Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Guerilla War ONline

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
Am facut si eu un mic joculet web, si aici vad ca am uitat sa scriu de el :)

Acesta este un joc gen nukezone (dar mult mai simplu), o strategie in mod text jucabila direct pe browser. Ideea e sa ai soldati multi, sa ai research cat mai mult, si sa-i bati pe altii. Pt alte detalii faceti-va un user si cititi sectiunea Help - Read Me.

Pt cei cu Firefox se pot loga de pe http://www.guerillawaronline.tk , pt. cei la care in IE le face probleme siteul dupa logare (problema cred de la dot.tk) puteti intra de pe linkul direct: http://n2n.dyn.ro/~r...erillaWarOnline . Good Luck :)

Ce sa zic dinainte, ca sa nu se comenteze aiurea: jocul e simplu, poate pt. multi dintre voi prea simplu... dar mai aduc imbunatatiri cand mai pot, si tin sa precizez ca jocul a fost facut in relativ putin timp, intrucat a fost proiect pt. facultate. Pt. cei care gasesc bug-uri, va rog sa trimiteti un msg pe YMSGR la srmunteanu (ca pe forum nu prea stau).

:bandit:

Edited by Rayden, 24 January 2005 - 15:35.


#2
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Adica ai venit pe forum, ti-ai facut reclama, strangi useri, si dupa aia spui ca pe forum nu mai dai, frumos ce sa zic. :death:

#3
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
Nu zi nimic  :console:

#4
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Misto joculetul!
Te tine in priza...mai ales daca esti la munca poti sa le faci linistit pe amindoua...si treaba si jocul.
Acum trebuie sa imi revin dupa 3 atacuri(cu succes) consecutive asupra unui singur adversar, sint cu moralul la pamint....dar in 3 ore planuiesc un nou atac...pina atunci imi fortific armata.
Bravo pt. joc! :coolspeak:

#5
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Nici un adversar prin preajma...in urmatoarele 3,4 ore presupun eu.
Imi intaresc armata, fac rost de bani si ridic fortarete.
Cam in 4 ore planuiesc un atac fulger...pina atunci moralul creste la 100%.
Interesant...

#6
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
interesant jocu...ideea e chiar misto...
un sfat..daca te intereseaza...sa se miste un pic mai repede jocul..adica acel "turn" sa fie mai des...
si moralul parca se regenereaza cam incet...
parerea mea

#7
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004

marce, on Feb 1 2005, 14:54, said:

interesant jocu...ideea e chiar misto...
un sfat..daca te intereseaza...sa se miste un pic mai repede jocul..adica acel "turn" sa fie mai des...
si moralul parca se regenereaza cam incet...
parerea mea

<{POST_SNAPBACK}>


Am incercat sa ascult parerile ceror care au avut ceva de zis ca imbunatatiri ale jocului. Unii care joaca de mai demult spuneau ca din contra, is prea multe atacuri pe zi. Asa ca am zis ca asa incet cum e, este indeajuns de "dinamic". Unii au iesit chiar ca erau prea atacati :) Sper sa am chef + timp ca sa adaug alte facilitati, cum ar fi bank (sigur), sand bags (nu e sigur), alte unitati (asta e complicat.. poate peste cateva luni).

#8
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Posibilitatea transmiterii de mesaje intre combatanti.
Chestia cu moralul si atacurile eu zic ca e foarte bine gindita.In felul acesta jocul devine mai real si mult mai interesant.Nu isi pierde din farmec.

#9
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
inca un sfat...
crezi ca o optiune de genu.."bani pt moral"...ar strica...
adica in momentul in care esti cu moralul la pamant..dupa mai multe atacuri...si dispui de o suma de bani...sa platesti ca sa ti se regenereze mai repede moralul

Edited by marce, 04 February 2005 - 09:25.


#10
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
Deocamdata am o lipsa totala de chef. Ce am observat k multi si-au facut multe usere. Prioritatea a devenit deodata sa modific baza de date k sa fac botul sa caute ip/asemanari user si parola/mail aiurea si sa dea ban. Deocamdata toate astea trebuie sa le fac eu din baza de date. De ce oare primul lucru la care se gandeste cineva e sa triseze?  :death: In fine. Cititi EULA de la pagina de Register :D Am facut asa ceva pentru k unii sa inteleaga (sper).

#11
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Cum ramine cu clanurile?Intre ei nu se ataca, dar te ataca pe tine cum urci in clasament.Formeaza o armata mare...ca in realitate:)E aproape la fel ca si cum ai avea mai multe conturi.

#12
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
Update-uri:
- database update. sper k o sa-i prind pe aia cu multimple accounts,
- attack step 1 changed

La ce zici tu.. tocmai m-am gandit acum 10 minute (cu toate ca strategia cu clan e acceptata, pt k nah.. ata ete). Problema ca deocamdata trebuie sa aduc imbunatatiri la capitolul design si otpiuni. Ce idee mi-a venit? :D Una buna zic eu: cine isi face cont va fi automat transferat la una din cele 3-5 sectiuni care vor fi: albastru, verde, rosu. Transferul se va face in functie de ce sectiune are oameni mai putini. Oricum va fi ceva care va transfera automat unii la altii in caz ca o sectiune ramane fara oameni. Ideea e ca poti sa ataci pe oricine, mai putin pe cei de culoare cu tine. Dar, nu vor putea face lupta clan pt k nu vor sti in ce culoare vor ajunge. Si mai interesant ar fi schimbul aleator de jucatori dintre o sectiune si alta. Asa cu siguranta va fi f greu sa-ti pui amicii in aceeasi sectiune cu tine. Mai mult decat atat nu cred ca pot face. Oricum chestia asta e putin probabila ca o voi realiza prea curand.

#13
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Rayden, dar ce facem in cazul in care jucam mai multi de la munca?
Eu joc cu niste colegi(6 calculatoare) la munca si avem conturi diferite...dar probabil ca avem o singura adresa de IP fiind un singur server...
O sa ma trezesc cu contul desfintat?

Edited by cister, 07 February 2005 - 12:00.


#14
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
Tu esti piri caruia i-am sters contul? :D Sau poate un coleg de-al lui, caruia i-am sters contul :D

Edited by Rayden, 07 February 2005 - 16:02.


#15
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Nu vezi ce avatar am?...e mai suparat acum...

#16
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
De vreo saptamana doua am facut update la baza de date, dar n-am mai scris si aici; poti intra cu toti colegii de la servici, atata timp cat intrati de pe calculatoare separate. Am facut sa ia IP-urile locale, nu doar IP-ul proxy-ului prin care treceti.

#17
bazooka

bazooka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.02.2005
..m'am bagat si io in jok :D...dar acum nu mai pot sa cumpar nimik..ma refer la dogs, money..si research bildings.. de ce?..pe unde gresesk?

#18
Rayden

Rayden

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.05.2004
Vezsi k poate ai terminat researchurile :) Caz in care de-acuma cumpara baraci si omuleti baga in baraci :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate