Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Flori fluorescente

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
aliance

aliance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.02.2006
Asta vara undeva sus in apropiere de Bilea am campat la lasarea serii. Dupa lasarea intunericului am observat formatiuni fluorescente in muschiul si iarba ce acoperea stinca de dedesubt. Cercetind fenomenul am constatat ca era produs de o planta ale carei floricele produceau fenomenul luminos.Floricelele aveau cinci petale albe si acestea emiteau strania lumina.M-am gindit ca poate reflecta o radiatie venita de undeva din spatiu si am pus mina deasupra ..efectul se pierdea..am facut un caus din palme si am inconjurat floarea dinprejur..efectul se pierdea din nou. Am aratat acest fenomen mai multor persoane care ma insoteau si efectul a fost acelasi..de uimire.
Intrucit zona era puternic populata de tot felul de indivizi veniti cu cortul care lasau o mizerie groaznica in urma lor ma gindesc ca poate floricele respective ar trebuii ocrotite creindu-se astfel premiza creeri unui parc national si astfel ocrotirea zonei  , aflorei si faunei respective.
Stie cineva despre ce floricele ar putea fi vorba..cunoasteti persoane care pot argumenta existenta acestor floricele pe care sincer nu le-am mai intilnit nicaieri pina acum in drumurile mele????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate