Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 

9th Homework - LINII CURBE

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
multumesc celor ce m-au votat si lui rigid pentru ca nu a participat.
pe calea asta o sa ii daram lui rigid o axioma: "ca sa castigi trebuie sa participi". desi nu a participat va castiga un print cu balaceanca. ramane sa stabilim detaliile sambata.
restul de printuri le voi folosi pentru un amic care are bebe si care isi doreste poze cu el. cum pozele sunt facute cu un A20 calitatea se va vedea doar la balaceanca.

dupa cum zicea si altfel: prima idee nu e cea mai buna. prima idee era cu unde de apa. pana sa ma documentez si sa ma apuc de studiat acest lucru am discutat cu rigid si am vazut ca avea aceeasi idee. m-am gandit ca nu vom fi singurii, deci e bine sa recurg la altceva. asa ca am ales sa fiu infumurat.
in seara asta, daca ajung on time acasa o sa postez toata seria de fumuri.

legat de tema o sa fac o mica schimbare: eu propun tema [COLOR=blue]Water[COLOR=blak]
asta nu inseamna ca tema va fi water. sunt deschis propunerilor voastre si sunt sigur ca vor fi altele mult mai bune ca a mea. va rog sa va exprimati punctul de vedere fie aici, fie pe pm (dupa gust).

#38
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
as mai avea de adaugat ca am vrut sa votez poza sin x pentru ca mi-a placut in mod deosebit. adipelcs felicitari!
nu am facut-o pentru a nu fi acuzat ca mi-am dat votul pe o poza care nu era concurent direct in detrimentul celor 2 care erau la bataie cu a mea.

#39
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Sa vedem toata seria cu fumuri. Sa vedem cat de plin de fumuri esti! :) Merci pt. premiul de consolare. Tin sa remarc si prezenta binevenita a lui X-plicit cu o fotografie foarte buna!

P.S. noname o sa puna (daca vrea) o fotografie cu ideea pe care o aveam eu dar pe care a concretizat-o foarte bine el. :D
P.P.S. Water cred ca e foarte generoasa ca tema. Avem nevoie de teme generoase pt. a incuraja participare. Eu o sustin.

#40
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Felicitari noname! M-am gandit eu ca e poza ta aia :)

Imi pare rau ca n-a votat lumea poza lui adipelcz, care e... profunda.

Sa vedem urmatoarea tema...

#41
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004

noname, on Jan 27 2005, 15:21, said:

legat de tema o sa fac o mica schimbare: eu propun tema Water

<{POST_SNAPBACK}>


Ce zici de tema asta: APA?

#42
colinut

colinut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 23.05.2004
felicitari noname ;)

#43
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
pai daca v-a placut de ce nu ati votat SIN?
si mie mi-a placut aia si aia cu chitara.
parca si a ta noname a fost draguta.
ma gandesc sa-mi pun si eu mintea la concursu urmator.
daca e vorba de apa am o idee DEMENTIALA.
iar castig.
ofofoofof ce ma fac.

#44
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Interesanta tema, dar ca sa fie tentati unii sa triseze, e APA/WATER/H2O, NU GLICERINA ;)

#45
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
@ altfel, nu te mai entuziasma. Nu ai retinut ca particip si eu?

@ gallax, in fotografie e important ce se vede si nu ce a fost acolo. Pot sa fac si cu vodca! :)

#46
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
hai mai, nici o propunere?
ma bate o idee sa fie tema cafea (dupa ce mi-am amintit o poza de a lui dave nitsche), dar limitez mult pozele

#47
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004

noname, on Jan 27 2005, 17:01, said:

hai mai, nici o propunere?
ma bate o idee sa fie tema cafea (dupa ce mi-am amintit o poza de a lui dave nitsche), dar limitez mult pozele

<{POST_SNAPBACK}>



Ce zici de "foto"?
Sau "gastronomie"?

#48
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
prima parte din serie facuta saptamana trecuta
urmeaza in seara asta partea a2a

doresc sa precizez ca in timpul shootingului nici o tigara nu a fost fumata.

ca amanunt tehnic as zice ca am schimbat 3 tipuri de tigari pentru pozele astea.

Attached Files



#49
X-Plicit

X-Plicit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 24.11.2004
Mersi Rigid Aurel pentru gandul bun si mersi tuturor care m-au votat. Felicitari noname  :coolspeak:

Si cu asta inchei postul 1  :D

#50
icss

icss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 24.05.2004
Felicitari, noname!

noname, on Jan 27 2005, 17:01, said:

hai mai, nici o propunere?

<{POST_SNAPBACK}>


"Foc"? "Ecologica"?

#51
bebanito

bebanito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.01.2005
:peacefingers:  felicitari noname si tuturor celorlalti care au participat!
adevarul este ca mi-a fost foarte greu sa ma decid la ordinea votarii caci toate cele trei votate de mine mi-au placut foarte mult...m-a impresionat mai mult ideea "iubitei" parasite intr-o gara(asa m-a inspirat pe mine poza, sper ca nu am gresit!), apoi cea a marii de tacere alaturata unei mese a tacerii si nu in cele din urma, "demonii" nostrii care ne consuma si care dispar in fum...
felicitari deasemenea si lui alexIP pentru acea "adunare", care poate fi asociata ca fiind a "demonilor" lui noname...
si "last but not the least" ...sint de acord cu tema propusa indiferent ca-i zice "water", "apa" sau "valuri de vodca"! :cheers:

#52
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
E buna aia cu "apa"....
/parerea mea

#53
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Mai eu imi exprima profunda ofticare ca poza mea a luat doar un vot. O sa-mi treaca. Eu consider poza mea mai buna decat cele de deasupra ei din clasament. Stiam ca n-o sa iau un loc pe podium, dar chiar asa ? printre ultimele ? Dati-o-n colo de treaba.  :angry:

Ma bucur totusi, pentru ca stiam ca nu voi lua voturi, ceea ce imi spune ca mai bine ma apuc de foto-critica decat de fotografie.

Tema propusa cu apa e foarte generoasa. Sunt de acord. De oftica totusi, voi participa si la concursul urmator. Vorba ceea parazita: "Daca nu poti sa fi cel dintai, incearca sa fii primul".

Legat de poza mea cu sin(x), explicatiile sunt de prisos, povestea e prea lunga. Va recomand totusi sa o priviti mai mult timp decat cateva secunde si lasati libera imaginatia...

Nu felicit pe nimeni. Apreciez totusi curajul lui Hazard de a pune o poza cu 0 voturi si toata stima pentru Sakura, care mi s-a alaturat in suferinta pricinuita de primirea unui singur vot. Lasa ca vom castiga mai mult data viitoare.

#54
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004

adipelcz, on Jan 27 2005, 18:06, said:

Nu felicit pe nimeni. Apreciez totusi curajul lui Hazard de a pune o poza cu 0 voturi si toata stima pentru Sakura, care mi s-a alaturat in suferinta pricinuita de primirea unui singur vot. Lasa ca vom castiga mai mult data viitoare.

<{POST_SNAPBACK}>


Lasa, adipelcz, ca o sa vina si vremuri mai bune. Auzi? Cum facem la editia urmatoare? Iei tu locul I si eu II ( ca eu am mai fost odata primul )?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate