Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Statiuni Balneo-Climaterice

- - - - -
  • Please log in to reply
552 replies to this topic

#37
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Cristi, poti merge si la Voineasa in jud Valcea. Aerul este f curat acolo, zona f frumoasa, cazare in hoteluri si vile de 3 *, iar din Voineasa puteti merge cu masina la Vidra unde e un lac si un un peisaj de nota 10.
  De Govora nu stiu ce sa-ti zic pt ca nu stiu in ce stadiu se mai afla statiunea in ziua de azi <_<

Edited by Masterboy, 29 April 2005 - 22:30.


#38
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Multumesc, o sa iau in calcul si Voineasa, stiu ca la Govora se tratau bolile de plamani si alte chestii din acestea. Mai caut  :huh:

#39
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
am mers la govora cel putin odata pe an de la 6 ani pana la 19. E o statiune draguta, de "incarcat" bateriile. Din pacate ultimele mele informatii sunt din 2000-2001...dar sper sa te ajute...Hotelurile mai rasarite sunt Oltenia si Parc, ca si constructii noi dar au dezavantaju sa fie mai in centru... eu preferam Palace, un vechi castel, aflat in partea de sus a Govorei, sau vila Nr. 9, aflata in imediata apropriere...Daca au mai renovat Palace ul ar fi dragut... In rest lume linijtita, mancare bunicica ( vezi restaurantul Trandafirilor :) ) preturi mici la orice... Parcul este demential, te poti plimba ore in sir... atentie..daca mergi cu trenu de la gara la oras sunt vreo 11-12 km :)

Sa nu uit..Palace ul avea in "dotare" si majoritatea tratamentelor existente, sau daca nu in el, im imediata apropiere( aerolosi, bai iodate sau sulfuroase, etc )

Daca mergi si cu un copil tot zona Palace si Vila 9 este recomandata, pentru ca nu circula masini in zona, si se afla practic in parc. Se poate juca in voie si il poti supraveghea linijtit din balcon sau de pe o banca in parc. Cunosteam o tanti acolo, era directoarea statiunii...sa vad daca mai am numar de telefon si nume....daca gasesc iti zic...

Edited by Kidu, 01 May 2005 - 21:41.


#40
yahoo

yahoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2005
Domnule Google, nu numai ca esti un impostor, esti si un bolnav psihic! Inventezi niste lucruri care sunt demne de a fi tratate la spitalul nr 9 din Bucuresti (stii ce se trateaza acolo, doar esti din Bucuresti, nu?). Tot ce s-a construit este nou, a inceput in 2001 si s-a dezvoltat in 2003. In prezent, s-a constituit un complex compus din piscine cu ape termo-saline, hotel, restaurant, bar de zi, bar de noapte si plaja. Deci, renovarile, pe care le amintesti, sunt inchipuiri, probabil, traite in clipele de insomnii! Site-ul complexului Sara's Sons este din octombrie 2004, dupa ultima etapa de dezvoltare. Poate, totusi iti amintesti ca acest complex, pe care tu spui ca l-ai 'construit', este in Baile Herculane si nu este o halucinatie de-a ta!
  In concluzie, daca vei reusi 'sa te tratezi', poate, vei veni sa vizitezi complexul care este ceva deosebit in statiunea Baile Herculane! Intru-cat consider ca ai uitat deja site-ul complexului Sara's Sons, ti-l mai transmit a doua oara: www.sarassons-herculane.go.ro!

#41
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Google, si in special yahoo  daca veti ceva de impartit va rog folositi PM si nu mai postati mizerii si mitocanii aici. La urmatoarea abatere conturile vor fi suspendate temporar.

#42
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Masterboy, cu tot respectul pt. faptul ca esti moderator, da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine cand afirmi ca am postat mizerii si mitocanii. Daca ai alta parere, vis-a-vis de ce am postat, da-mi un singur exemplu de  cuvant urat, sau atac la user, pe care l-am folosit intr-un post de pe aceasta topic.
Cat despre afirmatiile tale, yahoo, nu tin sa-ti demonstrez ca am sau nu dreptate, ca intru prea adanc in off-topic si forumul asta chiar imi foloseste (nu am nevoie de un warn sau cont suspendat). Am incercat, in post-ul anterior, sa iti demonstrez ca nu am nimic cu nimeni si ca mi-ai inteles gresit afirmatiile, pe de alta parte daca m-am exprimat gresit si am lasat sa se inteleaga altceva imi cer scuze (ca nu-mi cade rangul  ;) ). Oricum recunosc ca nu am mai vazut pe cineva, care in primele doua post-uri, pe un forum, sa jigneasca si sa-si ia un avertisment (scris, deocamdata). Eu pana acum in 340 si ceva de post-uri n-am patit-o si acum o consider pe nedrept deoarece am incercat sa fiu chiar impaciuitor.

Edited by google, 08 May 2005 - 17:20.


#43
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

google, on May 8 2005, 17:18, said:

Masterboy, cu tot respectul pt. faptul ca esti moderator, da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine cand afirmi ca am postat mizerii si mitocanii. Daca ai alta parere, vis-a-vis de ce am postat, da-mi un singur exemplu de  cuvant urat, sau atac la user, pe care l-am folosit intr-un post de pe aceasta topic.
Cat despre afirmatiile tale, yahoo, nu tin sa-ti demonstrez ca am sau nu dreptate, ca intru prea adanc in off-topic si forumul asta chiar imi foloseste (nu am nevoie de un warn sau cont suspendat). Am incercat, in post-ul anterior, sa iti demonstrez ca nu am nimic cu nimeni si ca mi-ai inteles gresit afirmatiile, pe de alta parte daca m-am exprimat gresit si am lasat sa se inteleaga altceva imi cer scuze (ca nu-mi cade rangul  ;) ). Oricum recunosc ca nu am mai vazut pe cineva, care in primele doua post-uri, pe un forum, sa jigneasca si sa-si ia un avertisment (scris, deocamdata). Eu pana acum in 340 si ceva de post-uri n-am patit-o si acum o consider pe nedrept deoarece am incercat sa fiu chiar impaciuitor.

<{POST_SNAPBACK}>


Totul e OK, v-am mai zis daca aveti ceva personal de impartit use PM. In rest pt orice informatii
noi legate de Herculane chair v-as fi recunoscator daca le postati pt ca ar fi foarte utile multor useri de pe forum care merg vara asta la Herculane :peacefingers:

#44
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Multumesc pentru informatii, le-am printat si o sa incerc sa gasesc niste numere de telefon.
:worthy:

#45
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
nu am mai gasit numele si telefonu lu tanti (

#46
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
pareri despre locurile care trebuie vizitate, impresii, etc???

#47
nico_70

nico_70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.04.2005
Sarata Monteoru e o statiune foarte mica - un strand, 1-2 hoteluri, vile, cam atat.

Anul trecut am fost la Cheile Bicazului, Lacul Rosu, Lacul Sfanta Ana si a fost super.

Alte impresii despre diverse locuri poti gasi pe www.virtualtourist.com , paginile realizate de romani.

#48
nico_70

nico_70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.04.2005
Sarata Monteoru e o statiune foarte mica - un strand, 1-2 hoteluri, vile, cam atat.

Anul trecut am fost la Cheile Bicazului, Lacul Rosu, Lacul Sfanta Ana si a fost super.

Alte impresii despre diverse locuri poti gasi pe www.virtualtourist.com , paginile realizate de romani.

#49
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Strandul e in stare de semidegradare si nu contine apa . Daca ai noroc nu vezi tipenie de om .

#50
Mr. Grumpy

Mr. Grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 30.09.2002
Doamne ce amintiri frumoase am si eu de la Govora...tot pe la 4-5 ani am fost pentru a trata astmul...nu pot sa uit parcurile si LINISTEA de pe acolo. Sper ca nu s-a schimbat prea mult.

Pana la urma ai fost la Govora? Pareri?

#51
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
UN SFAT: considera, ca optiune, si o vizita [minim 10 zile] la PRAID [Harghita], ori xxx[ numi aduc aminte exact,  in Prahova, oricum]
Acolo este cate o SALINA foarte mult cautata de parintii cu copii mici avand probleme cu racelile.
Tratamentul consta in... joaca cateva ore prin mina [podeaua e slefuita, de zici ca-i ... melaminata:); sunt destule dotari, hutuluse, tobogane, masinute etc] - ptr aia mici e splendid.
Nici ptr cei mari nu-i rau, timpul petrecut acolo trece usor, sunt masute la marginea galeriilor [galeriile au cam 100 / 1000 / minim 50 m inaltime!], unde se poate lua masa, juca[/citi:)] o carte etc. Deasemenea, este si cate o masa de ping pong etc.
Gasesti cazari super decente, atat in ce priveste calitatea [dotari de hotel de 3*!], cat si a pretului [300-400k pe noapte]

PS: eu am fost prin aprilie-mai laPRAID, si tzi-l pot recomanda in cunostiinta de cauza.

#52
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Pana la urma n-am mai fost, m-am apucat de niste garduri la casa  :angry: dar chiar zilele acestea fiul meu si soacra-mea se lafaie pe acolo. Nu am amanunte multe, stiu doar ca sotia mea a gasit cazare la o vila superba spune ea. Pretul nu il stiu. Un alt amanunt ar fi acela ac e foarte aproape de baza de tratament.

Edited by Cristist50, 30 June 2005 - 16:04.


#53
tonica

tonica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.07.2005
cum ajungi la tismana din herculane?Exista microbuze care fac astfel de tresee? ori la crucea alba?chiar ce este acolo?

#54
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005

tonica, on Jul 18 2005, 15:35, said:

cum ajungi la tismana din herculane?Exista microbuze care fac astfel de tresee? ori la crucea alba?chiar ce este acolo?

<{POST_SNAPBACK}>


la Tismana din cate stiu eu poti ajunge cu ceva autobuz care merge la targu jiu. nu stiu exact la ce ora pleaca.  s-ar putea sa fie si microbuze care sa faca excursii pe ruta aceasta.  la crucea alba ajungi pe jos. nu stiu sa-ti zic exact ce e acolo ca nu am fost niciodata. in principiu o stanca si o legenda

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate