Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Florin Chilian-Zece

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

View PostVersus76, on 19th July 2009, 23:10, said:

Am voie să spun că-mi place și piesa de mai jos, sau o iau pe coajă? :unsure:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z3Vu0P0V53k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tu poate nu, ca te ai bine cu Cici de cand esti singura care te-ai riscat sa faci ceva de mancare dupa reteta ei si ai mai si supravietuit suficient cat sa postezi ca ce buna a fost. Iti dai seama ca umbla Cici cu laptopul dupa ea si cu postul tau-background pe desktop?

Eu si cu Mister Gadea insa nu ne mai riscam, right sir? Ca 'mneaei tomnai s-a intors de la cumparaturi, nervoasa si leftera si a inceput sa realizeze ce inseamna sa n-ai pe nimeni langa tine care sa scoata din cos cu o mana ce pui tu cu doua si care sa te traga taras din magazin cand e nevoie.
Asadar eu ma topesc in retea, Chilian e cel mai naspa, ma mir ca nu l-au interzis inca, sau macar sa-l dea doar dimineata la programe de copii tampiti, gata, toata lumea e multumita, hai sa ne culcam ca maine servim patria si unii avem de stat degeaba pe banii contribuabililor.

Va doresc racoare, evitati sexul pe caldura asta ca poate duce la crapatura de corason si e pacat de tineretile...celor care va vor lua locul in pat. :)

#38
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
:roflmaofast:

Nu-s nervoasă, în rest... :roflmaofast:

#39
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View PostGabi73C, on 20th July 2009, 00:24, said:

Chilian e cel mai naspa, ma mir ca nu l-au interzis inca, sau macar sa-l dea doar dimineata la programe de copii tampiti, gata, toata lumea e multumita,
Nu am spus ca muzica nu e buna, doar am facut diferenta intre el ca persoana si ce vinde. Eminescu era un betiv si un curvar dar nu se dadea in poezii mare matematician, asa vad eu un artist care isi transpune sufletul in creatiile sale.

Mai este un cantaret care a muncit in mina ca sa se poata lansa in muzica (ceva muzica populara, nu-mi amintesc cum il cheama) dar cand a ajuns "vedeta" nu a inceput sa se comporte ca o vedeta mandra-n toate cele. La modul cel mai sincer nu ma intereseaza ce se ascunde in spatele melodiei, daca artistul a fost la casa de copii, daca e gay sau pedofil. Mi-e tot una. Daca imi place il ascult daca nu...nu. Melodia Zece o ascult cu placere oricand, pe Florin Chilian daca il gasesc la TV schimb postul cu viteza luminii.

Asta am vrut sa spun mai devreme, poate acum s-a inteles :)

#40
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007
Apoi, na, ca nici eu n-am sustinut altceva... De fapt cred ca nimeni de pe topicul asta, exceptandu-l pe Dl Gadea,  nu a facut referire la persoana lui Chilian ci doar la muzica lui in genere sau doar la "Zece". Iar cu transpusul ala al sufletului in creatie, nu e musai. Cunosc cazuri concrete in care s-au mazgalit pe WC, cu pantalonii in vine, texte pe care se vor bate casele de licitatii peste 100 de ani. Nici pomeneala de suflet in asemenea conditii.
In concluzie si mie mi se defragmenteaza in doua daca Chilian, Jackson sau Ilie Budala au creat cu mana pe pahar, pe teava de tras pe nas sau pe fesele vreunui pusti de 9 ani, important e ce a iesit. Sau ce a ramas dupa ei.
Restul e cancan. Sau postare de dragul postarii.

#41
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

View PostGabi73C, on 20th July 2009, 12:01, said:

Apoi, na, ca nici eu n-am sustinut altceva... De fapt cred ca nimeni de pe topicul asta, exceptandu-l pe Dl Gadea,  nu a facut referire la persoana lui Chilian ci doar la muzica lui in genere sau doar la "Zece". Iar cu transpusul ala al sufletului in creatie, nu e musai. Cunosc cazuri concrete in care s-au mazgalit pe WC, cu pantalonii in vine, texte pe care se vor bate casele de licitatii peste 100 de ani. Nici pomeneala de suflet in asemenea conditii.
In concluzie si mie mi se defragmenteaza in doua daca Chilian, Jackson sau Ilie Budala au creat cu mana pe pahar, pe teava de tras pe nas sau pe fesele vreunui pusti de 9 ani, important e ce a iesit. Sau ce a ramas dupa ei.
Restul e cancan. Sau postare de dragul postarii.

Nu crezi ca te ataci cam mult? Mi se pare ca vrei ca toti sa aiba aceeasi parere cu tine. Wrong  :nonobad:

#42
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007
Respectiv care parere?!

#43
Domnu_Gadea

Domnu_Gadea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.04.2008

View Postmaltese, on 20th July 2009, 08:56, said:

Mai este un cantaret care a muncit in mina ca sa se poata lansa in muzica (ceva muzica populara, nu-mi amintesc cum il cheama) dar cand a ajuns "vedeta" nu a inceput sa se comporte ca o vedeta
Radu Ile.

View PostGabi73C, on 20th July 2009, 10:01, said:

In concluzie si mie mi se defragmenteaza in doua daca Chilian, Jackson sau Ilie Budala au creat cu mana pe pahar, pe teava de tras pe nas sau pe fesele vreunui pusti de 9 ani, important e ce a iesit. Sau ce a ramas dupa ei.
Restul e cancan. Sau postare de dragul postarii.
Pt mine contează OMUL, în primul rând. Am prostul obicei să mă uit la CE FACE, simultan cu la ce spune.
Și eu am dreptul să fiu dezgustat de romantismul lui, care, știind de la cine vine, devine pestilențial, ca mai tot romantismul ostentativ din media.

Sau tu ai jura că ăia de la Ozone, Take That, 'Nsync, East17 sau alte rahaturi de trupe siropoase erau Byroni catifelați, de pus la icoane. :lol:
Câți ani ai, btw ?

Edited by Domnu_Gadea, 20 July 2009 - 20:18.


#44
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Atata scandal pt o melodie in care numai pianul e the best, in rest ma abtin. Daca vreti sa ascultati muzica romaneasca in bunul sens al cuvantului cautati inainte de 1989, ca ce se canta acum...

#45
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
N-are voce, n-are versuri, n-are multe, dar... place doamnelor.  :)
Ceaa ce este o veste destul de buna pentru noi, barbatii: chiar de o fi sa pierdem, sa zicem, jumatate din calitatile cu care am facut pana acum ravagii, tot o sa avem oaresce succes. O sa zicem si noi: "daca pana si Chilian..."

#46
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Eu i-am luat cd-ul cu tot albumul, zece parca se numeste, numai pt pianul asta...in rest fiecare cu gusturile lui.

#47
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Wrong!
Mie imi place Andries. Macar "spune" ceva.

Edited by Laberta, 20 July 2009 - 21:18.


#48
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Eh, poftim, place si Andries, la 55 de ani.  :P

Ce v-am spus, domnilor ? Hai ca avem sanse !   :D

Edited by jumborom, 20 July 2009 - 21:38.


#49
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postjumborom, on 20th July 2009, 22:37, said:

Eh, poftim, place si Andries, la 55 de ani. :P

Ce v-am spus, domnilor ? Hai ca avem sanse ! :D
Veti reusi oricand cu o doza sanatoasa de umor. Insa umor de calitate, nu din ala plictisitor si bosorogesc. :lol:

#50
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postjumborom, on 20th July 2009, 22:37, said:

Eh, poftim, place si Andries, la 55 de ani.  :P


Tie-ti place Tamara?

#51
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
serios acum.. nu are voce  -_-

#52
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008

View PostGabi73C, on 20th July 2009, 00:24, said:

Tu poate nu, ca te ai bine cu Cici de cand esti singura care te-ai riscat sa faci ceva de mancare dupa reteta ei si ai mai si supravietuit suficient cat sa postezi ca ce buna a fost. Iti dai seama ca umbla Cici cu laptopul dupa ea si cu postul tau-background pe desktop?

Las`, că datorită lui Cici, sunt și eu pe desktopul a vreo 200 de useri. :D


View Postjumborom, on 20th July 2009, 22:37, said:

Ce v-am spus, domnilor ? Hai ca avem sanse !

La cântat? No chance! :lol:

pi.es. : Îmi place și Mircea Baniciu. Hai că are mai mult de 55 de ani și încă poate cânta bine. :)

Edited by Versus76, 20 July 2009 - 22:57.


#53
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007

View PostLaberta, on 20th July 2009, 23:22, said:

Tie-ti place Tamara?

Nu stiu daca imi place, n-am avut pana acum placerea...s-o cunosc.  :) Da-mi mai multe amanunte, te rog.



La cantat, zici, Versus ? Ce Chilian, mama, Pavarotti insusi...da' ma rog, nu mai poate sa-ti confirme, asa ca nu mai zic nimic... :P

#54
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postjumborom, on 20th July 2009, 23:55, said:

Nu stiu daca imi place, n-am avut pana acum placerea...s-o cunosc.  :) Da-mi mai multe amanunte, te rog.


tamara asta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate