Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Net prin cablu la ...

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#19
donisor

donisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2002
Io stiu?
Stau in Dristor pe Drumul Murgului. Da si tu un telefon si vezi ce zic.
Diferenta de la dial-up la cablu e de la cer la pamant. Am facut ieri down cat am facut intr-o luna pe dial-up.

#20
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,675
  • Înscris: 26.11.2001
Si eu stau in Dristor - Laborator, si am RDS :@
Vreau ASTRAL !!!

#21
donisor

donisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2002
Mai nu stiu ce sa zic ca mai toti lauda RDs-ul dar la mine dupa telefoane fara numar si discutii cu doua Icafeuri locale nu am rezolvat nimic. Cablul RDS trece pe sub geam. Intr-un final am dat un ultim telefon la ASTRAL, am spus adresa si apoi a doua zi dimineata am primit un telefon de la ei cum ca devizul e gata si ma intreba cand vrea sa-mi bag cablu? IERI am raspuns.Totul a durat o saptamana pana la montare si acum e OK.
Nici nu-mi vine sa cred inca! Pe metropolitan merge incredibil. Si acum pot sa ma joc si Serious Sam 2 pe net cat vreau!

#22
neamtzu

neamtzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 12.06.2002
bah nene... astral sucks, sa fac ceva pe aria lor de acoperire. MOORRR daca nu vine si pe la mine in colentina.

#23
donisor

donisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2002
Crede-ma ca i-am injurat si io cat am putut dar cand am vazut cate cereri au si cate echipe sa le satisfaca.....I-am inteles.....tot oameni sunt si ei si daca am asteptat 8 luni cred ca si voi mai puteti astepta ca e interesul lor sa cableze cat mai multi!

#24
neamtzu

neamtzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 12.06.2002
io n-am zis ca ma duc si le rup o mana si ii bat cu ea-n cap... nah, tot voiam sa ma angajez vara asta :)

#25
bcata

bcata

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.06.2002
Courage: si eu tot pe Laborator stau, nr. 125. Cum naiba ai tu RDS acolo, ca eu am inteles ca baga pe la sfarsitul anului? Anyway, vreau si eu Astral!! Ma pun cu telefonu pa ei, ca deja mi s-a luat de dial-up.. mai ales dupa o luna si ceva in care am avut telefonul taiat :-) (deh, daca nu am cum sa-l platesc la ora 10-11 noaptea cand vin eu acasa..)

#26
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Bah .... toate trebe sa aiba si o parte nasoala ... dak astia aveau arie de acoperire mai mare avere faceau cu ofertele lor !!! ce nasol !!!

#27
romeo

romeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2002
Mi-am instalat de cateva zile internet prin CATV de la Astral Iasi (prin DNT). Aviz amatorilor: nu faceti aceeasi greseala ca mine. Download-ul merge cu 0,5-3 K/s (cu mult mai slab decat dial-up pe Xnet  :drac: ), iar ca sa incarc o pagina din strainatate sta cam 10 minute. In rest, toate sunt bune si frumoase, iar domnii de la suport tehnic mi-au reamintit ca nu am canal garantat de 128 kbps, si, deci, "s-ar putea sa mearga ceva mai slabut". Acel "ceva" reprezinta aproximativ 100 kbps (in minus).

#28
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Pai daca nu ai luat si tu un abonament care sa aiba latime de banda garantata ce sa-ti fac ?! Greseala a fost a ta ... asa ei pot sa iti bage pe gat oricat de putin spunandu-ti ca nu e garantat !!!

#29
romeo

romeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2002
sa fie clar pt cei ce vor net prin cablu cu Astral
nu ti se ofera canal garantat ...

#30
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by romeo
sa fie clar pt cei ce vor net prin cablu cu Astral  
nu ti se ofera canal garantat ...

Dar UNDE ti se ofera??? Daca nu platesti citeva sute $/luna pentru canal minim garantat, NICI O FIRMA DE NET PE CABLU NU ITI GARANTEAZA NIMIC!!!

#31
romeo

romeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.02.2002
stiu ca daca vrei canal garantat trebuie sa platesti dar, ce am scris eu mai sus este pt cei care vor sa se conecteze la Astral CATV si in special pt cei din Iasi
am inteles ca in Bucuresti treaba e altfel ...dar in Iasi cei de la DNT ridica din umeri cind vad o medie de trafic de 24kbps !!! din aia 128 kbps cu care se lauda, bine nu e garantat dar nici asa frate mai rau decit un dial-up !

#32
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,675
  • Înscris: 26.11.2001
bcata eu stau la 139 si am RCS, cea ce TEORETIC prin toamna mi-ar oferi prin RDS si cablu.

In blocul de vis-a-vis e si Astral, dar au zis ca in curand fac cablarea si in zona (asta era acum o luna)

#33
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Ba : RDS e tare n-am ce zice da are un abonament pe care poti sa faci ceva ... max 3GB ma ? in rest am inteles ca deshi nu e garantat totusi sunt rezonabili !

#34
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Uitati aici viteza
dial up 115,2kbps

Attached Files



#35
Z4m0lx3

Z4m0lx3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.11.2002
I don't get somethin'
Sunt abonat la RDS si sunt limitat pe metropolitana :rolleyes: ...maxim 128kbps, dar am inteles ca la astral nu esti limitat pe metropolitana si poti atinge viteze de 1.3mbps :jaw-dropp
Is that true? :confused:

#36
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,675
  • Înscris: 26.11.2001
De 5 minute am Astral :P

In comparatie cu Dial-up merge super !
Abonament 29 $ , dar daca vreau cu inca 10$ am 256 in metropolitan :) O sa vad...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate