Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Scadere Drastica Castiguri Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
nu vreau sa par prea incult dar ce e forex? am gasit pe google ceva despre o platforma de tranzactionare... despre asta e vorba?

#20
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

 bogdan.tody, on Dec 22 2008, 17:37, said:

nu vreau sa par prea incult dar ce e forex? am gasit pe google ceva despre o platforma de tranzactionare... despre asta e vorba?
yap...bursa tata...bursa din aia perversa :) ... stai cu ochii in monitor si cumperi-vinzi de toate daca nu dai click-ul la momentul potrivit s-au dus banutii
cum spunea lovelife chiar si pe un site cu poezii pot aparea reclame forex pentru ca platitorul reclamei nu si-a setat corect cuvintele cheie sau poeziile de pe site contin cuvinte cheie din domeniul economic, bursa ..etc . este si normal ca interesul vizitatorilor sa nu fie prea mare pentru forex pe un astfel de site

#21
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

 BladeBt, on Dec 15 2008, 21:22, said:

De Aseara Am Pus Reclame Forex De La Adsense Si Se Observa O Diferenta Clara 10 Dolari La 93 Clickuri :)


[ http://www.postimage.org/gx1zjm00.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La atat de multe clicuri date in atat de putine afisari... sigur iei ban.

#22
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

 Sergiu_Q, on Dec 23 2008, 12:43, said:

cum spunea lovelife chiar si pe un site cu poezii pot aparea reclame forex pentru ca platitorul reclamei nu si-a setat corect cuvintele cheie sau poeziile de pe site contin cuvinte cheie din domeniul economic, bursa ..etc . este si normal ca interesul vizitatorilor sa nu fie prea mare pentru forex pe un astfel de site

Is curios ce cauta forexul pe site-uri cu jocuri barbie si altele  :lol:

 micacurioasa, on Dec 28 2008, 09:35, said:

La atat de multe clicuri date in atat de putine afisari... sigur iei ban.

Are 3 % ctr ... nu e problema....numai sa nu fie date de el.

#23
BladeBt

BladeBt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.07.2008

 lord_ice, on Dec 29 2008, 13:38, said:

Is curios ce cauta forexul pe site-uri cu jocuri barbie si altele  :lol:



Are 3 % ctr ... nu e problema....numai sa nu fie date de el.


Nu sunt date de mine stiu politicile Google deci nu m-as risca pentru asa ceva :)

#24
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 lord_ice, on Dec 29 2008, 13:38, said:

Is curios ce cauta forexul pe site-uri cu jocuri barbie si altele  :lol:
Are 3 % ctr ... nu e problema....numai sa nu fie date de el.
Normal ca il va astepta un ban, e drept ca nu prea curand dar il va lua pe neasteptate, mai ales daca a ales sa se joace cu forex.
Iti mai poti ameliora scaderea castigurilor trecand pe reclame cu imagini, tot adsense, cel putin la mine a functionat

#25
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Pe un site am CTR 6% si nu am luat nici un ban, nu mi-am dat clickuri singur si nici nu am pus pe nimeni sa dea.
Adsense incepe sa faca figuri daca sari de 20% lunar.
La peste 10% poate insemna ca este extrem de bine optimizat siteul pentru o anumita fraza cheie sau cuvinte cheie.

Edited by Sorin84k, 31 December 2008 - 01:57.


#26
googleromania

googleromania

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2010

 Nosfer, on 17th December 2008, 11:49, said:

nu ai voie nici sa te duci pe forumuri si sa-ti afisezi CTR-u' si eCPM-ul de la adsense. Nisele alea sunt cele mai prost platite si singurul mod in care o sa poti face banutzi seriosi e sa ai traffic foarte mare si sa nu te agiti ca patrunjelu-n supa pentru ca clickurile sunt foarte prost platite.  

Despre scaderea castigurilor dupa prima zi? Asa e la adsense de obicei - apare un site nou, este considerat de valoare buna si primeste destul de mult pe clickuri in primele zile. Apoi vine smart pricing-ul cand robotelul adwords isi da seama ca vizitatorii de la tine nu stau mult de loc pe site-ul vizitat si nu confera un plus advertiserului.



Asa e, nu ai voie sa oferi detalii despre situatia contului tai Adsense, insa cand ai ctr peste 150% trebuie sa o spui nu?:)

#27
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Au cam trecut 2 ani, nu crezi?

Edited by mateiuli, 28 February 2010 - 14:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate