Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Ceahlaul Piatra-Neamt

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
369 răspunsuri în acest subiect

#307
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.553
  • Înscris: 10.04.2007

Vizualizare mesajFlorin_d_1300, pe 11th April 2010, 19:02, a scris:

Deocamdata Ceahlaul a terminat 1:1 cu FC Timisoara, in iarba verde. Sa vedem ce mai scorneste iancu sa castige FC Timisoara la masa verde...


Vizualizare mesajFlorin_d_1300, pe 11th April 2010, 19:58, a scris:

Sunt si altii care mimeaza fotbalul si spera la titlu, dar FC Timisoara e singura care incearca sa castige puncte si in birouri daca nu o poate face pe teren.

Mie mi se pare o chestie normala ceea ce face Iancu. Daca unii triseaza...sa plateasca. Ceahlaul se poate astepta sa piarda la masa verde doar daca a gresit cu ceva, a incalcat un regulament...cum a facut Rapid. Tu probabil stii ceva de Ceahlaul si noi nu de ti frica de o eventuala infrangere la masa verde.

Felicitari lui Marian Iancu pentru ceea ce face! Acum poate o sa inceapa si ceilalti sa respecte regulamentul ca sigur sunt destui cei care nu il respecta (crezand ca regulamentul nu este si pentru ei)...norocul lor de pana acum a fost ca nu au influentat rezultatele Timisoarei.

#308
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Scor final in meciul Unirea Alba Iulia - Ceahlaul Piatra Neamt 3-2. Nu-mi ramane sa spun,decat ca mergem in liga a 2-a cu fruntea sus. Nu cred ca se mai poate face nimic. Ceahlaul in ultimele 6 etape intalneste 3 echipe de top,prima data are o deplasare la Vaslui,a doua oara are o deplasare la Unirea Urziceni si cea de-a treia intalnire este cu CFR Cluj in ultima etapa pe teren propriu. Inter Curtea de Arges,Astra Ploiesti si Universitatea Craiova ,ne pot pune si ele probleme,dar sper totusi ca macar pe acestea sa reusim sa le invingem,pentru ca egalul nu ne mai avantajeaza absolut deloc.

#309
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
[...]Piatra Neamț spera înaintea partidei din Ardeal să se apropie de un loc neretrogradabil, mai ales că obținute cinci puncte în ultimele trei etape, victorie cu Iași și remize cu Rapid și Ceahlăul.[...]
ProSport

Chiar daca retrogradam macar ne distram.

#310
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007

Vizualizare mesajDecember, pe 17th April 2010, 07:33, a scris:

[...]Piatra Neamț spera înaintea partidei din Ardeal să se apropie de un loc neretrogradabil, mai ales că obținute cinci puncte în ultimele trei etape, victorie cu Iași și remize cu Rapid și Ceahlăul.[...]
ProSport

Chiar daca retrogradam macar ne distram.
Frumos articol,n-am ce spune...oricum se pare ca au corectat.
Eu as propune ca pana la sfarsitul campionatului,sau poate doar la meciul cu Astra de etapa viitoare,la Ceahlaul sa se lase intrarea libera. Asa poate vine mai multa lume la stadion,si echipa o sa dea totul pentru suporteri.

#311
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Ceahlaul Piatra Neamt intalneste in meciul urmator,care este programat Vineri de la ora 18:00,echipa Astra Ploiesti,echipa cu care a terminat la egalitate 1-1 meciul din turul campionatului. O victorie in acest meci,ar putea putea sa reaprinda sperantele pentru evitarea retrogradarii. Ceahlaul ar mai putea spera la ramanerea in Liga 1 daca la finanul campionatului termina pe locul 15,din cauza ca sta foarte bine la capitolul "dosar de licenta prezentat la Comisia de licentiere".

Meciul Ceahlaul Piatra Neamt - Astra Ploiesti (Vineri 23.04.2010 ora 18.00,in direct GSP TV)

#312
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Ceahlaul Piatra Neamt - Astra Ploiesti 0-0 ,rezultat final,rezultat ce ne duce direct in Liga a 2-a,din fericire fara penalizari. Ceahlaul a dominat aproape tot meciul,dar nu s-a reusit deschiderea scorului. Ploiestenii au stiut sa se apere,in timp ce noi atacam in valuri dar degeaba. Pe finalul jocului,Ceahlaul a scapat cu fata curata,Ploiestenii putand sa deschida scorul in doua randuri.
Pacat ca s-a terminat egal.

#313
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Ceahlaul spera intr-o minune in meciul din deplasare de la Vaslui,mai ales ca Vasluienii au tratat meciurile cu Gloria Bistrita si Universitatea Craiova,cu superficialitate. Pietrenii spera ca Vasluiul sa comita acelasi gafe comise cu echipele mai sus mentionate,pentru a mai spera la ramanerea in Liga 1.

Meciul FC Vaslui - Ceahlaul (1 mai ora 21:00, in direct la Digi Sport).

#314
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt 0-0 la pauza. In primele 10 minute,Ceahlaul a trecut pe langa deschiderea scorului,dar cam atat. Vasluienii au dominat mai toata repriza. Sper ca macar repriza a doua sa aduna mai multa dorinta de a inscrie,in tabara Ceahlaului.

#315
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
S-au dus si sansele matematice pentru Ceahlaul, de mentinere pe prima scena fotbalistica. Repriza a doua parca a mai miscat pe ici pe colo echipa nemteana,dar fara niciun rezultat. Asta este,ne meritam soarta,si din sezonul viitor o sa jucam la matineu.
Macar etapa viitoare sa scoatem un rezultat bun cu Universitatea Craiova.

FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt 1-0 (Final)


Ceahlaul Piatra Neamt - Universitatea Craiova (05.05.2010 ora 15:00 in direct pe GSP TV)

#316
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
Un fapt incredibil s-a petrecut în această dimineață. Autocarul Universității Craiova a fost oprit de poliția rutieră la 30 de kilometri de Piatra Neamț, întreaga delegație a Științei fiind reținută timp de 45 de minute. Explicația polițiștilor a fost una stupefiantă: control de rutină. Toți jucătorii Universității și oficiali ai clubului aflați în autocar au fost legitimați pe rând de polițiști, care nu s-a oprit până nu au verificat meticulos autocarul oltenilor.
"Niciodată în viața mea nu mi s-a întâmplat așa ceva. Mi se pare incredibil că se recurge la astfel de metode", a spus Eugen Trică. Patronul Științei, Adrian Mititelu, s-a declarat și el la fel de indignat: "au ajuns să procedeze ca pe vremea comuniștilor".
Universitatea Craiova va întâlni mâine pe Ceahăul Piatra Neamț, într-o partidă contând pentru etapa a 31 a Ligii I. În urmă cu două campionate, Universitatea a câștigat cu 3-2 partida cu Ceahlăul Piatra Neamț, din ultima etapă, gruparea moldavă retrogradând.

Sursa

De fapt adevarul e altul. Autocarul a fost oprit si cand s-au cerut documentele masinii, soferul a spus ca nu poseda actele si nici rovinieta. Amenda a fost de 1750 lei.

#317
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Pentru minciunile pe care le-au declarat,Ceahlaul ar trebui sa-i umileasca rau de tot pe Olteni. :D

#318
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
Intr-o ora pe stadion! Sper sa tinem 3 puncte acasa.

#319
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007

Vizualizare mesajDecember, pe 5th May 2010, 13:02, a scris:

Intr-o ora pe stadion! Sper sa tinem 3 puncte acasa.
Eu cred ca tinem punctele acasa. Ceahlaul nu e o echipa usor de batut,mai ales acum in retur. In tur,Craiovenii ne-au batut cu greu,scor 3-2.

#320
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.227
  • Înscris: 15.04.2008
Goooooooooooooooooool CE-BO-TARU!
Campionii, campionii, ole ole ole :lol:!

#321
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.943
  • Înscris: 18.10.2009
Rezultat final :

Ceahlaul 2 - 1 Craiova

#322
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
Am ragusit de tot. In ultimele minute mi-au dat mari emotii plaiesii mei. Chiar daca retrogradam, sunt extrem de fericit ca i-am invins pe olteni.

#323
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Deci ma usturau palmele la sfarsitul meciului,de tipat,am tipat cat m-a tinut glasul. Sunt foarte bucuros ca am obtinut cele 3 puncte. Totusi,un singur lucru nu am inteles,de ce jucatorii nu au salutat galeria,la final?  :huh:
Cat despre meci,a fost unul superb,dominat in mare parte de Ceahlaul. In prima repriza tusierul de pe atacul Craiovei,cred ca bause ceva tarie olteneasca,ca prea nu a vazut un offside clar. E bine ca Villadsen a aparat. Cred ca a fost omul meciului,fara el,Ceahlaul pierdea acest meci pe gafele unui tusier.

#324
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.251
  • Înscris: 01.06.2007
Victoria de pe teren propriu in fata Universitatii Craiova,le da sperante nemtenilor de a continua in Liga 1 si in sezonul urmator,dar au o misiune destul de grea maine ( 09.05.2010 ) la Curtea de Arges,unde intalneste o echipa destul de bine organizata,care a creat probleme multor echipe in acest retur de campionat. Eu sper totusi sa ne intoarcem acasa cu 6 puncte din cele doua deplasari pe care Ceahlaul le are in urmatoarele doua etape.

Meciul International Curtea de Arges - Ceahlaul Piatra Neamt se disputa maine de la ora 16:00,si este transmis in direct pr GSP TV. Suporterii care vor sa faca deplasarea la Curtea de Arges,sunt astepati maine dimineata la ora 6:00 la Stadionul Municipal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate