Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Luxatie Rotula Recuperare/Operatie

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
olimpiuserban

olimpiuserban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.12.2006
Salutare.
In Iulie 2008 an suferit o luxatie de rotula cu ruptura de ligamente => punctie, burlan de gips 3 saptamani.
In luna urmatoare a inceput incet incet sa revina mobilitatea apoi am inceput recuperarea (la clinica - 4 proceduri nu mai retin exact ce..).
Nu am apucat sa termin recuperarea ca s-a intamplat previzibilul: Recidiva Luxatie de rotula.
M-am hotarat pentru o operatie, preferabil la Cluj (eu sunt din Baia Mare si am auzit doar pareri bine despre clinica de recuperare )
Intrebarea mea, daca ati trecut prin o astfel de operatie, sau daca stiti pe cineva care sa se fi operat aici:
1. Ce a insemnat perioada pre/post operatorie,
2. Costurile operatiei;
3. Perioada de recuperare;
4. Sunteti multumit de rezultatul operatiei ?

Multumesc mult !

#2
istocescu

istocescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 09.08.2008

View Postolimpiuserban, on Oct 26 2008, 17:01, said:

Salutare.
In Iulie 2008 an suferit o luxatie de rotula cu ruptura de ligamente => punctie, burlan de gips 3 saptamani.
In luna urmatoare a inceput incet incet sa revina mobilitatea apoi am inceput recuperarea (la clinica - 4 proceduri nu mai retin exact ce..).
Nu am apucat sa termin recuperarea ca s-a intamplat previzibilul: Recidiva Luxatie de rotula.
M-am hotarat pentru o operatie, preferabil la Cluj (eu sunt din Baia Mare si am auzit doar pareri bine despre clinica de recuperare )
Intrebarea mea, daca ati trecut prin o astfel de operatie, sau daca stiti pe cineva care sa se fi operat aici:
1. Ce a insemnat perioada pre/post operatorie,
2. Costurile operatiei;
3. Perioada de recuperare;
4. Sunteti multumit de rezultatul operatiei ?

Multumesc mult !


Daca esti din Bucuresti, cauta-l pe dl.dr.Codorean, de la Spitalul Militar, de la Gara de Nord, intrarea din Calea Plevnei. Il gasesti in cladirea mare, cu 7 etaje, la etajul III, sectia Traumatologie-Ortopedie, dimineata, intre 07.15 - 08.00 si dupa 14.00, 14.30 (depinde cum iese din operatii), ori la Clinica Medsana, din Primaverii. Este un om de treaba, extrem de bine pregatit din punct de vedere medical, cu care poti vorbi deschis despre problema ta. Chiar si cat de costa!
Succes si sanatate maxima!

View Postistocescu, on Nov 4 2008, 23:48, said:

Daca esti din Bucuresti, cauta-l pe dl.dr.Codorean, de la Spitalul Militar, de la Gara de Nord, intrarea din Calea Plevnei. Il gasesti in cladirea mare, cu 7 etaje, la etajul III, sectia Traumatologie-Ortopedie, dimineata, intre 07.15 - 08.00 si dupa 14.00, 14.30 (depinde cum iese din operatii), ori la Clinica Medsana, din Primaverii. Este un om de treaba, extrem de bine pregatit din punct de vedere medical, cu care poti vorbi deschis despre problema ta. Chiar si cat de costa!
Succes si sanatate maxima!

Scuza-ma, acum am citit ca, de fapt, nu esti din Bucuresti. Dar, oricum, ia legatura cu acest medic, daca poti!
Iti doresc multa sanatate!

Edited by istocescu, 04 November 2008 - 23:51.


#3
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postistocescu, on Nov 4 2008, 23:51, said:

Daca esti din Bucuresti, cauta-l pe dl.dr.Codorean, de la Spitalul Militar, de la Gara de Nord, intrarea din Calea Plevnei. Il gasesti in cladirea mare, cu 7 etaje, la etajul III, sectia Traumatologie-Ortopedie, dimineata, intre 07.15 - 08.00 si dupa 14.00, 14.30 (depinde cum iese din operatii), ori la Clinica Medsana, din Primaverii. Este un om de treaba, extrem de bine pregatit din punct de vedere medical, cu care poti vorbi deschis despre problema ta. Chiar si cat de costa!

Imi dau seama din mesajele tale cat de mult il apreciezi pe dr Codorean si probabil ca este un om de isprava si bun profesionist.

Nu sunt insa sigur ca ii faci un bine dand prea multe amanunte despre el, sunt convins ca nu duce lipsa de pacienti. Anumite informatii ar trebui sa ramana confidentiale. Poate ma insel.

#4
istocescu

istocescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 09.08.2008

View Postionutz78, on Nov 5 2008, 00:12, said:

Imi dau seama din mesajele tale cat de mult il apreciezi pe dr Codorean si probabil ca este un om de isprava si bun profesionist.

Nu sunt insa sigur ca ii faci un bine dand prea multe amanunte despre el, sunt convins ca nu duce lipsa de pacienti. Anumite informatii ar trebui sa ramana confidentiale. Poate ma insel.

Nu mi-am dat seama. Imi cer scuze.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate