Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Depistare nr locatie prepay

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ViRaveNuS

ViRaveNuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.03.2007
Scuzati de deranj! Dar am o nelamurire si poate par cam copilaresc dar doar sunt curios. Am o cartela orange prepay sunt inregistrat cu alt cnp in orange student si vreau sa va intreb daca poate cineva cei de la politie sau nu stiu cineva... sa imi localizeze nr adica sa vina la mine acasa sa imi spuna ceva ! sunt doar curios si va intreb

Edited by ViRaveNuS, 24 November 2008 - 20:20.


#2
SUPERSTAR2007

SUPERSTAR2007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 709
  • Înscris: 31.12.2006

 ViRaveNuS, on Nov 24 2008, 20:19, said:

Scuzati de deranj! Dar am o nelamurire si poate par cam copilaresc dar doar sunt curios. Am o cartela orange prepay sunt inregistrat cu alt cnp in orange student si vreau sa va intreb daca poate cineva cei de la politie sau nu stiu cineva... sa imi localizeze nr adica sa vina la mine acasa sa imi spuna ceva ! sunt doar curios si va intreb
   :lol: :lol: :lol:     Stai relax ca nimeni nu o sa-ti aibe baiu,.. da vezi ca te dai de gol singur pe forum :PPP

#3
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Daca ai acordul proprietarului CNP-ului nu patesti nimic. Daca nu il ai si esti prins te alegi macar cu cartela suspendata.

#4
ViRaveNuS

ViRaveNuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.03.2007
Ok multumesc mult !

#5
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008
In cazul in care faci ceva ilegal ... si se face plangere penala la Politie se poate pune sub urmarire IMEI(adica telefonul) sau / si cartela SIM ... etc.
cu acordul Procuraturii telefonul / cartela poate fi urmarit(a) astfel:

- se poate vedea exact ce SIM intra in telefon, dupa IMEI si de fiecare data cand schimbi SIM-ul se stie ce SIM si ce numar bagi (nu tine de operator pentru ca urmarirea nu se face de ei ;) )
- se poate vedea din ce antena se efectueaza fiecare apel iar prin triangulatie se poate face o localizare destul de exact (mai exact in CDMA - pana la 20 de cm)
- se pot asculta apelurile

si asta ... chiar daca este cartela preplatita sau abonament.

Nu in ultimul rand, este foarte probabil ca toate cartelele preplatite sa trebuiaca inregistrata cu buletin si toate cele (asa se intampla in cateva tari din UE)

so ... be good ;)


PS: toata procedurile legale pot insa dura destul de mult
PS2: eu mi-am recuperat 2 telefoane furate dintr-un magazin propriu ... so MULTUMESC POLITIEI si restul organelor!!!

#6
catalinanu

catalinanu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.11.2008
Se poate localiza si din alta retea. Este foarte complicat dar se poate. Adica daca ai apelat un numar din reteaua Cosmote de pe Vodafone(doar un exemplu) se poate afla locatia. Este o procedura extrem de complicata.

Edited by catalinanu, 24 November 2008 - 23:15.


#7
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

 catalinanu, on Nov 24 2008, 23:12, said:

Se poate depista din din alta retea. Este foarte complicat dar se poate. Adica daca ai apelat un numar din reteaua Cosmote de pe Vodafone(doar un exemplu) se poate afla locatia. Este o procedura extrem de complicata.

nu este complicat deloc ... pentru ca cel care face asta nu are legatura cu operatorul de telefonie ;) si are acces la toate informatiile ;)

trust me

Edited by crustaceu, 24 November 2008 - 23:15.


#8
catalinanu

catalinanu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.11.2008

 crustaceu, on Nov 24 2008, 23:14, said:

nu este complicat deloc ... pentru ca cel care face asta nu are legatura cu operatorul de telefonie ;) si are acces la toate informatiile ;)

trust me

Nu ai habar cum functioneaza. Sa zicem ca omul nu ar avea acces la "echipamentele SRI".....este suficient ca acel numar sa primeasca sau sa apeleze 1 data un numar din reteaua unde are el acces. Nu vreau sa mai discutam despre asta .....se vede ca nu cunosti

Nu vreau sa pun benzina in foc dar se asculta multe telefoane fara autorizatie, au fost si scandaluri la TV. In plus exista pe piata neagra echipamente pentru ascultare \localizare , costa cateva sute de mii euro dar ce nu fac unii cand e vorba de bani (probabil sa-si asculte concurentii).

Edited by catalinanu, 24 November 2008 - 23:22.


#9
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
Eu am auzit ca la o firma de distributie patronul isi localizeaza agentii dupa telefon(SIM)? Este adevarat ca te poate verifica oricand daca numarul de telefon e de la firma?
Agentul spunea ca e adevarat.
Eu cred ca nu se poate...dar cine stie.

#10
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Serviciul monitorizarea flotei ?

#11
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
Acum am vazut ca acest serviciu exista deja la Orange.
Din cate am vazut la Vodafone n este inca.

#12
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007

 vali79m, on Jan 30 2009, 21:21, said:

Eu am auzit ca la o firma de distributie patronul isi localizeaza agentii dupa telefon(SIM)? Este adevarat ca te poate verifica oricand daca numarul de telefon e de la firma?
Agentul spunea ca e adevarat.
Eu cred ca nu se poate...dar cine stie.

s-a mai postat
Da! se poate - stiu sigur ca orange ofera acest serviciu de prin 2006.
sunt 2 variante:
- online de pe pc-ul admin. vede toate tel. unde sunt
- de pe tel admin. sms catre nr de verificat (acesta nu primeste nimic) si ii vine inapoi pe tel - sms - cu locatia unde se afla sim-ul.

#13
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 vali79m, on Jan 30 2009, 21:21, said:

Eu am auzit ca la o firma de distributie patronul isi localizeaza agentii dupa telefon(SIM)? Este adevarat ca te poate verifica oricand daca numarul de telefon e de la firma?
Agentul spunea ca e adevarat.
Eu cred ca nu se poate...dar cine stie.

DA daca telefonul este deschis.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate