Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Divx Ac3 Audio

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jmf

jmf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 06.06.2002
Poate ar fi trebui sa postez la Audio, dar am vazut ca pe-acolo cam bate vantul, plus ca e o problema mai "tehnica", fara legatura aparenta cu "editoare", "dj" sau..."altele" ;)

  In fine, iata problema: am un sb live value si nu reusesc nici cum sa setez decodarea ac3 la filmele codate divx (cu audio ac3) sa mearga pe 4 sau 6 canale, desi la stream info zice clar ca e codat 5.1ch. Optiunile respective mi-s pur si simplu "gri", disabled. Am incercat n-shpe mii de versiuni ale iviaudio.ax (Intervideo audio decoder) si n-am gasit una care sa ma lase sa selectez respectivele optiuni. Folosesc BS Player, dar am incercat si cu alte softuri, fara succes. Totusi, pe un Live Player 5.1 optiunile respective pot fi selectate si chiar merg.

  Aveti vreo idee? (Sper ca nu e din cauza ca am Live Value si nu Player 5.1, pentru ca daca e asa sincer nu stiu de ce am dat banii pe value.)

#2
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Din cate stiu eu Value stie doar de 2 sau 4 boxe.

#3
Guest_thentman_*

Guest_thentman_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
deci tre sa te anunta ca un Live player nu are deloc de a face cu 6 boxe:)
e doar o placa quadofonica:) iar treaba cu partea "gri" la codecul de ac3....pai ce sa zic in viata mea n-am sa fi putut activa mai mult de 2 boxe acolo:))

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Daca vrei AC3, cumpara dvd-ul. Acolo ai tot ce vrei... :)

Si apropo, ce sistem de boxe ai? Ca numai placa de sunet NU e suficienta...

#5
Darlock

Darlock

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.06.2002
Cred ca ar trebui sa încerci sa vezi daca nu cumva te poate ajuta un soft: PowerDVD.
Este singurul soft pe care îl cunosc eu care lucreaza bine cu AC3. Foloseste o versiune de iviaudio.ax diferita de ceea ce gasesti separat si care, din cate stiu eu nu merge cu alte programe.

Eu am primit softul împreuna cu placa video (ATI 8500), dar nu am avut curiozitatea sa-l testez pe 6 boxe si din pacate (sau din fericire  :D ) intru în concediu si nu mai am timp sa fac acest test.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate