Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Blizzard authenticator

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
imarian

imarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 31.07.2005
Va salut pe toti.

Zilele trecute m-am trezit cu contul spart, tot goldul a fost furat si absolut toate caracterele au fost sterse. Habar nu am cum s-a intamplat pentru ca nimeni nu imi stia parola, nu fac share pe cont etc. Cea mai probabila varianta e brute force pentru ca dupa 5-6 scanari cu diversi antivirusi am gasit doar tracking cookies.

In orice caz, problema a fost rezolvata in 30-35min cu ajutorul ticketingului din joc. Am reprimit toate caracterele si toate itemele, banii etc. Mi-au dat inapoi pana si junk-urile care le aveam in inventory la fiecare char.

Tot cautat pe forumurile oficiale am aflat despre Blizzard Authenticator, un mic token care genereaza un cod de 6 cifre, valabil 15sec (daca se adauga un astfel de token la cont, dupa introducerea parolei este cerut codul acesta de 6 cifre.... deci spargerea contului va fi imposibila).

Eu imi voi cumpara unul, pretul este de 6E la care se adauga taxele de transport in valoare de 26E. Partea nasoala e ca poti cumpara maxim 3.

Am zis sa va avertizez si pe voi, poate vor mai fi doritori de tokenuri.

ps: nu ma apuc de comenzi/vanzari de tokenuri... am vrut doar sa anunt lumea, ca deh.. poate mai sunt si altii patiti

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate