Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

cuptor microunde

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
unde pun floricelele de porumb pe tava sau fara tava? am incercat cu tava dar nu se fac nici jumatate din ele.floricelele  sunt la punga special pt microunde.
cuptorul mai are si un gratar la mijloc pt grill. acum am inteles ca daca e metal in interior explodeaza, e adevarat?

#2
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postfreetools, on Nov 17 2008, 15:29, said:

unde pun floricelele de porumb pe tava sau fara tava? am incercat cu tava dar nu se fac nici jumatate din ele.floricelele  sunt la punga special pt microunde.
cuptorul mai are si un gratar la mijloc pt grill. acum am inteles ca daca e metal in interior explodeaza, e adevarat?
Ce tava ?
Le arunci acolo pur si simplu in microunde , dai la putere max. si astepti sa se faca.

#3
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007

View PostValy1, on Nov 17 2008, 15:35, said:

Ce tava ?
Le arunci acolo pur si simplu in microunde , dai la putere max. si astepti sa se faca.
tava din interior cu care a venit cuptorul.

Attached Files



#4
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008

View Postfreetools, on Nov 17 2008, 15:29, said:

unde pun floricelele de porumb pe tava sau fara tava? am incercat cu tava dar nu se fac nici jumatate din ele.floricelele  sunt la punga special pt microunde.
cuptorul mai are si un gratar la mijloc pt grill. acum am inteles ca daca e metal in interior explodeaza, e adevarat?

Daca vrei sa faci floricele din acelea la punga speciala pentru microunde (in carton, hartie) faci asa: in interiorul cuptorului sa nu fie nimic din metal, pentru ca microundele nu trec prin metal ( tava de metal e folosita pt grill), pui o farfurie din aceea speciala pentru microunde (in cel mai rau caz o farfurie plata din ceramica), pui "punga" cu pop corn in farfurie, programezi timpul la 4 minute la putere maxima, indiferent de ce putere are cuptorul, tot 4 minute trebuie sa se faca cca 98% din ele, ( punga de popcorn de 100grame) si voala.

  Acum o nelamurire de-a mea, tot despre cuptorul cu microunde. De cca doua saptamani am achizitionat un cuptor cu microunde (primul microwave) marca Luxor de 24L (parca  :rolleyes:  ) si am incalzit si gatit la el cam tot ce se poate si intradevar nu se compara cu un cuptor traditional, adica microwave este mai bun si mai "express". Problema este ca in interior, pe partea dreapta cum te uiti la el este un fel de bucata de carton ( sau ceva asemanator) in care manualul specifica ca acolo este aerisirea cuptorului( dar care este blocata de acel carton si in manual nu specifica nimic de "carton", daca trebuie indepartat sau nu). Am indepartat acel "carton" si intradevar este o gura de aerisire, acum urmeaza intrebarea: acel "carton" trebuie indepartat imediat cum este instalat cuptorul (eu nu l-am indepartat nici dupa 2 saptamani) pentru a facilita aerisirea? Acel "carton" este un fel de filtru pentru ca, grasimea si altele sa nu patrunda in agregatele cuptorului in timpul aerisirii? Sau pur si simplu acea bucata de "carton" nu influenteaza cu nimic functionarea corecta a cuptorului?

Attached Files


Edited by TurocK, 18 November 2008 - 23:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate