Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Statiuni Balneo-Climaterice

- - - - -
  • Please log in to reply
552 replies to this topic

#1
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
Cine a fost cazat in Baile Herculane ma poate ajuta cu niste tarife, servicii, preturi (mai pt studenti) ;) . as vrea , deci, sa aflu si opinia voastra .... cineva care a fost cazat si ce parere si-a facut... asa ... pe internet... toate arata bine si preturile sunt acceptabile... multumesc mult pentru autor si astept raspunsurile voastre cat mai curand..
si inca ceva... daca ati facut voi poze vilelor sau pensiunilor... sau unde ati stat... m-ar interesa
Numai bine!!

#2
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
ce tratamente se pot face?

#3
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
nu stiu... ca nu ma intereseaza... vreau doar un weekend linistit acolo

#4
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
ma puteti ajuta???  careva?

#5
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Nu-ti pot da prea multe detalii. Am fost cazat in decembrie, in perioada Craciunului, la hotel Afrodita. Situatie e aceeasi la hotel Dacia si Hercules(am avut colegi acolo).
Hotel Afrodita:
-preturi la restaurantul hotelului:  doza bere = 35000, sticla Coca-Cola de 2 litrii =75 000,  ciorba perisoare = 25000,  portie cartofi prajiti =15 000, savarina sau indiana =18 000. TV in camera 25 000/zi (telecomanda are bateriile descarcate, dar, daca le inlocuiesti, poti viziona vre-o 20 programe).
-conditii: hotelul este nerenovat din perioada comunista. Robinetii de la baie, usile, liftul, intrerupatoarele, mobilierul, veioza, etc., sunt din anii 80 si inca functioneaza pentru ca au fost bine intretinute(statiune de pensionari).  Personalul e ok.
-au piscina cu apa termala la subsol si e moca. Veneau cei din alte hoteluri si faceau baie gratis fara sa-i intrebe nimeni nimic.

Hotel Roman:
Cei de la hotel Roman sunt magari. Preturi mari si servicii slabe. Chiar daca nu esti cazat acolo, ci doar in trecere, o sa-ti propuna cei de la receptie o baie in piscina contra a 70 000lei (la Afrodita e gratis) sau o scurta vizita la Termele romane contra a 10 000 lei. Nu accepta. Nu e nimic de vazut.

Pensiunile nu le cunosc, dar, din ce am vazut parea mult mai bine si mai avantajos decat la hotel.

Despre statiune: Preturile  in piata sunt aproape ca in Bucuresti. Merita sa cumperi de acolo. Cladirile sunt pustii, nerenovate, strada e pustie, turisti putini. Plictiseala. Merita doar sa te plimbi in liniste, prin padure, daca ai noroc si nu e noroi. Mergi la Pestera Haiducilor, la Grota cu aburi sau la Izvorul Munk (excursii de 2 ore).  Si la baraj e frumos dar ai de mers vre-o juma de zi.
Tratamente: masaj terapeutic, bai in izvoare termale bogate in sulf, cura interna cu ape minerale (au gust naspa dar sunt sanatoase).

De la gara pana in statiune circula regulat (din ora-n ora cred) microbuze. Pret 15 000lei/persoana. Noi am sosit la ora 5 dimineata si am luat un taxi crezand ca nu circula microbuze la ora aceea insa le-am vazut apoi pe traseu circuland.

Excursie placuta!

Edited by dobrotescunicol, 19 January 2005 - 21:19.


#6
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
dobrotescunicol, multam pt sfaturi...uite m-am gandit sa ne cazam la pensiunea soimul (http://www.pensiuneasoimul.8m.com/) . pare curat si de bun gust... vreau sa merg si la 7 izvoare si la pesterile de care aminteai tu de cluburi sau baruri ceva ce stii?

#7
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Pensiunea pare OK. Cluburile nu le stiu. Sa nu te astepti la mare lucru in privinta asta. Ti-am spus, cand am fost eu parea mai mult pustiu. Excursia reprezinta un succes daca-ti plac aerul curat de munte si plimbarile in mijlocul naturii.
Atasez si o poza facuta de mine cand ma plimbam pe versantii din zona.
Atentie, are dimensiuni mari. Moderatorul acestui forum o poate sterge dupa ce o vizualizeaza cei interesati.


#8
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
ms mult pt poza... mergem acolo doar pt a ne destinde si de a mai schimba aerul (suntem din cta)... dar daca e si un club decent de ce nu... faza e ca pur si simplu merg acolo sa ma odihnesc.... atata tot... ca daca vreau harmalaie si fite o tai in poiana sau predeal:)

#9
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Nu iti recomand sa mergi la hoteluri, sunt foarte scumpe si arata jalnic.
Cel mai bine mergi la o pensiune, ori cea care ai gasit-o tu sau eu am fost de craciun la pensiunea BIM, foarte frumos acolo, preturi acceptabile - 600.000 camera cu pat mare pentru 2 persoane, foarte bine aranjat.
Pensiunea e a unei familii, sunt foarte ospitalieri, ne-au plimbat cu masina pe acolo, am fost chiar si la manastirea sf. Ana.
Inca nu au restaurant dar se poate manca vis-a-vis la Trandafirul Galben unde e mancarea foarte buna si foarte ieftina.
Cluburi sau baruri nu prea sunt pe acolo asa cum gasesti in orasele mari, au in schimb o discoteca :)

#10
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
James , ms pt sfaturi... imi poti arata niste poze cu pensiunea BIM o adresa sau nr de tel sau un site unde o pot vedea multumesc mult

#11
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Mi s-a parut boring la herculane de fiecare data. Am stat la hotelu` din poza. E inspre judetu` Gorj

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   166.73K   863 downloads


#12
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
clayman..cum se numeste hotelul unde ai stat ce preturi practica si daca ai niste poze din interior ar fi foarte bine :) multumesc

#13
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004

catabit, on Jan 22 2005, 11:20, said:

clayman..cum se numeste hotelul unde ai stat ce preturi practica si daca ai niste poze din interior ar fi foarte bine :) multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


1. Cred ca Dumbrava!
2. Nu mai stiu, insa mi s-a parut cam scump! Am fost acolo acu` 2ani...
3. Vezi mai jos!

Attached Files

  • Attached File  a.jpg   117.21K   408 downloads


#14
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Si daca vreti sa mergeti prin locurile de mai jos...beware of snakes. Pe mine era sa ma muste unu` si va zic ca senzatia n-a fost taman cea mai placuta. La momentu` ala chiar eram singur in varfu` muntelui.

Attached Files

  • Attached File  b.jpg   215.99K   504 downloads
  • Attached File  c.jpg   95.56K   420 downloads
  • Attached File  d.jpg   184.84K   552 downloads


#15
zixx

zixx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.08.2003
Cauta pensiunea Floare de Colt.E un banner mare chiar in centru.Au doua tipuri de camere de 500.000 si 700.000.Este construita in vara trecuta.

#16
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
clayman multam pt poze... zix o sa ma interesez de pensiune... poti atasa niste poze cu camerele din pensiune ??? multumesc

#17
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
ma mai poate ajuta careva?

#18
ovitech

ovitech

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.09.2003
Sper sa nu postez prea tarziu...
In principiu pe strada zavoiului (zona de case) aproape fiecare particular ofera camere de cazare cu preturi de la 200.000 lei in sus in conditii decente, iar mai ales in sezonul asta sigur o sa gasesti, statiunea este aproape goala.
Cat despre obiective turistice poti sa incerci si Crucea Alba sau rezervatia Domogled, desi pe o vreme ca asta este destul de periculos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate