Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Lista cu locuri unde se mananca bine, in Romania!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1982 replies to this topic

#1837
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Nu am citit in urma,dar recomand Taverna La Calinesc,fosta La Misto .in Bucuresti.
Mancare buna,portii mari,preturi ok.

Edited by silviu03, 10 July 2018 - 12:57.


#1838
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
vreo recomandare in Timisoara? Vreau sa dau o fuga intr-un weekend pana la Timisoara si m-ar interesa niste restaurante bune de tot. Inainte mancam mereu la un restaurant care zici ca era pe vremea cavaleriilor, King Arthur, etc. ceva in directia Lancelot parca se numea nu mai stiu si aveau mancare buna de tot, dar nu cred ca mai exista.

#1839
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Dacã ãla e targetul tãu de mâncare buna.....nu cred ca te pot ajuta :)
In același loc, s-a deschis un sârbesc bun. Bun, dupã recomandãrile altora, ca nu am ajuns sa mãnânc la el.


#1840
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
bine sincer sa fiu eu am fost acum vreo 10 ani pe acolo, si chiar era buna mancarea la vremea respectiva. Nu stiu ce s-a ales din restaurantul respectiv, ai idee cum se numea?

Ce alte restaurante bune romanesti imi poti recomanda? Mersi!

#1841
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Lancelot :)

Nu mai locuiesc in Timisoara de 15 ani.....nu mai stiu din pacate prea bine piata acolo.
Pe romanesti, cu atat mai putin.
Tin minte anul trecut, am mancat binisor la Bastion, ceva relativ romaneste

#1842
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
Camelot se numea, acum e Dinar in locul lui.

#1843
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Așa, Camelot 😂😂😂

#1844
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,621
  • Înscris: 10.08.2009
In Hateg un loc numit Art grill .
Pentru oraselul ala incredibil.

#1845
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Bucuresti , Piata Presei Libere , intr-unul din cele 2 turnuri de business recent contruite , la etaj 18 . Chiar asa se numeste , 18 Lounge . La pranz au un meniu fix la 25 RON , cu de toate .

#1846
dedemanus

dedemanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.04.2007

 DANANDREI2001, on 11 august 2018 - 22:08, said:

In Hateg un loc numit Art grill .
Pentru oraselul ala incredibil.
Confirm pt acest restaurant.Ramai fara cuvinte

Edited by richelieu, 28 October 2018 - 16:05.


#1847
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Pojorata,jud.Suceava,la Pastravarie.

#1848
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
O ciorba de gulas de la Ciorbarie de pe M. Eminescu (Bucuresti). Foarte buna! Sotia si-a luat o ciorba de curcan si a fost si ea multumita.
Spatiul este destul de mic dar cochet, majoritatea dau comanda si o ridica personal sau prin Uber Eats.

Merita sa opresti pentru 20 de minute sa te dregi dupa o noapte mai agitata. :D

#1849
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Oradea

Kebap la turcu , pe strada republici , foarte cunoscuta printre oradeni , saorma buna , si nu doar atat , are si specialitati mai de restaurant : Iskender foarte bun, ciorba de vitel excelenta , am gustat si piza Suleyman , foarte buna , plus pizza Antalia, asta nu mi o placut foarte tare poate pt ca era carnea taiata in feli. Are la doar 10 lei pizza turceasca foarte mare si subtire , buna si ea.

Meatic , undeva in zona Magheru  la colt cu o straduta , Delavrancea parca, am fost in perioada in care au deschis, carne nu am mancat ca nu era ora potrivita  insa am gustat supa de maduva de vita , foarte buna .

Piata 9 , restaurant fast food , are fast food, dar si steakuri angus romanesti si straine , am mancat un hamburgher . Extraordinar de bun , insa preturile sunt destul de piperate si nu prea ma m saturat cu hamburgheru desi a fost tare bun . Data viitoare incerc ceafa de porc prajita pe jar.

Daboo doner , tot pe republicii mai sus de Turcu , mi a placut honerul de vita ,  se simte bine gustul carni de vita , un plus fata de Turcu nu iti pun din oficiu cartofi in kepap

#1850
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Oltenița (da, ați citit bine)

Restaurant Geo, restaurant cu specific libanez. Nu are doar mâncare libaneză, are și mâncăruri românești. Eu am băgat o ciorbă de văcuță și taouk cu garnitură de ciuperci, foarte bune toate, prețurile acceptabile, nici mari nici mici.

Prin zona asta, Călărași, Oltenița, Slobozia, stăm prost cu haleala. Rareori găsești ceva bun de mâncare, în general mâncare ieftină și proastă.

#1851
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
S-a inchis Sr. Patata din AFI... why oh why..? :confuzzled:

#1852
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 03.08.2004

View PostSmurfK, on 14 noiembrie 2018 - 16:49, said:

Oltenița (da, ați citit bine)

Restaurant Geo, restaurant cu specific libanez. Nu are doar mâncare libaneză, are și mâncăruri românești. Eu am băgat o ciorbă de văcuță și taouk cu garnitură de ciuperci, foarte bune toate, prețurile acceptabile, nici mari nici mici.

Prin zona asta, Călărași, Oltenița, Slobozia, stăm prost cu haleala. Rareori găsești ceva bun de mâncare, în general mâncare ieftină și proastă.
Mai mult ca sigur ca are acelasi patron cu  Restaurant Geo din sector 4 (langa depoul de troleibuze). Pe mine m-a dezamagit. Nu are nicio treaba cu bucataria libaneza dupa cum nici patronul nu are cu segmentul asta. Din cate stiu are afaceri in constructii.

#1853
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Patronul e irelevant dacă bucătarii știu ce fac.

Eu n-am prea mai mâncat mâncare libaneză, așa că n-am termen de comparație, dar mi-am dat seama că nu era tradițional, cât timp aveau pizza și friptură de porc în meniu. Dar mâncarea era gustoasă, proaspătă, bine condimentată, de-asta mi-a plăcut. Peste ceafa de porc pe frunza de salată pe care o găsești în 95% din cârciumi.

E și chestia de locație, că în București aveți cârciumi. Dar vino prin Călărași, să mănânci ceva bun. Eu am încercat mai toate cârciumile, iar când mi-e foame prefer mâncarea de la patiserie decât de pe la vreo cârciumă de pe-aici.

#1854
Dragos_20

Dragos_20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 12.10.2018
Pe 9 Noiembrie , cand s-a deschis MC Donald's la Focsani , a fost o îmbulzeală,parca ar fi fost reducere la tigai Posted Image , eu unul nu ma dau in vand dupa MC , pana si burgerii am vazut ca sunt mai mici decat unul normal , asa ca eu recomand KFC , sau si mai mult Pizza Hut.
LE : Mai stiu ceva restaurante din Vrancea unde au mancare buna , de exemplu Berthelot , de la Marasesti , sau Majestic ,din zona Focsani Sud.

Edited by Dragos_20, 27 November 2018 - 12:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate