Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Statiuni Balneo-Climaterice

- - - - -
  • Please log in to reply
552 replies to this topic

#541
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 15.05.2009

View Poststefan1976, on 04 mai 2014 - 16:41, said:

Am fost acolo acum 2 luni.Am profitat de faptul ca,recent,s-a deschis  o baza de refacere/recreere cu bazine  cu apa termominerala.Sunt mai multe bazine(piscina pentru inot,bazin cu apa calda cu bule,cada cu vibromasaj,bazin cu apa termominerala adusa de la peste 600 de metri adancime),plus sauna ruseasca,finlandeza si cu infrarosii.Intrarea in aceasta baza era de 25 de lei pentru 3 ore sau 50 de lei pentru toata ziua,dar 3 ore sunt indeajuns.Totul este nou,investitia fiind terminata anul trecut.
Mai precis unde s-a deschis baza asta?
La Ciucas?

#542
stefan1976

stefan1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.07.2011
In centrul statiunii,langa lacul Ciucas.

#543
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
As vrea sa merg la o statiune balneo cu bilet prin casa de pensii cu adeverinta de la serviciu impreuna cu sotia si cei doi copii ai nostri baiat de 7 ani si fiica mea de 8 luni, insa problema este ca sotia nu are dreptul fiind in perioada crestere copil pana la 2 ani si de la ghiseu mi s-a spus ca nu are dreptul, as putea sa iau al doilea bilet pentru tata sau mama pensionari si sa mearga sotia in locul lor la statiune? Ati avut asa cazuri similare sau apropiate, cum as putea sa procedez?

#544
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011
Cu ani in urma se practica cu succes . Cunosc doua cazuri ,de prin februarie , carora li s-au refuzat serviciile pentru faptul ca nu erau titulari ai biletelor. Inceraca mai intai la locatie si vezi ce spun , eventual da un motiv cat de cat plauzibil. Bafta!

#545
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postconstantinp, on 26 mai 2014 - 09:01, said:

As vrea sa merg la o statiune balneo cu bilet prin casa de pensii cu adeverinta de la serviciu impreuna cu sotia si cei doi copii ai nostri baiat de 7 ani si fiica mea de 8 luni, insa problema este ca sotia nu are dreptul fiind in perioada crestere copil pana la 2 ani si de la ghiseu mi s-a spus ca nu are dreptul, as putea sa iau al doilea bilet pentru tata sau mama pensionari si sa mearga sotia in locul lor la statiune? Ati avut asa cazuri similare sau apropiate, cum as putea sa procedez?
Nu mai merge. S-au prins astia de la casa de pensii si de anul asta se fac controale in camere. Prin sondaj evident.....

#546
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postovitech, on 02 februarie 2005 - 16:34, said:

Sper sa nu postez prea tarziu...
In principiu pe strada zavoiului (zona de case) aproape fiecare particular ofera camere de cazare cu preturi de la 200.000 lei in sus in conditii decente, iar mai ales in sezonul asta sigur o sa gasesti, statiunea este aproape goala.
Cat despre obiective turistice poti sa incerci si Crucea Alba sau rezervatia Domogled, desi pe o vreme ca asta este destul de periculos.

Şi NU uita că de fiecare dată pe 1 Mai vin yoghinii de la M.I.S.A. şi vreo 10 zile preţurile la cazare o iau razna şi e recomandabil să ai rezervare !!!  În rest Băile Herculane are de toate, paragină şi modernism, kitsch-uri şi artă, lux şi sărăcie, plictiseală şi distracţie maximă !!!

#547
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

View PostPloiesteanul2015, on 20 septembrie 2015 - 20:26, said:

Băile Herculane are de toate, paragină şi modernism, kitsch-uri şi artă, lux şi sărăcie, plictiseală şi distracţie maximă !!!
Hai sa nu exageram !
Si, pt ultima data reiau, hai sa nu mai dezgropam topice degeaba !

#548
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Pentru 3 zile :ce sa aleg :Baile Govora/Baile Olanesti/Calimanesti;fara partea de tratament.

#549
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Statul e incapabil să se ocupe de bogățiile țării. Cum a ajuns o stațiune să fie evitată de străini

Deși România are o treime dintre izvoarele termale și minerale ale Europei, nu am învățat încă să exploatăm această comoară. Băile Olănești, de pildă, sunt dovada că statul e incapabil să se ocupe de bogățiile solului.

Edited by leusteanul, 19 July 2019 - 19:28.


#550
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Sărata Monteoru:Stațiunea lăsată 30 de ani în paragină. S-a făcut un teren, dar nu se ştie pentru ce sport

Edited by leusteanul, 03 September 2019 - 21:32.


#551
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
salve , la baile felix pentru balaceala ceva in genul sovata care este sistemul? intrare la strand , are apa la fel sau cum?  sunt lacuri in care sa te imbaiezi cu efecte pentru sanatate? nu am fost pina acum acolo... multumesc pentru raspunsuri

#552
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Buna ziua,
Va rog frumos, ajutati-ma cu o sugestie in ce priveste o statiune balneoclimaterica ce trateaza afectiuni reumatismale, pentru o persoana in varsta, care mai are si ceva probleme cu tensiunea (hipertensiune arteriala). Nu vrea la Techirghiol, nici la Baile Felix si nici la Herculane, fiindca-i prea departe. Am citit lucruri interesante despre statiunea Covasna, insa m-ar ajuta tare mult daca mi-ati putea indica un hotel cu o baza de tratament decenta. Multumesc.

#553
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Si daca pentru Covasna nu aveti sugestii, poate pentru Sarata Monteoru, desi citesc ca nu mai sunt locuri disponibile in august pentru baza de tratament de acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate