Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Cel mai bun player video...

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

Poll: Care este cel mai bun player video? (122 member(s) have cast votes)

Care este cel mai bun player video?

  1. BSPlayer (54 votes [44.26%])

    Percentage of vote: 44.26%

  2. Crystal Player Pro (2 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  3. DivX Player (1 votes [0.82%])

    Percentage of vote: 0.82%

  4. Light Alloy (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. MV2 Player (22 votes [18.03%])

    Percentage of vote: 18.03%

  6. Media Player Classic (21 votes [17.21%])

    Percentage of vote: 17.21%

  7. Radlight (2 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

  8. VLC media player (12 votes [9.84%])

    Percentage of vote: 9.84%

  9. Windows Media Player (6 votes [4.92%])

    Percentage of vote: 4.92%

  10. Zoom Player Professional (2 votes [1.64%])

    Percentage of vote: 1.64%

Vote Guests cannot vote

#19
flippy

flippy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2004
Eu merg pe BSplayer. Face tot ce vreau eu. Recunosc ca inainte de el am incercat foarte putine playere (redlight, si inca cateva de care nu-mi mai amintesc ptca folosesc bs de aproape 2 ani)

#20
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
...La care din aceste playere video se poate aduga subtitrare ? Sau intra automat .... :notangel:  (exceptand Bsplayr)

#21
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007

View PostaWp_viTal, on Jan 4 2008, 12:14, said:

...La care din aceste playere video se poate aduga subtitrare ? Sau intra automat .... :notangel:  (exceptand Bsplayr)

KMPLayer - ruleaz TOT (pina acum nu am intilnit nici un fisier care sa nu mearga) fara codecuri (cistigi spatiu pe disc)


ar trebui adaugat in lista de chestionar

Edited by dacibesti, 04 January 2008 - 12:24.


#22
daviok

daviok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 04.11.2007
E din 2005 topicul dar subscriu si eu pt KMPlayer - are Sharpness, EQ - in concluzie: se vede si se aude super bine.

#23
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
KM Player e destul de bun am renuntat la BS Player dupa ce am dat de asta.

#24
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
Media Player Classic
Incercati-l, nu are nevoie de instalare.

BSplayer = nu :) .

rsumy

Edited by rsumy, 04 January 2008 - 23:17.


#25
black-frenzy

black-frenzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.07.2006
GOM Player   :thumbup: incercati-l

#26
darxide

darxide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 06.10.2007
KMPlayer.... B)

#27
ak725

ak725

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 19.05.2004
Media Player Classic.
Gordian Gnot codec pack 1.9

#28
koji

koji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 02.08.2007
Cel mai interesant lucru e ca acest topic este destul de vechi... In fine,pentru cei care folosesc KMPlayer, va pot spune ca ar putea fi un player bun daca nu ar avea probleme in redarea corecta a aspectului ratio, MV2 Player e dependent de codec-uri, same thing for Media Player Classic, desi are mult mai multe functionalitati decat MV2-ul, WMP e si el dependent de codec-uri si nu stie sa redea corect aspectul ratio al fisierelor NTSC, diferenta dintre 480 la NTSC si 576 la PAL, pe un monitor 4:3, cu un fisier NTSC 4:3, la WMP se produce prin alungirea discreta la redare, asta in loc sa faca un down-sampling discret, GOM Player, la fel, are probleme cu redarea aspectului corect..., BSPlayer, din anumite puncte de vedere, ar putea fi pe prima pozitie, dar nu stie sa redea corect normele de sunet. In concluzie, pentru DVD, folositi cu incredere Cyberlink Power DVD, iar pentru restul de fisiere, desi acesta stie sa faca si acest lucru, MPlayer cu interfata SMPlayer, acesta din urma stiind sa redea orice, avi, mpeg, mkv, ogm, etc, etc..., are pachet de codec-uri integrate care nu interfereaza cu celelalte programe, asigura clean- install si clean-uninstall, deci nu va ramane nici o urma de-a lui prin registry dupa dezinstalare si multe altele.

#29
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
BSPlayer, nu am nici o problema cu el, il folosesc si cu telecomanda de la TvTuner (TV2000 Expert), impreuna cu K-Lite Mega Codec Pack nu am avut nici o problema cu redarea fisierelor, de la avi la 3gp mov, tot merge, stie sa "intinda" imaginea in funtie de monitor folosind functia Movie Mode (tasta M ).
Si da am folosit si altele, la Media Player Classic nu imi place ca e dependent de codec-uri si tot felul de setari cum zicea cineva mai sus, si probleme cu incarcarea subtitrarilor, MV2 Player il folosisem intr-un timp dar am renuntat la el, deci BSPlayer pt mine e perfect.

#30
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
MPlayer sta primul la mine.

#31
ronninron

ronninron

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.11.2007
... avad in vedere ca de 5 ani folosesc (aproape) numai BS.PAYER ... si nu ma avut probleme pana acum ... pt mine e "Cel mai bun player video"...

#32
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
KMPlayer merge brici pe configuratia mea slaba(PIII, nVidia GeForce 2, 192 Mb RAM, Windows 2000).
Pe aceeasi configuratie am incercat BS Player si  Windows media player dar papa resurse impreuna cu codecurile instalate si filmul sacada urat (inclusiv in modului de fereastra).
M-a incantat si mai mult faptul ca KMPlayer vine cu codecuri personale...Are mai tot ce are BS Player
:coolspeak:

Edited by tzotzolyno, 12 January 2008 - 20:53.


#33
koji

koji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 02.08.2007
Cu MPlayer, garantat poti vedea filme si pe un PII, ba chiar si pe un Celeron de 533. Nu am testat pe procesoare mai slabe de atat, nu am mai avut de unde, dar s-ar putea sa mearga. Sa nu uitam ca acest MPlayer, la origine e de pe Linux, mai bine zis Unix, platforma care cere, chiar si in 2008 resurse incredibil de mici comparativ cu produsele Microsoft sau Apple. Eu nu sunt un fan al MPlayer-ului, dar trebuie sa recunosc, e cel mai bun la orice categorie de fisiere, singurele lipsuri sunt la interfata, cu toate ca SMPlayer, care functioneaza cu kernel-ul MPlayer-ului, bate la poponet in privinta interfetei, multe playere care sunt destul de scumpe, el fiind free. Ceau!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate