Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

4 sisteme 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
Stars

Stars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.06.2005

raducristin, on Jul 9 2005, 18:21, said:

Decat Genius (4 mil si mai bine) mai bine Logitech cu 3.3 mil (si din start ai un sunet de calitate superioara) + placa de sunet Creative la 1 mil si ceva!
Corect?

<{POST_SNAPBACK}>


voi aveti dreptate (mai ales raducristin, mi-am luat deja telefon asa ca acum vorbesc in plus) dar ce se intampla atunci cand am dat aproape 5 milioane pe Logitech si Creative (audiocard), si vreau si eu sa invit niste prieteni sa dau un bairam dar n-am ce face cu boxele ca nu scot...sau poate am boala pe un  vecin si vreau sa-l chinui putin, plus ca mi s-a facut brusc dor de sectorist si vreau sa-l conving sa-mi bata la usa :) ...in cazul asta n-ar trebui sa ma bazez pe Logitech, nu-i asa?  :mellow:
...si cum se face ca multa lume este incantata pana peste poate de Genius? Sa fie toti niste afoni care n-au auzit un sunet de calitate in viata lor?!?

#74
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar vei fi tare suprins citi afoni sint, eu lucrez in domeniu si ma amuz teribil cind pun clientii sa isi spuna parerea despre sisteme audio serioase (nu de pc).Apreciez ca 8 din 10 habar nu au cum trebuie sa se auda, nu au ascultat in viata lor instrumente fara amplificare, nu au fost la vreun concert simfonic sau nu au ascultat vreodata un cor in Sala Radio.
Mai grav jumatate din cei 8 nu deosebesc diferentele de sunet intre sisteme pentru ei toate suna la fel, nu deosebesc decit daca se aude mai tare sau mai incet.

#75
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
parca intreba cineva......genius legate la o placa Terratec DMX 24/96 - ptr PC iar ptr dvd-uri un Panasonic s75 ....asta ptr un buget mai subtire ..daca ne vrem audiofili hai sa ne gandim la Yamaha( amplif + 5.1 )  care presteaza foarte bine si pe filme-dvd si pe partea de muzica ..dar deja trecem la " very exepensive " a lot of $$$$$$$...

#76
mihain25

mihain25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.01.2005

Stars, on Jul 10 2005, 22:25, said:

voi aveti dreptate (mai ales raducristin, mi-am luat deja telefon asa ca acum vorbesc in plus) dar ce se intampla atunci cand am dat aproape 5 milioane pe Logitech si Creative (audiocard), si vreau si eu sa invit niste prieteni sa dau un bairam dar n-am ce face cu boxele ca nu scot...sau poate am boala pe un  vecin si vreau sa-l chinui putin, plus ca mi s-a facut brusc dor de sectorist si vreau sa-l conving sa-mi bata la usa :) ...in cazul asta n-ar trebui sa ma bazez pe Logitech, nu-i asa?  :mellow:
...si cum se face ca multa lume este incantata pana peste poate de Genius? Sa fie toti niste afoni care n-au auzit un sunet de calitate in viata lor?!?

<{POST_SNAPBACK}>



Vei fi surprins ce inseamna un subwoofer on the floor.

#77
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

Stars, on Jul 10 2005, 20:25, said:

voi aveti dreptate (mai ales raducristin, mi-am luat deja telefon asa ca acum vorbesc in plus) dar ce se intampla atunci cand am dat aproape 5 milioane pe Logitech si Creative (audiocard), si vreau si eu sa invit niste prieteni sa dau un bairam dar n-am ce face cu boxele ca nu scot...sau poate am boala pe un  vecin si vreau sa-l chinui putin, plus ca mi s-a facut brusc dor de sectorist si vreau sa-l conving sa-mi bata la usa :) ...in cazul asta n-ar trebui sa ma bazez pe Logitech, nu-i asa?  :mellow:
...si cum se face ca multa lume este incantata pana peste poate de Genius? Sa fie toti niste afoni care n-au auzit un sunet de calitate in viata lor?!?

<{POST_SNAPBACK}>



Crede-ma... daca e vorba de vecinul de deasupra, de jos sau din perete si tu pui boxele astea intr-o camera de 18 mp nu va fi fericit oricum...
Si in plus... e vorba de ceva care costa doar 3.3 mil... la ce te astepti? Revenim la discutii deja purtate... calitate (atat cat se poate) sau galagie (Genius)?

#78
lcuzma

lcuzma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.01.2005
SISTEM BOXE 5.1 VERYO MA 5200ET-DX de la Flanco
Cine stie sa imi dea ceva info despre boxele astea. Dupa cum vad parerir sunt impartite despre Genius la 4 mil poate mi-ar fi de ajuns o compartie intre ele.
Mersi anticipat

#79
Vlad1234

Vlad1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.05.2005
creative P5800 + creative audigy 2 placa de sunet .. au venit veciniii de jos cu politia ..

#80
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
personal am un sistem logitech 2.1 (model mai vechi)
Au mers bine cam 1 an pana cand s-a dus naibii potentiometrul si a cam inceput sa fasaie. La vremea aia nu stiam ce sunt alea sisteme 2.1 sau 5.1, am testat tot ce am prins, de la Creative pana la Genius si Logitech...parerea mea sincera e ca TARE si CLAR se aud doar Logitech. Creative isi pierd claritatea la maxim, Genius face fata bine la 70 % din volum dar bass-ul e prea gajait, prea ascutit pentru un bass, iar Altec s-au cam dus si ei...deci cea mai buna alegere care poate fi facuta la ora actuala este Logitech. Eu nu am regretat si nu regret nici acum, chiar daca imi mai face figuri potentiometrul.
Astept sa fac rost de bani ca sa imi iau x530. Nu se merita altceva decat Logitech, credeti-ma, nu o sa regretati.
Cititi asta inainte sa ma injurati : Review Logitech X-530

" I have reviewed quite a few budget 5.1 multimedia speaker systems, and I would have to say that this stands above the rest!"

#81
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Am scris si rascris aici ca optez 1. Logitech si 2. Creative. Sunt curios insa cum suna un Teac PM1800 care sunt si mai puternice.

#82
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
stie cineva un sistem care sa mearga si la calculator si la dvd player(care nu are 5+1 iesiri ca la e-boda ci doar una pe care scrie digital out)? din pacate sunt cam "paralel" in domeniul asta...  :death:

#83
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Z5500 Logitech are intrare digitala coaxiala sau optica si are toate decodoarele incluse DD,DTS,PROLOGIC2 plus certificare THX.
Suna binisor pe dvd are si telecomanda infrarosu, poti face un sistem home cinema care sa concureze si sa depaseasca majoritatea sistemelor all in one chiar de la firme mari japoneze.

#84
k-elu

k-elu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.03.2005
salut
am cumparat si eu de curand acest sistem si este super tare. are un bas f curat si chiar si la volum  maxim boxele si bassul se comporta f. bine.
intrebarea mea este daca dauneaza asezarea boxelor langa monitor.ma gandeam ca se poate strica monitorul sau boxa pt ca daca ati pus un magnet langa monitor probabil ca stiti efectul care il are si cum boxele au magneti... .
nu stiu ce se poate intampla asa ca va intreb pe voi.
si mai am o intrebare.
cei care au placi de sunet incorporate cum fac sa le mearga tot sistemul?
adik la mine nu am decat un out si nu merg decat boxele din lateral fata si bassul.
voi cum ati facut sa mearga tot sis?

#85
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Cobor din copac cu o idee  / din cate am citit / sau macara atata ma duce capu / Genius.urile sant o chinezarie  care distorsioneaza / si nu prea o calitate a bass.ului / am un subwwofer pioneer de 110 w cu , care , chinui 2  boxe ... ideea e k ma gandeam k subw. si cu genius.u asta ar putea suna bine ... sau aveti alte idei ....

#86
aicidincolo

aicidincolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 25.07.2005
Am Geniusul 5000 75W subw. 15W satelitii total 150W , de o zii, in fara de faptul ca am stat 2 ore sa-mi setez plak audio, i-am dat de cap cu noul winamp luat de la winamp de pe site,   se aude in toate boxele, se aude bine, arata bine , are telecomanda .
il recomand in fata lui logitech 530...

#87
danutgalati81

danutgalati81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005
.
.
.
.
.
bãããã da topicu ii vechi tare

.
.
.
.
nu le+o zic celor care au postat de curand ci celor care intentioneaza

Edited by danutgalati81, 18 November 2006 - 21:28.


#88
studio

studio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.03.2005
eu as merge pe altec lasting pentru ca e putin mai ieftin decat logitech si are 3W in plus, Philips 5.1 nu imi place cum se aude.

Eu iti recomanda intainte sa cumperi sa te duci cu un cd original sau cu niste mp3uri "ripuite" la 320kbsp. Vei simti diferenta.

Eu as face altceva. Aleg pe moment Philips A2.13 la 1.8mil Acoustic (cel mai tare sistem 2.1) sau boxe pasive(cand bugetu incepe pe la 15mil)

Bafta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate