Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Scadere Drastica Castiguri Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008
Buna ziua de cateva zile am deschis un nou site si vazand ca la doar 2 zile de la lansare aveam deja 300 vizitatori/zi am zis sa pun si reclame de la Google Adsense!Prima zi a mers destul de binisor cu un castig de paroximativ 6.5 $ la doar 79 clickuri!insa ieri si azi pur si simplu nu inteleg cum , din 109 clickuri sa am castig doar 2 $  <_< ! Astazi la fel Afișări pagină   Clicuri   CTR al paginii   eCPM pagină [?] Câștiguri
AdSense pentru conținut 1.316 46 3,50% 0,31 US$ 0,41 US$ :( :( ! Ce trebuie facut clickuri am cat de cat insa oare asa de slab platite sunt reclamele observ acelasi ciclu de reclame ca si la alte siteuri deci nu vad care e problema va rog ajutati-ma ! Multumesc


#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View PostBladeBt, on Dec 14 2008, 17:46, said:

Buna ziua de cateva zile am deschis un nou site si vazand ca la doar 2 zile de la lansare aveam deja 300 vizitatori/zi am zis sa pun si reclame de la Google Adsense!Prima zi a mers destul de binisor cu un castig de paroximativ 6.5 $ la doar 79 clickuri!insa ieri si azi pur si simplu nu inteleg cum , din 109 clickuri sa am castig doar 2 $  <_< ! Astazi la fel Afișări pagină   Clicuri   CTR al paginii   eCPM pagină [?] Câștiguri
AdSense pentru conținut 1.316 46 3,50% 0,31 US$ 0,41 US$ :( :( ! Ce trebuie facut clickuri am cat de cat insa oare asa de slab platite sunt reclamele observ acelasi ciclu de reclame ca si la alte siteuri deci nu vad care e problema va rog ajutati-ma ! Multumesc

pe ce nisa este saitul?

#3
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008

View Postlaffin, on Dec 14 2008, 18:38, said:

pe ce nisa este saitul?


Poze/Versuri/Muzica-Videoclipuri Online ( Linkuri De Pe Youtube/Trilulilu )

#4
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Sunt cele mai prost platite nise.

#5
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008

View Postnetul, on Dec 15 2008, 14:11, said:

Sunt cele mai prost platite nise.


Cunosc terte persoane care castiga foarte bine de pe aceeasi nisa :)

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View PostBladeBt, on Dec 15 2008, 16:27, said:

Cunosc terte persoane care castiga foarte bine de pe aceeasi nisa :)

Ma indoiesc, tu de ce nu castigi la fel?

#7
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008

View Postlaffin, on Dec 15 2008, 17:37, said:

Ma indoiesc, tu de ce nu castigi la fel?
poate ca am doar 500 viz/zi ? nu are nici o saptamana de la lansare site-ul  <_<

#8
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View PostBladeBt, on Dec 14 2008, 18:58, said:

Poze/Versuri/Muzica-Videoclipuri Online ( Linkuri De Pe Youtube/Trilulilu )

Slabe rau nise  -_-

Mai ales video embed e slab rau platita treaba.... -_-

#9
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008
De Aseara Am Pus Reclame Forex De La Adsense Si Se Observa O Diferenta Clara 10 Dolari La 93 Clickuri :)


[ http://www.postimage.org/gx1zjm00.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008
Nu mai scrie cu bold ca ne strici ochii!

#11
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
man....in cateva zile iti iei ban , pentru ca "ai pus" reclame . stim cu totii cum "se pun" reclamele pentru a afisa reclamele de care ai nevoie .
oricum analiza pe care o faci este pentru cateva zile deci este irelevanta. daca spuneai ca in ultimul ani ai observat ceva mai aveam ce discuta.

#12
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007

View PostBladeBt, on Dec 15 2008, 18:42, said:

poate ca am doar 500 viz/zi ? nu are nici o saptamana de la lansare site-ul  <_<

pai noi vorbim de cost per click, nu de vizitatori aici :)

cat despre forex... gandeste-te doar cine e google si cine esti tu, fa o diferenta si gandeste-te daca il poti pacali :)

#13
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008
pai aici e problema e sau nu voie cu reclame de la forex ? ca daca nu e voie le scot si las reclamele normale dar revin iar la 2 $ maxim pe zi :( cum sa fac pana la urma nu stiu

#14
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
man, nu ai voie sa faci smecherii (prea grosolane) . daca aveai un site despre money/biz/ bursa  nu era nici o problema dar pe un site de mp3 daca te raporteaza cineva ti-o da gugal in mufa din prima . ia-o usor ca ai timp sa faci si bani , nu te lacomi !

#15
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008
roger that :D

#16
Nosfer

Nosfer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.10.2006
nu ai voie nici sa te duci pe forumuri si sa-ti afisezi CTR-u' si eCPM-ul de la adsense. Nisele alea sunt cele mai prost platite si singurul mod in care o sa poti face banutzi seriosi e sa ai traffic foarte mare si sa nu te agiti ca patrunjelu-n supa pentru ca clickurile sunt foarte prost platite.  

Despre scaderea castigurilor dupa prima zi? Asa e la adsense de obicei - apare un site nou, este considerat de valoare buna si primeste destul de mult pe clickuri in primele zile. Apoi vine smart pricing-ul cand robotelul adwords isi da seama ca vizitatorii de la tine nu stau mult de loc pe site-ul vizitat si nu confera un plus advertiserului.

#17
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008

View PostNosfer, on Dec 17 2008, 11:49, said:

nu ai voie nici sa te duci pe forumuri si sa-ti afisezi CTR-u' si eCPM-ul de la adsense. Nisele alea sunt cele mai prost platite si singurul mod in care o sa poti face banutzi seriosi e sa ai traffic foarte mare si sa nu te agiti ca patrunjelu-n supa pentru ca clickurile sunt foarte prost platite.  

Despre scaderea castigurilor dupa prima zi? Asa e la adsense de obicei - apare un site nou, este considerat de valoare buna si primeste destul de mult pe clickuri in primele zile. Apoi vine smart pricing-ul cand robotelul adwords isi da seama ca vizitatorii de la tine nu stau mult de loc pe site-ul vizitat si nu confera un plus advertiserului.


ok ms de sfat :)

#18
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006
si eu am site cu poezii si la fel media click-ului este 1-2 centi, si eu am avut reclame de la forex puse de google pe unsite, erau un pic mai bine platite, dar rata de click mult mai proasta,  pe total castigam si mai putin

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate