Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Bacalaureat 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
1118 replies to this topic

#19
elektrodeya

elektrodeya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.10.2008

View Postmadalin64, on Oct 26 2008, 23:39, said:

Daca esti la profil uman, cam din ce dai BAC-ul? Nu dau BAC-ul, as dori doar un raspuns ... Multumesc!!!

Dai la Romana scris/oral (A,B )
Limba 1/2 oral (C )
Istorie/geografie (D)
istorie/geografie/logica/psihologie/sociologie/economie/filosofie (E)
sport/ alta limba decat L1/ materii de la real (F)

Si eu dau bacul anul asta, sunt la uman deci probele mele vor fi romana,engleza,istorie,geografie,italiana :P

Edited by elektrodeya, 27 October 2008 - 18:06.


#20
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Colegi...ma alatur si eu celor ce dau BAC-ul anul acesta!
Sunt la mate-info deci, romana oral, engleza oral, matematica, informatica sau biologie (nu stiu inca), si sport. Bine, pentru sfarsitul anului mai am si 2 atestate dar nu intra in subiectul BAC. :)

Imi e frica la... romana, mate, engleza, informatica/biologie. Deci la toate. Nu sunt pregatit, din pacate. :samui:
Sper sa apara subiectele mai devreme, asa cum se anuntase mai la inceput, sper sa fie bine anul asta ca nu am chef de probleme... Si asa vor fi destule cu admiterea (nici nu stiu la ce facultate).

#21
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
si eu am o problema =>UNA MARE :( din pacate am invatat doar cand a fost nevoie , daca stiam ca ma asculta invatam inaintea orei (sau tot la scoala in aceeasi zi ) , acasa invatam odata la 5 luni :( si acum pur si simplu nu-mi mai vine deloc sa invat cu toate ca realizez ca trebuie sa invatat neaparat pentru bac nu am chef deloc cand ma gandesc ca am de invatat la 5 materii (de la 0 aproape) si nici nu stiu cu ce sa incep :|

cum sa fac sa invat din nou ? :P

#22
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postpimpey, on Oct 27 2008, 19:26, said:

cum sa fac sa invat din nou ? :P
Sustin aceasta intrebare! :o
Timp de 3 ani am trecut prin liceu ca prin branza, neinvatand decat din an in paste (in generala la fel, nu invatam deloc - acolo prindeam din clasa si era perfect pentru note de 9 si 10)...dar acum. Groaznic.

#23
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postpimpey, on Oct 27 2008, 18:26, said:

si eu am o problema =>UNA MARE :( din pacate am invatat doar cand a fost nevoie , daca stiam ca ma asculta invatam inaintea orei (sau tot la scoala in aceeasi zi ) , acasa invatam odata la 5 luni :( si acum pur si simplu nu-mi mai vine deloc sa invat cu toate ca realizez ca trebuie sa invatat neaparat pentru bac nu am chef deloc cand ma gandesc ca am de invatat la 5 materii (de la 0 aproape) si nici nu stiu cu ce sa incep :|

cum sa fac sa invat din nou ? :P

O soluție: taie-ți cablu de la pc, încărcătorul de la telefon și fă pană la mașină. Nu mai ai ce face și te apuci de învățat :lol: .

Și eu sunt în aceeași problemă.
Eu nici acum nu am de gand să învăț că nu am nevoie de medii. Doar la română ar fi probleme.

#24
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
e chestia ca da stau aproape tot timpul la PC :( , nu pot sa traiesc fara el :D parca

si ma duc la meditatii  ( matematica + economie ) si nici pt el nu-mi fac temele :(

sunt intr-o situatie critica :(

#25
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Off... vin și eu aici <_<
Sunt mate-info deci am M1 la BAC... m-am supt la direcție. Trebuie să iau măsuri neapărat.
În rest mai dau informatică, engleză oral și sport :D Baftă la toți :)

PS: Voi chiar v-ați apucat serios de învățat de pe acum? Pregătiri, una-alta? Eu deocamdată nu simt nici un stres, plus că parcă mă preocupă mai tare școala de șoferi decât bac-ul :)

Edited by 4nDr3i, 27 October 2008 - 19:05.


#26
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
nu .. eu zic ca ma apuc din iulie de invatat pt bac si degeaba :(

nush exact daca ma streseaza bacul sau nu (nu-mi dau seama), putin stresat sunt in acest moment dar nu din cauza lui ;)

#27
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Post4nDr3i, on Oct 27 2008, 20:03, said:

Bafta si tie...

Eu nu m-am apucat de invatat nimic. Doar ca fac meditatii la matematica (la care nici macar temele nu le fac :| ) si cam atat...
P.S: Bafta si la scoala de soferi! Eu l-am luat deja. :P Ia-l si  tu! :D

#28
don_alej

don_alej

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 17.10.2008
am dat in 2008 bacu' si nu l-am luat la mate :) dau la anu' din nou , intrebarea mea este : daca nu am luat la mate , la anu' o sa dau numai la mate sau la toate obiectele ? HF

#29
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
Hai ca eu promit ca de maine ma apuc de invatat :)) =))

#30
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postd4m4g3, on Oct 27 2008, 19:08, said:

Bafta si tie...

Eu nu m-am apucat de invatat nimic. Doar ca fac meditatii la matematica (la care nici macar temele nu le fac :| ) si cam atat...
P.S: Bafta si la scoala de soferi! Eu l-am luat deja. :P Ia-l si  tu! :D

Să dea domnu' să-l iau din prima :D
Întrebam despre învățat căci profesorii cred că repetă de 20 de ori la fiecare oră cuvântul bac și învățați, învățați, învățați !! Și când mai aud și pe la niște colegi "cum o ard" ... mă fac să mă mai gândesc la felul în care mă pregătesc eu :)

Edited by 4nDr3i, 27 October 2008 - 19:16.


#31
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View Postm3th0dman, on Oct 27 2008, 18:56, said:

O soluție: taie-ți cablu de la pc, încărcătorul de la telefon și fă pană la mașină. Nu mai ai ce face și te apuci de învățat :lol: .

Și eu sunt în aceeași problemă.
Eu nici acum nu am de gand să învăț că nu am nevoie de medii. Doar la română ar fi probleme.


Cred ca trebuie sa facem un club ceva... si eu pierd o gramada de timp la pc...  si eu mate-info(neintensiv)..  nici eu nu am chef de invatat ...

Matematica e cea care imi da emotii ...


Don_Alej din cate stiu dai la toate.

Edited by c72_c72, 27 October 2008 - 19:36.


#32
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
la fel si la mine tot la matematica e problema cea mai mare
ca am avut un profesor caare nu stia sa explice bine ;)

si pe Pc nu ma joc deloc doar stau pe mess si pe net :( .. acum incerc sa ma las de ele dar nu pot :(

#33
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View Postpimpey, on Oct 27 2008, 19:36, said:

la fel si la mine tot la matematica e problema cea mai mare
ca am avut un profesor caare nu stia sa explice bine ;)

si pe Pc nu ma joc deloc doar stau pe mess si pe net :( .. acum incerc sa ma las de ele dar nu pot :(


Nu stiu cum e la tine eu unu "invat" la unu' din liceele bune ale capitalei, vianu mai exact, cel putin asa era vorba'n targ'; ei bine ajuns acolo am facut cunostinta cu proful de mate care in 3 ani a reusit sa faca sa imi displaca matematica la modul cel mai serios.
*explicatii putine
*exercitii multe(nu am nimic impotriva atata timp cat o iei gradat), personal nu m-a interesat nicioadata nu-stiu-ce exercitiu dat la poli/ase la 1900 toamna, pentru ca nu dau la poli/ase si chiar daca as face-o .. prima data trebuie sa stii baza
*bascalie cat cuprinde, "ce?! nu stii aia?? grav... " raspuns la intrebari pertinente
*manualul, al profului, facut in acelasi stil, expeditiv as zice, greseli garla
*note luate ca la ruleta ruseasca.. jucata de obicei cu 6 gloante.

Si ar mai fi... da' mai pastrez frustrarile si pentru mine.

Si nu .. nici eu nu sunt vreun ahtiat dupa jocuri.

#34
RussianRocker

RussianRocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 12.11.2006

View Postmwlambo, on Oct 26 2008, 22:51, said:

Bafta tuturor la BAC! Nasol de voi ca nu mai publica subiectele!
Nu chiar, adica eu cred ca e mai ok asa pentru ca o sa puna niste subiecte mai normale. Adica sa o luam asa, ca sa faci 100 de variante distincte trebuie sa scoti mutle probleme, si din lipsa de imaginatie oamenii ajung sa puna niste subiecte inumate (poate ca e cam mult spus). Oricum se pot rezolva subiectele de anu trecut ca antrenament, nu cred eu sa difere chiar asa de la an la an.
Treaba cu publicatul subiectelor este oficiala? sau vedem asta abia dupa decembrie (alegeri)?

Edited by RussianRocker, 27 October 2008 - 20:41.


#35
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View PostRussianRocker, on Oct 27 2008, 20:39, said:

Nu chiar, adica eu cred ca e mai ok asa pentru ca o sa puna niste subiecte mai normale. Adica sa o luam asa, ca sa faci 100 de variante distincte trebuie sa scoti mutle probleme, si din lipsa de imaginatie oamenii ajung sa puna niste subiecte inumate (poate ca e cam mult spus). Oricum se pot rezolva subiectele de anu trecut ca antrenament, nu cred eu sa difere chiar asa de la an la an.
Treaba cu publicatul subiectelor este oficiala? sau vedem asta abia dupa decembrie (alegeri)?


Si eu cred ca varianta fara subiecte publicate e mai buna insa din alte considerente, mai exact copiatul.

Publicarea variantelor cel putin cea de acum 2 ani a fost cred o mare porcarie, pe principiul de ce sa se copieze dezorganizat mai bine sa facem si noi ceva sistematizat, copiem organizat, se afla varianta apoi se rupe foaia/ se deschide telefonul/ etc.. si da-i bataie. Impartirea unei variante in 3 fara a pune numarul .. a complicat un pic problema, atat.

Cu alte cuvinte, publicarea unor subiecte de antrenament ,de preferat rezolvate, este o idee buna atata timp cat subiectele pentru antrenament nu coincid cu cele de examen.

#36
don_alej

don_alej

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 17.10.2008

View Postdon_alej, on Oct 27 2008, 19:11, said:

am dat in 2008 bacu' si nu l-am luat la mate :) dau la anu' din nou , intrebarea mea este : daca nu am luat la mate , la anu' o sa dau numai la mate sau la toate obiectele ? HF


imi raspunde si mie careva :D?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate