Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 

Orange PrePay-noi planuri tarifare

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#163
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ar fi putut sa rezolve ea problema, dar se pare ca a dat dovada de prea multa comoditate in situatia asta.
Ori mai incerci odata poate dai de vreun consultant care intr-adevar sa te poata ajuta, daca nu  atunci incearca *100#.

#164
ekunsi

ekunsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.01.2009

View Postvasilis, on May 13 2009, 09:00, said:

Luna asta s-a intamplat iarasi. Am sunat la 444 si o domnisoara de acolo mi-a spus ca intradevar chiar daca ai minute in retea (el are acum peste 17 ore), cand suni pe numarul magic (si acesta e in retea) esti taxat cu 1 cent pe minute. I-am cerut sa-l dezactiveze si a spus ca doar eu pot face aceasta. I-am spus ca eu pot doar sa-l modific si nu doresc asta ci vreau ca numarul magic sa dispara de tot dar ea a continuat sa-mi spuna ca trebuie sa sun eu la *100# . Nu stiu ce sa mai fac.

Sa inteleg ca vrei sa foloseasca din minutele din retea pentru a suna pe respectivul numar. Daca nu te poate rezolva un operator, sau nu poti sterge numarul, il poti modifica cu unul necunoscut, pe care tatal tau nu va suna probabil niciodata, deci nici nu va fi taxat cu 1cent/min.

#165
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005

View Postekunsi, on May 24 2009, 12:17, said:

Sa inteleg ca vrei sa foloseasca din minutele din retea pentru a suna pe respectivul numar. Daca nu te poate rezolva un operator, sau nu poti sterge numarul, il poti modifica cu unul necunoscut, pe care tatal tau nu va suna probabil niciodata, deci nici nu va fi taxat cu 1cent/min.

Pai da dar acea modificare ar costa vre-o cateva zeci de centi. Imediat dupa ce am postat acel mesaj am telefonat la 444 si am vorbit cu un baiat care nu prea era in treaba. I-am spus problema iar el mi-a spus ca la noul plan tarifar MUSIC are 5 numere favorite cu care poate vorbi cu 1 cent pe minut :) si ca trebuie sa le definesc si pe celelalte 4 apoi o sa-l pot modifica pe cel al mamei mele. Eu i-am spus ca nu ma intereseaza sa il modific ci pur si simplu ca vreau sa il anulez. El a continuat sa sustina ca asta e singura metoda.

Imediat le-am scris un mesaj in webcare iar sambata a primit tatal meu un mesaj pe telefon cum ca problema a fost analizata si pentru mai multe detalii sa sune la 444. Nu am mai sunat pentru ca din fericire acum merge sa o sune pe mama-mea.

#166
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Am un SIM din 2006 cu vechiul plan tarifar PrePay Music.
Ce am de pierdut daca īl trec pe noul plan tarifar Music ?

In afara de creditul primit bonus care va capata o perioada de valabilitate, mai sunt si alte dezavantaje ?
Pentru ca as cāstiga posibilitatea de a avea un numar magic īn Orange, si ar mai scadea si tarifele (acum am 9 centi catre un numar favorit, 14 centi īn retea si 20 īn afara catre celelate numere  //  contra 8 centi catre numarul favorit si 15 centi catre celelate numere pe noul plan tarifar Music)

#167
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
nu pierzi nimic, doar castigi tarife mai bune si bonusuri mai mari.

#168
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
OK, mersi pentru raspuns ! Cred ca o sa o trec pe un nou plan tarifar.
Pe celalat SIM (Numere favorite) īl tin pe vechiul plan tarifar ca sa pastrez cei 80€ credit bonus fara perioada de valabilitate.

/offtopic/
BTW, gata, am trecut SIM-ul Cartela Vodafone 1 (cu 380€, care din cāte am īnteles s-au transferat īn intefralitate !) catre un abonament Vodafone Simplu de 3€. ACum am ramas doar cu un SIM de Cartela Vodafone.

La Orange, cica s-ar transfera decāt 40€ (eu stiam de 80€, dar asa mi-au zis cei de la Orange Shop - Europe House Bucuresti).

#169
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
1. daca treci pe noul plan tarifar nu o sa-ti expire bonusul vechi!

2. la vodafone limita era de 500$ si transformata vine 400 de euro. tu te-ai incadrat la fix. :coolspeak: daca iti faceai vodafone avantaj puteai transfera creditul de pe prepay-ul pe care-l mai ai la voda pe vodafone avantaj si ramaneai cu un singur sim. ;) oricum daca vrei poti face cerere si sa-l transf. in vodafone avantaj.

3. da, la orange doar in limita a 40 de euro. inainte era 50$. foarte putin. :angry:

#170
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
Cei care si-au activat un plan tarifar din oferta noua au platit ceva?Cand dau la *100# zice ca prima alegere este gratuita,dar cand dau sa activez planul tarifar my orange imi zice ca nu am credit suficient.Momentan am activ planul tarifar timp favorit.Chestia ciudata e ca atunci cand dau  la planurile tarifare din ofeta veche ma lasa sa activez oricare din planuri ( nr favorite ,standard....) imi zice sa astept mesjul de confirmare care nu vine si nici macar nu imi ia bani...zice ca prima modificare este gratuita(cum este posibil sa fie gratuita daca eu deja am schibat acum vreo 2 ani pe timp favorit?)

Edited by maimu_21, 24 December 2009 - 00:28.


#171
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cum arata acum mesajul primit de la *144#
"In data de ..... aveati ...... de apeluri primite. Bonusul se aloca in 30 de zile de la ultima alocarea daca in luna anterioara ai reincarcat. Ultima alocare a fost in ...."

#172
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View PostCosconor, on 10th June 2009, 15:49, said:

Pe celalat SIM (Numere favorite) īl tin pe vechiul plan tarifar ca sa pastrez cei 80€ credit bonus fara perioada de valabilitate.
Iata ca au trecut 7 luni de la acest mesaj...

Intre timp, am "securizat" acei 80€ transferānd-ui catre un alt SIM, asa ca acum ma īntreb din nou daca am ceva de pierdut īn migrarea de pe vechiul plan tarifar Numere Favorite catre noul MyGroup.

Cāstiguri
- tarife/minut mai mici
- un numar favorit Orange (1 cent/minut)


Dar ce am de pierdut ?? Nu e nimic "ascuns" (de genul noi perioade de valabilitate pentru bonusuri sau pentru transferuri) ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate