Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

Sistem NGS SoundMaster Power Energy 5.1 Problema

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
deci am un sistem adio NGS SoundMaster 5.1 Power Energy, l-am conectat la PC si nu se aude sunetu in toti cei 5 sateliti, decat intr-un singur satelit si woofer, la PC am 6 Jack-uri in spate, nu stiu care sa fie problema, satelitii sunt conectati la woofer prin niste cleme de prindere, am verificat toate  clemele si sunt prinse bine, in spate eu zic ca l-am conectat bine, aici pun o poza sa vedeti, va rog eu ajutati-ma sa il fac sa aude in toti cei 5 sateliti ca innebunesc...


Edit : Acu vad ca se aude numai in 3 sateliti si in woofer, 2 dintre sateliti nimic...

Attached Files


Edited by Filip_pine, 31 December 2008 - 17:25.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,497
  • Înscris: 08.12.2006
intrări/ieșiri implicite la plăcile de sunet:
albastru - intrare linie - se folosește pentru a conecta la calculator un cd player, casetofon deck, mixer audio sau alte echipamente asemenea
roz - intrare microfon - se folosește pentru a conecta microfonul :)

verde - ieșire stereo sau front (sateliții din față) în varianta 5.1
orange - ieșire center+subwoofer
negru - ieșire rear (sateliții din spate)

Sper că am fost de folos :)

#3
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
i-am conectat asa cum zici tu si nu se aude deloc, cand bag cablurile in partea de sus nu  se aude deloc, numai in cele de jos...

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View PostFilip_pine, on Jan 1 2009, 11:18, said:

i-am conectat asa cum zici tu si nu se aude deloc, cand bag cablurile in partea de sus nu  se aude deloc, numai in cele de jos...
Pai nu ti-a zis sa le bagi "sus" pe toate! Tu nu ai citit culorile scrise in mesaj?
In poza originala, scoate cablul din gaurica colorata in roz si pune-l in alta parte.

PS: Unele placi de sunet on-board isi reasigneaza iesirile functie de ce este cuplat la ele, in caz de reasignare, in drivere vei avea o poza care iti arata exact culorile mufelor si ce semnificatie au in acel moment.

Edited by SuperDuper, 01 January 2009 - 19:05.


#5
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
nu am bagat toate cablurile sus, am bagat   exact asa cum mi-a  zis el, doar ca sus nu se aude deloc cand bag...in fine, unde trebuie sa ma uit ca sa  vad chestia asta care zici tu ?

Edited by Filip_pine, 02 January 2009 - 03:45.


#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nu ai instalat un soft pentru placa aia de sunet? Ar trebui sa ai in bara, in reapta un icon. Daca nu, uita-te in Control Panel, trebuie sa ai un control special pentru placa ta de sunet integrata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate