Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Statiuni Balneo-Climaterice

- - - - -
  • Please log in to reply
552 replies to this topic

#19
alvis

alvis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.04.2005
Afroodita de cacao, frig si fara apa calda, prize care nu merg, mizerie f multa. Roman OK, politetzea cere politetze, pensiunile nu le-am incercat... Mancarea f buna la pizzeria greceasca... lipseste un primar calumea in oprasul ala, e f mutla mizerie, inclusiv pe drumurile de munte, ceea ce nu e neaparat treba primarie, dar... lipsese un restaurant mai acatarii... dar ramane statiunea mea de suflet...

#20
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
Eu am bunica in Herculane si merg aproape in fiecare an! Pentru mine e una dintre cele mai frumoase din Romania cu toate ca o vad anual! :)

#21
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Am batut si eu statiunea foarte des in ultimii 5 ani (interes de serviciu, am construit un strand, pacat ca proprietarul nu-l intretine cum trebuie). Cel putin de 3-4 ori pe an. Statiunea este O.K. daca cauti liniste si nu ai pretentii extraordinare. Daca vrei distractie gasesti cam de toate de la restaurante, discoteci (mai pline in week-end) si night-club-ri  ;) . Depinde de ce cauti si ce pretentii ai.

Edited by google, 08 April 2005 - 22:02.


#22
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
@dobrotescunicol

Ai scris pret la bere, cola, televizor dar nu ai scris cat costa camera la Afrodita!

Poti sa-mi spui te rog!

THX

#23
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Clayman, frumoase poze. Cea cu padurea mi-am pus-o ca wallpaper :peacefingers:
Daca mergeti in Herculane la vara evitati  strandul cu apa termala din centru(nu-i mai retin numele). Eu am fost asta vara si apa nu era f curata, bazinul mic si era f mare inghesuiala. Mergeti mai bine la 7 izvoare la citiva km mai sus. Bazinul e f mare acolo, apa e ceva mai rece si functioneaza si toboganul :coolspeak:
  Totusi #1 la tratament cu apa termala si conditii decente de cazare sint Baile Felix, linga Oradea.

Edited by Masterboy, 13 April 2005 - 23:49.


#24
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
da, e mult mai bun strandul de la 7 izvoare.

in rest atentie la vipere(da, sunt vipere, nu serpi), la drumuri si la mancare.

cazare buna se mai poate gasi la ocolul silvic la 7 izvoare unde au o cabana destul de draguta si cateva casute mai putin interesante.

trasee turistice sunt destule, mai ales grota cu aburi si foisoarele. totusi, nu in sezonul asta, grohotisul se desprinde usor.

mi-am adus aminte, cazare interesanta si la hotel tierna pe baraj sus. la inca vreo 2km de la 7 izvoare.

parca e o serie de cluburi de striptease chiar la intrare, dupa gara cand se face la dreapta.

#25
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Strandul din centru eu l-am  proiectat si construit. Asa cum am spus pacat ca nu e intretinut. Poate anul asta, ca s-a schimbat echipa manageriala, si a intrat in renovare vor fi alte conditii dar depinde si de izvoarele de apa (anul trecut au avut doar apa sulfuroasa, care este mai calda dar cu alta compozitie chimica si mai greu de tinut limpede, iar instalatia este proiectata pt. termo-salina). Anul asta gasiti si cazare in acest strand, cazare la nivel de 3*, dar cam scumput pt. regiune.
Cluburile de striptease nu mai sunt decat unul langa piata, aici la strandul descris, la Afrodita si parca jos la bazar. Nu stiu spre Hercules si discoteci ce mai este.
Pun si niste poze din perioada de renovare.
Maine plec acolo pt. definitivarea lucrarilor.
Attached File  Bild2976.jpg   452K   476 downloadsAttached File  Bild2970.jpg   464K   463 downloadsAttached File  Bild2974.jpg   424K   350 downloadshment]Attached File  Bild2977.jpg   448K   269 downloads

Edited by google, 15 April 2005 - 19:00.


#26
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Nu la strandul asat m-am referit, mai e un bazin f vechi in aer liber tot prin centru dar
mai mic si cu apa f fierbinte. Damn, nu-mi vine in minte numele.

#27
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 28.04.2004
cel mai "trendy" e sa mergi la "cloaca". bazinele-s vechi si tre` sa si grija pe unde calci, apa e foarte calda...undeva la limita suportabilitatii...da` e super, super!

(scuzati calitatea lu` poza asta da` era intuneric, intuneric....)

Attached Files

  • Attached File  a.JPG   65.62K   769 downloads


#28
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 10.05.2004

Masterboy, on Apr 15 2005, 21:54, said:

Nu la strandul asat m-am referit, mai e un bazin f vechi in aer liber tot prin centru dar
mai mic si cu apa f fierbinte. Damn, nu-mi vine in minte numele.

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca te referi la bazinul de vis-a-vis de hotel cerna, nici eu nu mai stiu cum se numeste. prin vara lui '94 arata jalnic (se "lucra" la renovare), prin '96 era functional - am intrat de vre-o cateva ori, dar era evident ca lucrarile nu erau terminate, apoi in vara lui 97 a stat inchis in perioada in care am fost eu pe acolo (in general vara - iulie/august)

cat despre cel pozat de google, mi-este neclar pe unde vine - din poza parca-ar fi vorba de hotel SIND, dar parca in fata era o gradina de vara, nu?

later edit: dupa ce am mai privit o data pozele, imi pare ca ar fi totusi in spatele hotelului sind. pe unde vine totusi, domnu' google? ca n-am mai fost demult prin statiune (de vreo patru ani in vara asta, adica) si se vede :D .

Edited by suri, 18 April 2005 - 16:25.


#29
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
In spate la sind (Domogled), pe partea stanga a drumului care urca la Afrodita si Minerva, si pe dreapta scarilor care urca la Diana (era inainte un teren asfaltat acolo). Are intrare si din strada care marge la Minerva (prin spate pe la Domogled) si din straduta care merge in dreapta spre blocuri si scarile de acces la Diana. Complexul se numeste "Sara's Sons".

#30
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 10.05.2004
gata, m-am luminat. saru'mana :D .

#31
yahoo

yahoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2005
Domnule 'Google', esti un mare impostor! Probabil, esti pus sa faci toate aceste marsavii de concurenta! Daca vrei cu adevarat sa te documentezi acceseaza site-ul www.sarassons-herculane.go.ro si ca sa vezi ce ineptii ai 'fabricat', te invit la Herculane ca sa te convingi! Pe viitor, cred ca ar fi mai bine sa nu-ti mai folosesti energia in scopuri marsave ci in alte scopuri folositoare tie si societatii in care traiesti!

#32
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003

Arpi, on Apr 13 2005, 14:18, said:

@dobrotescunicol

Ai scris pret la bere, cola, televizor dar nu ai scris cat costa camera la Afrodita!

Poti sa-mi spui te rog!

THX

<{POST_SNAPBACK}>


Nu am platit cazarea, am folosit niste tichete speciale care ma scuteau de acest lucru.

#33
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004

yahoo, on Apr 25 2005, 21:48, said:

Domnule 'Google', esti un mare impostor! Probabil, esti pus sa faci toate aceste marsavii de concurenta! Daca vrei cu adevarat sa te documentezi acceseaza site-ul www.sarassons-herculane.go.ro si ca sa vezi ce ineptii ai 'fabricat', te invit la Herculane ca sa te convingi! Pe viitor, cred ca ar fi mai bine sa nu-ti mai folosesti energia in scopuri marsave ci in alte scopuri folositoare tie si societatii in care traiesti!

<{POST_SNAPBACK}>

Usurel, ca nu inteleg la ce te referi. Eu am prezentat o situatie de fapt care a existat in ultimii ani. Ce-mi dai ca exemplu este un site care prezinta situatia actuala, asa cum am specificat, dupa schimbarea echipei manageriale si dupa renovarea complexului.
Pe de alta parte nu cred ca am vorbit "de rau", cu nimic, despre acest strand (m-am referit ca nu a fost intretinut si am explicat si motivele) si nu am indemnat oamenii sa nu mearga sa viziteze complexul. Mai mult, nu am specificat nici o alta locatie ca fiind (mult) mai buna ca sa ma acuzi de impostura sau ca as "lucra" pt. "concurenta", ba din contra specificand ca se renoveaza si vor fi conditii mai bune ca in trecut, practic ii invit, indirect, si pe cei care au fost pe acolo si nu au fost, cumva, multumiti sa mai treaca ca vor gasii cu totul alte conditii.

#34
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Vreau sa ma duc luna viitoare (mai sau iunie) la Baile Govora deoarece baietelul meu nu mai scapa de o raceala si ma gndeam ca ii va face bine.
Deoarece n-am fost niciodata pe acolo, puteti sa-mi recomandati si mie un hotel unde se poate sta confortabil? As dori parerea celor care au fost pe acolo, nu din auzite.
Sunt gata sa dau intre 50 si 80 de euro/zi.

Multumesc anticipat.

#35
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am fost cand aveam vreo 4 ani.Sufeream de astm si de atunci nu am mai avut nici o problema.Sincer nu stiu daca mai exista hotelul la care stateam atunci.Si nici nu stiu cum se numea.Important e ca baietelul sa se faca bine.Good luck.Si sedere placuta.

#36
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Face si el patru ani pe 19 iunie (coincidenta?).
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate