Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Browser, Care este cel mai bun ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
821 replies to this topic

Poll: Browserul vostru preferat - Browserele voastre preferate (677 member(s) have cast votes)

Ce browser vi se pare cel mai bun pe sistemele Windows?

  1. Internet Explorer (60 votes [7.86%])

    Percentage of vote: 7.86%

  2. Opera (146 votes [19.13%])

    Percentage of vote: 19.13%

  3. Firefox (320 votes [41.94%])

    Percentage of vote: 41.94%

  4. Safari (11 votes [1.44%])

    Percentage of vote: 1.44%

  5. Chrome (217 votes [28.44%])

    Percentage of vote: 28.44%

  6. Altul (9 votes [1.18%])

    Percentage of vote: 1.18%

Vote

#55
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View PostBogdan2901, on Jan 12 2009, 13:53, said:

    A da? Zi-mi is mie un avantaj pe care il are Mozilla in afara de Add-ons-uri fata de Opera. Ascult!?!  Asta in cazul in care ai testat macar Opera, sa poti vorbi asa         
ha ma linisteste-te  -_-   tocmai datorita addon-urilor ff are un avantaj
opera are addon-uri de toata jena iar de ie si safari nici nu mai vb

#56
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

View Posttracius01, on Jan 12 2009, 22:09, said:

ha ma linisteste-te  -_-   tocmai datorita addon-urilor ff are un avantaj
opera are addon-uri de toata jena iar de ie si safari nici nu mai vb


ai perfecta dreptate... de fapt... FF fara add-onuri nu e de toata jena... el nici nu exista (nu poate fi folosit)

#57
sorstanciu

sorstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.01.2009

View Posttracius01, on Jan 13 2009, 00:09, said:

ha ma linisteste-te  -_-   tocmai datorita addon-urilor ff are un avantaj
opera are addon-uri de toata jena iar de ie si safari nici nu mai vb

Ba în cazul Internet Explorer ori Maxthon vorbim de multe extensii, unele foarte bune, un exemplu fiind IE7Pro, care e o mega-extensie pentru IE...

#58
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008
Nu stiu din ce motiv(e) Opera nu ma lasa uneori sa folosesc clic dr. sau sa editez cumva, textul dintr-o fereastra de raspuns pe forum.
Alteori mi s-a-nchis instantaneu in timp ce scriam un raspuns. A mai avut cineva astfel de probleme cu Opera ?

#59
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

Quote

Alteori mi s-a-nchis instantaneu in timp ce scriam un raspuns

Cred ca e de la tine.Oricum nici un browser nu inchide ceva asa de capul lui.Vezi sa nu ai ceva oaspeti.Totusi mai intai incearca sa dezinstalezi opera,sa stergi totul cu ccleaner.Sa cauti in C:\documents and settings\userul tau\application data\ si sa stergi tot ce gasesti legat de opera.Apoi sa iei ultima versiune de pe net(chiar daca o aveai in pc de la inceput) si sa o instalezi.Daca tot ai faze din astea du-te la sectiunea de virusi si posteaza acolo un hijackthis log.

#60
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008

View PostNexus11, on Jan 29 2009, 23:32, said:

Cred ca e de la tine.Oricum nici un browser nu inchide ceva asa de capul lui.Vezi sa nu ai ceva oaspeti.Totusi mai intai incearca sa dezinstalezi opera,sa stergi totul cu ccleaner.Sa cauti in C:\documents and settings\userul tau\application data\ si sa stergi tot ce gasesti legat de opera.Apoi sa iei ultima versiune de pe net(chiar daca o aveai in pc de la inceput) si sa o instalezi.Daca tot ai faze din astea du-te la sectiunea de virusi si posteaza acolo un hijackthis log.
Am facut ce era de facut (inclusiv scanare cu Avira) si desi nu mi se mai inchide, imi face din cand in cand aceeasi problema la introducerea unui text in fereastra de raspuns. Adica in loc de cursor in apare manuta cu degetul care cand apas, imi deschide o noua pagina cu ceva fara nicio legatura cu cea deschisa deja. Dar am observat ca daca astept un pic, cursorul devine disponibil si pot tasta din nou textul. Deci asta imi apare doar cand vreau sa raspund pe un topic. In rest totul e OK. E ciudat pt ca nicio alta versiune de Opera nu mi-a mai facut treaba asta.

Edited by Baphomet, 31 January 2009 - 13:51.


#61
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
IE este un browser excelent. Rapid, ușor de folosit, nu ocupă procesor mult și nici nu ocupă prea mult RAM.

#62
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008

Quote

IE este un browser excelent. Rapid, ușor de folosit, nu ocupă procesor mult și nici nu ocupă prea mult RAM.
Care versiune de IE domnule super moderator si in comparatie cu care browser(-e) ?
La capitolul "Safe & Security" cum sta problema ?

#63
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

View PostBaphomet, on Jan 31 2009, 13:50, said:

Am facut ce era de facut (inclusiv scanare cu Avira) si desi nu mi se mai inchide, imi face din cand in cand aceeasi problema la introducerea unui text in fereastra de raspuns. Adica in loc de cursor in apare manuta cu degetul care cand apas, imi deschide o noua pagina cu ceva fara nicio legatura cu cea deschisa deja. Dar am observat ca daca astept un pic, cursorul devine disponibil si pot tasta din nou textul. Deci asta imi apare doar cand vreau sa raspund pe un topic. In rest totul e OK. E ciudat pt ca nicio alta versiune de Opera nu mi-a mai facut treaba asta.
Cand iti apare problema tu folosesti ca sa raspunzi in topic(add reply sau fast reply)?

#64
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008

View PostNexus11, on Feb 1 2009, 00:16, said:

Cand iti apare problema tu folosesti ca sa raspunzi in topic(add reply sau fast reply)?
Add Reply sau Quote. La Fast nu face problema.
Insa cu Firefox sau Maxthon, nu face deloc.
Oricum, am verificat in seara asta postand de mai multe ori si vad ca nu a mai facut.
Iau in calcul ca poate depinde de vreun alt tab deschis (cu un anume continut) sau de vreo comanda de la taste care probabil o execut eu in viteza scrierii.

Edited by Baphomet, 01 February 2009 - 00:29.


#65
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Posibil si asta.Incearca sa iti setezi la shortcuturi versiunea de 9.2.Poate nu ai sa mai apesi aiurea(asta daca apasai aiurea)

#66
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008
Da, daca mai apare problema voi face si asta.
Dar stii cumva cum as putea sa dezactivez managementul torrent-urilor de catre Opera ? Prefer sa dau jos cu utorrent.

#67
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

View PostBaphomet, on Feb 1 2009, 06:12, said:

Dar stii cumva cum as putea sa dezactivez managementul torrent-urilor de catre Opera ? Prefer sa dau jos cu utorrent.


Tools > preferences > advanced > download > debifezi "hide files..." > selectezi torrent > edit > acolo te descurci :) > ok > ok

sau... in loc sa dai click pe linkul torrentului... dai click dreapta > save target as

#68
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
off: Întrebare: Ce este Internet Explorer?
Răspuns: Un browser cu ajutorul căruia se descarcă Mozilla Firefox

on: Imi place mult chrome, insa pana cand acesta nu va avea ad block si mouse gestures nativ (ceea ce nu cred ca o sa dureze prea mult), raman la firefox.

#69
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postproxxxy, on Feb 1 2009, 09:29, said:

off: Întrebare: Ce este Internet Explorer?
Răspuns: Un browser cu ajutorul căruia se descarcă Mozilla Firefox
mi-a placut raspunsul asta :thumbup: . totusi in ultima perioada au imbunatatit acest browser. eu il folosesc doar pentru tv online si cam atat.

#70
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008

View PostNexus11, on Feb 1 2009, 00:34, said:

Posibil si asta.
Nu, nu era de la vreo comanda tastata la viteza. Tot la fel face. Daca apas in momentul in care cursorul devine manuta cu degetul intins, mi se deschide o noua pagina cu reclame. Tind sa cred ca are legatura cu Softpedia pt ca numai aici face asa. De pilda, si Maxthon mi se blocheaza in urma unui "CPU Usage" de 100% doar pe Sofpedia. Singurul care merge normal din cele 3 browsere, este Firefox. Nu doream, dar sunt nevoit sa-l folosesc pe el.

#71
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Posibil sa fie de la tine de la ceva deoarece eu am tot opera si nu am probleme.

#72
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Eu am votat Google Chrome, deobicei ce-i marca Google e de top.
Design simplu, fara toate prostiile si se incarca repede paginile

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate