Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 

UPC ofera jocuri

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
19 răspunsuri în acest subiect

#1
cristi_5110

cristi_5110

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 540
  • Înscris: 22.11.2008
UPC, al doilea operator de cablu TV de pe piata locala, a lansat pentru baza de 100.000 de clienti pe televiziunea digitala un nou serviciu, prin care utilizatorii pot accesa un portal cu jocuri, care pot fi jucate direct de pe telecomanda televizorului, la pretul de 1 leu/sesiunea de joc.
Clientii pot accesa serviciul UPC Games cu ajutorul echipamentului de receptie (media-box) si a telecomenzii televizorului.
Pentru moment, sunt disponibile 4 jocuri, dar numarul acestora va creste constant pe parcurs, spun reprezentantii UPC. Clientii pot accesa jocurile din portal prin apasarea butonului “interactive” de pe telecomanda televizorului.
“Cu ajutorul televiziunii digitale, clientii nostri pot sa aiba pe ecranul televizorului imaginea si sunetul jocurilor in timp real. Iar cu ajutorul telecomenzii pot controla tot jocul. Nu mai este nevoie sa cumpere cd-uri cu jocuri, console sau alte gadgeturi. Accesul la jocurile video este acum la fel de usor ca privitul la televizor” a declarat Lucian Lupasscu, Senior Marketing Manager UPC.
Reprezentantii companiei nu au oferit estimari privind nivelul veniturilor sau al numarului de clienti pentru serviciul UPC Games.
Cele patru jocuri sunt Alien Hunter, Diamond Hunt, Sea Squad si Underworld si au interfata in limba romana.
UPC Romania ofera peste 80 de canale TV si 21 de posturi radio stereo prin serviciul de televiziune digitala. Fiecare canal dispune de un ghid electronic (EPG), prin care utilizatorul poate afla in orice moment programul postului respectiv. Receptorul care decodeaza semnalul digital se poate conecta la orice televizor, iar celelalte aparate din casa vor putea reda gratuit 40 de canale in format analogic.
In viitor, UPC intentioneaza sa ofere si servicii suplimentare, cum sunt Pay-per-View (vizionarea cu plata a anumitor canale sau emisiuni codate), Video-on-Demand (vizionarea la cerere a anumitor filme/ emisiuni, chiar daca acestea nu sunt incluse in grila de programe initiala).
UPC avea in septembrie 2008 1,075 milioane clienti pe cablul analogic si peste 70.000 de clienti pe cablul digital. Cel mai mare jucator de pe piata CATV din Romania este RCS&RDS.

#2
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.738
  • Înscris: 06.07.2005
Am descoperit si eu, jucandu-ma cu telecomanda, jocurile de la upc. Mi se pare de-a dreptul stupid, mai bine te joci pe telefon

#3
phNt

phNt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 19.10.2008
ce hotzi doamne fereste

#4
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006

 phNt, on Jan 30 2009, 12:21, said:

ce hotzi doamne fereste
Este clar ca Romania nu e pregatita ptr altceva.
Cand te gandesti ca se doreste VOD sau PPV , sa nu mai zic de introducerea HD, mai apare cate unu care se plange de servicii la pret de 1 ron.

#5
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 11.02.2007

 lafayette, on Jan 31 2009, 13:14, said:

Este clar ca Romania nu e pregatita ptr altceva.
Cand te gandesti ca se doreste VOD sau PPV , sa nu mai zic de introducerea HD, mai apare cate unu care se plange de servicii la pret de 1 ron.

1  leu sesiunea nu pe luna
bafta la jucat

#6
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006

 danok007, on Jan 31 2009, 08:23, said:

1  leu sesiunea nu pe luna
bafta la jucat
sunt ptr copii pana in varsta de 7-8 ani..
am intrat si eu de curiozitate si am terminat jocul cu doar 1 leu..
Daca se va da VOD undeva la pretul de 2-4 lei , se vor gasii carcotasi sa spuna ca  iau filmul dupa dc++ ,ca doar le ofera providerul intranet si ei sunt fericiti,  sau ca de ce este disponibil doar 24 ore..
Aici ma refeream la mentalitate, ca nu suntem inca pregatiti ptr astfel de servicii..

Apropos in Olanda sunt disponibile pariuri online, jocuri cu carti gen Poker, cand vor fii introduse, daca vor fii   :D , se vor gasii destui sa spuna ca mai bine coboara la sala din coltul blocului.. :D

Editat de lafayette, 31 ianuarie 2009 - 13:32.


#7
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.954
  • Înscris: 21.12.2008
Sa fim seriosi....Le mai dau bani si pe jocuri...
M-apuc de Solitaire. <_<

#8
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

 lafayette, on Jan 31 2009, 13:30, said:

Apropos in Olanda sunt disponibile pariuri online, jocuri cu carti gen Poker, cand vor fii introduse, daca vor fii   :D , se vor gasii destui sa spuna ca mai bine coboara la sala din coltul blocului.. :D
De ce sa le mai platesi lor taxe sau comision cand poti sa joci poker sau orice direct pe internet. Sa fim seriosi, totul se indreapta spre mediul online, pana si un copil de 4ani poate sa-l foloseasca. Serviciile de genul asta sunt cu mult depasite, chiar si ei stiu asta dar se face din inertie si in speranta unui ban ieftin.
On-topic: mai bine te joci pe telefon, daca mai ai si vreun pc/laptop/consola doamne fereste oricine ai fi.
P.S. Si serviciile gen VOD, PPV sunt depasite nu numai de mijloacele ilegale de p2p, dar mai ales de servicii online de streaming legale prin diverse metode (inclusiv p2p). Asa ca mai bine se concentreaza sa dea mai multa banda clientilor daca vor civilizatie.

Editat de Blackhawk, 31 ianuarie 2009 - 13:53.


#9
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006

 Blackhawk, on Jan 31 2009, 08:50, said:

De ce sa le mai platesi lor taxe sau comision cand poti sa joci poker sau orice direct pe internet. Sa fim seriosi, totul se indreapta spre mediul online, pana si un copil de 4ani poate sa-l foloseasca. Serviciile de genul asta sunt cu mult depasite, chiar si ei stiu asta dar se face din inertie si in speranta unui ban ieftin.
On-topic: mai bine te joci pe telefon, daca mai ai si vreun pc/laptop/consola doamne fereste oricine ai fi.

ok, te poti juca pe telefon, dar jocurile cum le achizitionezi?
si daca o faci legal fara 1-2 euro ( 4 -9 ron) nu scapi..
aici evident o sa ma combateti cu aria viteze pe @torente...

Editat de lafayette, 31 ianuarie 2009 - 13:55.


#10
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.227
  • Înscris: 15.04.2008
sunt mai faine decat jocurile de pe conserva digi(snake,tetris,sokoban) :lol: :roflmaofast: ?

#11
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

 lafayette, on Jan 31 2009, 13:54, said:

ok, te poti juca pe telefon, dar jocurile cum le achizitionezi?
si daca o faci legal fara 1-2 euro ( 4 -9 ron) nu scapi..
Hai ca vrem sa fim si mai si decat Papa de la Roma :rolleyes:
Ce am zis eu ramane valabil, prin metode legale sau nu sunt depasite. Oricum nu pirateria e piedica, vrei sa-ti atasez lista cu peers numai din SUA, tara cu servicii mult mai evoluate decat in europa? In schimb asa e felul nostru, sa ne consideram mai fraieri si sa dam dreptate la tot ce zic strainii. Esecul este datorat exclusiv furnizorului si nu al "felului nostru de a fi". ("n-ai cu cine, niste..." - not!)
Clientul e stapanul si nu invers cand vine vorba de alegerea serviciilor, cine se adapteaza castiga (vezi fiberlink  :naughty: ), asta inseamna sa cunosti piata.

Editat de Blackhawk, 31 ianuarie 2009 - 14:06.


#12
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006

 Blackhawk, on Jan 31 2009, 09:06, said:

Hai ca vrem sa fim si mai si decat Papa de la Roma :rolleyes:
Ce am zis eu ramane valabil, prin metode legale sau nu sunt depasite. Oricum nu pirateria e piedica, vrei sa-ti atasez lista cu peers numai din SUA, tara cu servicii mult mai evoluate decat in europa? In schimb asa e felul nostru, sa ne consideram mai fraieri si sa dam dreptate la tot ce zic strainii. Esecul este datorat exclusiv furnizorului si nu al "felului nostru de a fi". ("n-ai cu cine, niste..." - not!)
Clientul e stapanul si nu invers cand vine vorba de alegerea serviciilor, cine se adapteaza castiga (vezi fiberlink  :naughty: ), asta inseamna sa cunosti piata.

eu ma refeream la servicii mai pamantene , oferte din europa, nu din State , unde mai avem ani lumina ca sa ajungem si nu doar din punct de vedere telecom..

#13
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006
Promotie in portalul de jocuri...

#14
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 17.11.2008
s-a jucat cineva jocurile alea? Eu am intrat din greseala in jocuri  :D

#15
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006

 PunisherThe, on Mar 2 2009, 08:17, said:

s-a jucat cineva jocurile alea? Eu am intrat din greseala in jocuri  :D
stai linistit ca se joaca..
  :P

#16
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 281
  • Înscris: 06.06.2006
slabe aceste jocuri, sunt pt. copii mici

#17
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

 busybee, on Mar 24 2009, 14:19, said:

slabe aceste jocuri, sunt pt. copii mici
Distractia ar trebui sa fie maxima  :rolleyes: , doar nu te asteptai la DirectX 10 :lol: Un telefon, PC, laptop (minesweper, solitaire etc incluse cu sistemul de operare si multe pe net), Xsi0 nu aveai la indemana? Toate gratis :excl:

Editat de Blackhawk, 24 martie 2009 - 19:03.


#18
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.815
  • Înscris: 18.06.2007

 Blackhawk, on Mar 24 2009, 18:59, said:

Distractia ar trebui sa fie maxima  :rolleyes: , doar nu te asteptai la DirectX 10 :lol: Un telefon, PC, laptop (minesweper, solitaire etc incluse cu sistemul de operare si multe pe net), Xsi0 nu aveai la indemana? Toate gratis :excl:
Ajungi acasa, te asezi la tv ca sa vezi ceva fain pe digital si cand colo doar deseuri de emisiuni de iti vine sa bagi un joc pe 8biti. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate