Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Amenda de la finante

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
mocanmihai

mocanmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.04.2008
Treaba sta in felul urmator:
In 2005 am infiintat o firma, nu am avut activitate pe ea; si am dus trimestrial declaratia cum ca nu e activitate pe firma + altele formularul 101..
Luna trecuta am primit un plic ca nu am dus impunerea fiscala pe 2005 si ca s-a dechis proces pentru lichidarea firmei- solutionat in octombrie cu dizolvarea firmei.
In 20 octombrie cu 3 zile inainte de pronuntarea sentintei procesului de mai sus primesc o amenda de 400 ron pe numele meu PF - in calitate de administrator al firmei in care scria ca am uitat sa duc declaratia cum ca nu e activitate pe firma sau impunerea fiscala pe anul 2005.
Amenda e pe numele meu cnp si seria actului de identitate corecte, adresa era gresita- adresa firmei situata in alt judet decat domiciliul meu, mai aparea un martor cu nume si adresa in amenda .
Declaratia am dus-o la finante am cerut dovada de inregistrare.
Pot cumva sa castig in instanta anularea amenzii - transformarea in avertisment ? declaratia fiind la dosar, firma dizolvata. Am deschis o contestatie la tribunal.
Greseala cred ca e 33 % a mea, 33 a contabilului si 33% de la finante poate au ratacit foaia- cand am depus in februarie actele au zis ca nu mai e nevoie de nimic.
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate