Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 

Sursele Ateilor & Teistilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#73
itinerar

itinerar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.12.2008
Vă recomand tuturor celor ce sunteți pe forum să vă uitați pe site-ul acesta. Când l-am văzut pe mine chiar ma întristat atât de mult că am plâns. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9nd0O-2r1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . Văzându-L pe Prințul vieții, pe Creatorul nostru în aceste suferințe, mi-am dat seama cât de vinovată sunt. El a luat prețul ce trebuia plătit de mine. Asta mi-a demonstrat încă o dată că Dumnezeu este DRAGOSTE. :thumbup:

#74
9a3ef6097

9a3ef6097

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 22.09.2008

View Postitinerar, on Dec 26 2008, 17:30, said:

Vă recomand tuturor celor ce sunteți pe forum să vă uitați pe site-ul acesta. Când l-am văzut pe mine chiar ma întristat atât de mult că am plâns. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9nd0O-2r1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . Văzându-L pe Prințul vieții, pe Creatorul nostru în aceste suferințe, mi-am dat seama cât de vinovată sunt. El a luat prețul ce trebuia plătit de mine. Asta mi-a demonstrat încă o dată că Dumnezeu este DRAGOSTE. :thumbup:
Da, si Mahatma Gandhi, Martin Luther King, Malcolm X, Kennedy, Lincoln si majoritatea oamenilor buni din istorie au fost asasinati.

Prometeu era legat de o stanca si ficatul ii era mancat de vulturi.
Sisif a trebuit sa plimbe bolovanul continuu.
Atlas a fost blestemat sa tina planeta in spate.

Mai sunt multe zeitati si creaturi mitologice ce au suferit, daca vrei, poti sa plangi.

Edited by 9a3ef6097, 26 December 2008 - 17:59.


#75
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Post9a3ef6097, on Dec 26 2008, 17:57, said:

Da, si Mahatma Gandhi, Martin Luther King, Malcolm X, Kennedy, Lincoln si majoritatea oamenilor buni din istorie au fost asasinati.

Prometeu era legat de o stanca si ficatul ii era mancat de vulturi.
Sisif a trebuit sa plimbe bolovanul continuu.
Atlas a fost blestemat sa tina planeta in spate.

Mai sunt multe zeitati si creaturi mitologice ce au suferit, daca vrei, poti sa plangi.

tu vorbesti de idoli, umile 9a3fdsdhn54353fsdfsd; deci:

Corinteni:

Cap. 8

''1. Cât despre cele jertfite idolilor, știm că toți avem cunoștință. Cunoștința însă semețește, iar iubirea zidește.

4. Iar despre mâncarea celor jertfite idolilor, știm că idolul nu este nimic în lume și că nu este alt Dumnezeu decât Unul singur.

7. Dar nu toți au cunoștința. Căci unii, din obișnuința de până acum cu idolul, mănâncă din cărnuri jertfite idolilor, și conștiința lor fiind slabă, se întinează.

10. Căci dacă cineva te-ar vedea pe tine, cel ce ai cunoștință, șezând la masă în templul idolilor, oare conștiința lui, slab fiind el, nu se va întări să mănânce din cele jertfite idolilor?
''

Sper ca ai inteles la ce se refera: ''idol';

Edited by DayDreamer, 26 December 2008 - 18:16.


#76
N-B-A

N-B-A

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 14.06.2008

View Postitinerar, on Dec 26 2008, 17:30, said:

Vă recomand tuturor celor ce sunteți pe forum să vă uitați pe site-ul acesta. Când l-am văzut pe mine chiar ma întristat atât de mult că am plâns. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9nd0O-2r1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . Văzându-L pe Prințul vieții, pe Creatorul nostru în aceste suferințe, mi-am dat seama cât de vinovată sunt. El a luat prețul ce trebuia plătit de mine. Asta mi-a demonstrat încă o dată că Dumnezeu este DRAGOSTE. :thumbup:

hahahahahahahahahahaha

ce sa-i faci.... terbuie ceva kitsch emotional in prag de sarbatori....
dar daca aia e dovada ca dumnezeu e dragoste, tu, itinerar, ai nevoie de un consult psihiatric "la sange"....

mie imi demonstreaza ca omul e prost, si ca e singura fiinta care face alta fiinta sa sufere de placere...
sau daca papagalu' insangerat care cara lemnele alea este atat de special ca si-au batut unii joc de el si l-au omorat, ce pot sa spun de toate animalele pe care le bat proprietarii mai prosti ca dobitoacele, sau aia chinuiti de biserica, de inchizitie, sau de aia care sufera zilnic de boli si de foame pana mor?

e dumnezeu omnipotent si trebuie sa sufere cineva ca altii sa fie "mantuiti"??? eu o numesc prostie crasa... altii o numesc religie...

#77
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostN-B-A, on Dec 26 2008, 18:19, said:

hahahahahahahahahahaha

ce sa-i faci.... terbuie ceva kitsch emotional in prag de sarbatori....
dar daca aia e dovada ca dumnezeu e dragoste, tu, itinerar, ai nevoie de un consult psihiatric "la sange"....

NHL..ce-i cu provocarile astea? vezi ca te plezne(sc)te Dzeu!(sau eu...vezi ca-s aproape de Cluj, dcaca vrei trec sa facem o ''tranta de masa'')..Te tine?? moimistule?

Edited by DayDreamer, 26 December 2008 - 18:26.


#78
N-B-A

N-B-A

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 14.06.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:01, said:

4. Iar despre mâncarea celor jertfite idolilor, știm că idolul nu este nimic în lume și că nu este alt Dumnezeu decât Unul singur.

pei normal ma visatorule...
ce dracu vroiai sa spuna ratatu care a scris chestia aia? ca sunt si alti zei in afara de zeul lor?? aia nu mai era religie monoteista... cum poti sa dai citate d-astea si sa le dai drept "adevar" hahahahahahahahahaha
cateodata ma intreb cat de departe poate sa duca credulitatea asta... oricat de jos mi-as seta limitele, mereu vine unu ca tine sa ma uimeasca....

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:23, said:

NHL..ce-i cu provocarile astea? vezi ca te plezne(sc)te Dzeu!(sau eu...vezi ca-s aproape de Cluj, dcaca vrei trec sa facem o ''tranta de masa'')

am auzit ca daca esti foarte prost si ramai fara argumente, te enervezi, te inrosesti la fata si sari la bataie...
vezi ca o sa te bat razand ma cu biblia peste popou......  :lol:

#79
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostN-B-A, on Dec 26 2008, 18:25, said:

am auzit ca daca esti foarte prost si ramai fara argumente, te enervezi, te inrosesti la fata si sari la bataie...
vezi ca o sa te bat razand ma cu biblia peste popou......  :lol:

Vezi ca tre' sa ai peste 100 de kile....

Edited by DayDreamer, 18 August 2012 - 13:08.


#80
Mondschein

Mondschein

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 13.09.2008
Facultatea de patiserie, DayDreamer?

#81
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostMondschein, on Dec 26 2008, 18:31, said:

Facultatea de patiserie, DayDreamer?

De dat m8e la hamsteri

#82
Mondschein

Mondschein

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 13.09.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:33, said:

De dat m8e la hamsteri


Prea tare. Asta inainte sa editezi.

Ai facut multa practica?

#83
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:29, said:

Vezi ca tre' sa ai peste 100 de kile....acum, de frumos stiu ca esti urat, te compatimesc, sper sa nu ''dau la rata cand te vad''....rezidule, am facut facultate in cluj 4 ani, tu te joci cu civintele, dar daca da Dumnezeu sa te prind o sa regreti...moimistule...sugaciule prost..lasa o adresa, wc-ule, sa vezi cum iti rup capu'-mizerius!!!


View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:33, said:

De dat m8e la hamsteri
:ban: ?????
O sa-mi lipesti! :lol:  
Ma intreb care e limbajul folosit in afara net-ului? cu vecinii cum te intelegi???

#84
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostMondschein, on Dec 26 2008, 18:38, said:

Prea tare. Asta inainte sa editezi.

Ai facut multa practica?

Ai ceva on-topic?

Edited by DayDreamer, 18 August 2012 - 13:07.


#85
Mondschein

Mondschein

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 13.09.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:41, said:

Ai ceva on-topic autistule?
Sau vrei sa-ti f8t o palma si tie???? numa' adresa trebuie, ma deplasez la domiciliu,,,
Deci daca ai ceva de zis, zi, hamstere umil!!!


Adresa: biserica din colt.


On topic: ai citit articolul anexat de mine? Dar referintele le-ai citit?
Nu vreau sa imi faci si mie ce iti fac tie calugarii aia.

Edited by Mondschein, 26 December 2008 - 18:42.


#86
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Posteu_unul, on Dec 26 2008, 18:40, said:

:ban: ?????
O sa-mi lipesti! :lol:  
...daca esti din ardeal ma intelegi...

Edited by DayDreamer, 18 August 2012 - 13:04.


#87
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 18:43, said:

...daca esti din ardeal ma intelegi....

Nu-s din ardeal! tu daca esti faci de rusine ardealul cu limbajul tau!

Sunt sigur ca dupa ban o sa invii a treia zi (dupa scripturi) sub forma unei clone!!!!! :lol:

Edited by DayDreamer, 18 August 2012 - 13:05.


#88
9a3ef6097

9a3ef6097

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 22.09.2008

View PostMondschein, on Dec 26 2008, 18:31, said:

Facultatea de patiserie, DayDreamer?
In mod evident a studiat cartea de basme intitulata Biblia, adica facultatea de teologie.

DayDreamer putin bun simt...

#89
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Post9a3ef6097, on Dec 26 2008, 18:52, said:

In mod evident a studiat cartea de basme intitulata Biblia, adica facultatea de teologie.

DayDreamer putin bun simt...


Probabil ca esti stupefiat daca iti zic ca am studiat informatica, dar asta am studiat...am avut si performante(olimpiade etc.)la limba romana, istorie etc...dar nu conteaza...astept argumetele tale...

Edited by DayDreamer, 26 December 2008 - 19:01.


#90
9a3ef6097

9a3ef6097

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 22.09.2008

View PostDayDreamer, on Dec 26 2008, 19:00, said:

Probabil ca esti stupefiat daca iti zic ca am studiat informatica, dar asta am studiat...am avut si performante(olimpiade etc.)la limba romana, istorie etc...dar nu conteaza...astept argumetele tale...
Nu sunt stupefiat si nu stiu ce argumente astepti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate