Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cum închiriez o mașină în străinătate

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#145
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006

View PostT Irina, on 14th March 2012, 19:12, said:

Bricheta era dezactivata sau poate doar defecta la masina respectiva?

Cine mai stie....nu mai conteaza, m-am descurcat si fara GPS.

#146
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Cine are nevoie sa rezerve o masina in luna Iunie, pentru vara asta, poate utiliza codul pentru reducere si are pretul final cu 10% mai mic, pentru economycarhire. In mod normal ai 5% la rezervarea pe net.


Codul este:    

SUMMER2012



As a valued customer, book your car hire with us before the end of June and get 10% discount* with the following code: SUMMER2012

Just click the link below to get a quote, select a vehicle and enter the 10% discount* code.

#147
ranya1986

ranya1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2013
Buna!
O mana de ajutor va rog frumos!?Posted Image

A inchiriat cineva macar o data o masina in Ibiza? de la ce firma? cat? cum?(internet sau la fatza locului)   ceva detalii....merci!
(eu ajung in Ibiza pe 7aug, dar nu stau decat 2zile+2nopti)

#148
Shummy

Shummy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.02.2004
Salut, vreau sa stiu daca a folosit cineva in ultimele luni un cod AWD la o inchiriere de la AVIS . Intentionez sa inchiriez o masina in Sardinia si dupa muuulte discutii cu agentii de la Avis, Europcar si Autoeurope sau Rentacar am ajuns la o singura concluzie: NIMIC NU ESTE CONCRET...
As fi recunoscator daca cineva imi poate raspunde.
Multumesc.

#149
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
In Germania cel putin, nu mai merg codurile puse aici pentru Avis.

Edited by moki, 13 May 2013 - 21:24.


#150
Shummy

Shummy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.02.2004
Codurile de tip E153702 sau orice E1537XX le-a folosit cineva? cer ceva acte doveditoare?

#151
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Ce site cu preturi bune imi recomandati pentru inchirierea unui autoturism mic in Dortmund-Germania ?

Ce firma nu cere card de credit (am doar card de debit Visa) , prefer sa fac asigurare full sau sa achit  garantie 200-500E.

Edited by polizei, 12 June 2013 - 15:33.


#152
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
La aeroport ai Europcar,Avis,Hertz si Sixt.De la Europcar nu am inchiriat, restul cer un card in momentul in care iei masina...
Daca ai Visa si nu Visa Electron, cred ca il poti folosi fara probleme...
Ca preturi, parerea mea e sa intri pe site-uri la ei, ca mai sunt promotii, discounturi, etc...

#153
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Mersi de info. Aveam Visa Electron ,dar am fost azi si mi-am facut inca un card de debit Mastercad embosat.

Intre timp am descoperit ca Enterprise accepta sigur cardul de debit si retin o garantie de 250E pentru masinile care sunt pana clasa Full Size.Dezavantajul este ca nu au punct in aeroport dar avantajul este ca ofera preturi cu 30-35% ma mici.(am mai inchiriat de la ei dar cu ajutorul unui prieten)

Using Debit Cards in Germany
For retail rentals a deposit of 250 EUR plus the estimated cost of the rental will be taken by VISA Card, MasterCard, American Express, VPAY or Maestro Card in the renter's name at the time of Rental. Vehicles of car class Full Size and above can only be rented if paying by credit card and if the renter is 25 years of age or above.


https://www.enterpri...al/debitCard.do

Edited by polizei, 13 June 2013 - 20:11.


#154
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Chiar ca au preturi foarte bune astia de la enterprise...
Daca chiar atat costa si nu mai au alte taxe, e o alternativa foarte bune.
Am vazut ca ofera si transfer

#155
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Am facut rezervare on-line (fara obligatie de plata) .Anularea sau modificarea sunt gratuite (totusi pot interveni unele modificari de preturi). Pentru ridicatul de la aeroport am inteles ca se adauga 20% din pretul total.

Clasa mini-3 zile (900 km inclusi) - Total charges  97.75 EUR Total Charges include Winter Tires, Damage Waiver (including Theft Protection) with an excess, Third Party Liability, Road Fund License, and VAT. Additional surcharges may apply. Additional protection products are available available

Cam cat va costa asigurarea ca reduc excess-ul de 1000E ?!


Dupa cum ziceam am mai inchiriat mai demult de la ei dar s-a ocupat prietenul de tot (+ sofer suplimentar) .Acum nu dau de el sa-mi explice detaliile care la momentul acela nu m-au intersat. Eu doar am condus masinile....un Peugeot 1007 si o Kia Ceed .Atunci au costat aprox. 30-35E/zi
Acum 3 ani cand am ajuns prima data la ei la sediu ,desi facusem  rezervare on-line ne-au zis ca nu mai au nimic din clasa mini si daca suntem de acord  ne pot da o Kia Ceed  ( la acelasi pret.....desi costa mai mult cu aprox 5E/zi) .

Edited by polizei, 18 June 2013 - 01:43.


#156
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Pretul a fost cel afisat pe site adica 97E pentru 3 zile. Mi-au dat o Toyota Aygo cu 4000km. Optional mai costa 18E pe zi ca sa reduc excess-ul la 100E dar nu am platit pentru  aveam parcare privata iar in Germania rar se intampla incidente/accidente

Partea buna a fost ca mi-am terminat treaba cu ea si am dus-o dupa 2 zile .Mi-au returnat banii pe a 3-a zi .

Edited by polizei, 15 July 2013 - 18:28.


#157
ender_blacker

ender_blacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 13.03.2006
Salut,

Care e cea mai buna varianta pana la urma pentru inchirierea unei masini in Austria? In aerportul din Viena la fata locului sau online ? Rentalcars.com nu e ok ?

#158
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Recomand: http://car-rental.si...?language=en_GB , pentru o experienta smooth :)

#159
ledzeppelin

ledzeppelin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.01.2007
A mai folosit cineva recent codurile avis? Pentru e153... se cer acte?

#160
aannyy

aannyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.06.2006
Salut!

Nu s-a mai scris cam de mult pe acest topic. Din 2015 banuiesc ca s-au mai schimbat politicile in domeniul inchirierii de masini. Eu am o nelamurire> Am inchiriat o masina de la Hertz prin autoeurope.eu cu asigurarea Super Cover. Am facut plata cu cardul de credit pe internet iar din cate am citit la ridicarea masinii ar trebui sa imi mai opreasca ~ 700 Eur garantie. Ce se intampla daca nu mai am disponibil pe card acea suma? Voua vi s-a oprit de fiecare data aceasta garantie?

#161
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007
Da, aveti dreptate. S-au creat subiecte asemanatoare pe spatiile Spania si Italia. Acolo s-a tot scris de vreo 2-3 ani. Poate ca ar fi fost bun dialogul aici, deoarece discutiile respective vizau in principal procedura (nu aveau o legatura foarte puternica cu spatiile mentionate facand doar referire la cate o firma locala de inchiriere). Dar, asta a fost! Cautati pe Spania si Italia subiectele despre inchiriere.

As incerca sa raspund problemei punctuale Hertz prin AutoEurope, dar as avea nevoie de cateva amanunte: durata, costul asigurarii Super Cover.

Daca la momentul preluarii masinii nu sunt disponibile sumele solicitate, atunci este posibil ca sa vi se anuleze rezervarea. Daca aveti cei 700€, blocarea lor ar putea dura mai mult decat vacanta dumneavoastra – va spun asta pentru a nu va baza pe aceasta suma pe timpul deplasarii. Ma gandesc la o vacanta obisnuita, care nu depaseste 3-4 saptamani.

Nu, nu ni s-a oprit intotdeauna franchise, dar ceva care sa presupuna utilizarea cardului bancar tot s-a gasit. Am spus "franchise" pentru ca fiind vorba de 700€ cred ca la ea v-ati referit. Intermediarul ne-a trimis o scrisoare pentru firma de inchiriere, in care ii ruga sa nu opreasca franchise. Am prezentat-o cu toate celelalte hartii la preluarea masinii si s-au conformat. Au blocat numai vreo 60€ pentru combustibil.

#162
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007

Salut.
A inchiriat cineva o masina din aeroportul din Hanovra?
Nu am mai inchiriat niciodata si as avea nevoie de ajutorul vostru. Trebuie sa inchiriez luna viitoare o masina de miercuri ora 9 pana vineri ora 17.
Nu stiu exact nr de km pe care il voi parcurge, voi afla pe traseu.
Pe Hanovra activeaza Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt si o divizie financiara VW.
De unde ma sfatuiti? Vreau transparenta 100% de la bun inceput.

Din ce am vazut, cel mai ieftin ar fi la Enterprise.

Va multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate