Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?
 

Stirile Pro-Tv-Antena din Buzau

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
error357

error357

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 24.12.2006
Salutare

Am vazut azi dimineata la Proteve ca e scandal mare iar pe tema antenelor GSM, de data asta chiar in orasul Buzau. Iata:

http://stirileprotv....-telefonie.html

Pentru ca in stire nu se specifica, va intreb eu poate stiti al carui operator o fi pilonul?

#2
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Hai ca sunt chiar penibili cu radiatiile lor,asta inseamna ca noi cei din orase care avem antenele pe blocuri ar trebui sa fim niste mutanti cu tumori pe creier.


Prostia dauneaza grav sanatatii !!!


#3
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Ideea cheie este ca au avut acces la internet :D
Dar pe internet gasesti multe ;)

Edited by Blackhawk, 07 December 2008 - 11:52.


#4
error357

error357

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 24.12.2006
Oricum daca au absolut toate actele in regula nu ii poate impiedica nimeni sa instaleze. Iar dupa cazul Grebanu nu cred ca isi mai permite vreun operator sa construiasca fara sa aiba toate hartiile.
Cat despre desteptii cu "radiatii" am mai discutat. Azi cautand articolul de la ProTV am dat de un alt articol "dezvaluire" in care se spunea ca in Constanta s-a inregistrat cel mai mare numar de reclamatii contra amplasarii antenelor care "au impanzit toate blocurile" si mi-am amintit de un coleg forumist din CT care se plangea ca nu are semnal decat pe balcon...:)

Edited by error357, 07 December 2008 - 12:00.


#5
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Nu le plac antenele? Nici o problemă, operatorii le vor masca, acolo unde este posibil, pentru ca locuitorii să nu simtă "efectele nocive ale radiațiilor".

#6
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View PostBlackhawk, on Dec 7 2008, 11:51, said:

Ideea cheie este ca au avut acces la internet :D
Dar pe internet gasesti multe ;)

:lol: Parca mi-o si imaginez pe țața leana din capu satului conectata la internet dand search pe google dupa antenele diavolului. :naughty:
Lasa ca vine Cosconor si ne spune cui apartine antena (cred ca stie si cate suruburi are  :) )

Edited by cristian0007, 07 December 2008 - 11:59.


#7
NYPD2

NYPD2

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.11.2008
Undeva pe langa sediul ANTENA 1 din Baneasa am vazut un copac artificial care este de fapt stalp GSM.  :D

#8
error357

error357

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 24.12.2006
Mai e unul pe langa Lacul Tei; e crescut proaspat.
Pilonul din Buzau pare sa fie proiectat sa aiba 50m (cel putin).
Din ce imi amintesc eu parca era cineva din Bz pe forum; poate ne spune el mai multe detalii.

Edited by error357, 07 December 2008 - 12:03.


#9
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Stirile asttea de pe ProTV Buzau sunt nationale sau sunt receptionate numai pe zona Buzau.
Ca parca îmi amintesc ca la un moment dat, în jurnalul ProTV intra în emisie posturile ProTV locale, în functie de zona în care te gasesti.

Adica mai pe scurt : s-a vazut stirea asta si în Bucuresti, sau nu ?

#10
error357

error357

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 24.12.2006
Da, s-a vazut si in Bucuresti, pe la ora 10 au difuzat-o.

#11
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,610
  • Înscris: 20.10.2006

View Postjafpefata, on Dec 7 2008, 11:55, said:

Nu le plac antenele? Nici o problemă, operatorii le vor masca, acolo unde este posibil, pentru ca locuitorii să nu simtă "efectele nocive ale radiațiilor".
Nu ar fi rea ideea.

#12
ShdRvn

ShdRvn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.06.2008
las ca in viitor aceste plangeri or sa oblige operatorii sa reduca numarul antenelor. si pe un stalp in loc sa fie 4 antene directionale de x Watts bucata, or sa puna o antena omni de 10x Watts bucata pe acelasi stalp, ca sa se mentina acoperirea. dar e bine ca atunci nu va fi nimeni iradiat, ca e doar o antena.

apropo, de efectele radiatiilor nucleare de la Cernobyl nu a mai vorbit nimeni demult. eu am observat niste radiatii roz-portocalii-violet plutind in aer provenite de la reactorul 666, numit si "The Dark Side Reactor"

#13
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Eu cred ca taranii aia se oftica ca nu au inchiriat loc pe terenul lor.
Indigenii astia ai nostrii sunt de toata jena.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate