Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

De trei ori Digi.Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Dupa ce in restul tarii s-a lansat oferta, a inceput distribuirea pliantelor impreuna cu factura telefonica si in Bucuresti.
Se discuta de ceva timp pe topicul Digi.Mobil, dar pentru o mai buna vizibilitate si informare merita un topic dedicat. Nu ar fi rau sa fie si inchis (pentru "curatenie") . :)


Dupa cum am aflat si eu de la RC:
-oferta este conditionata numai de ultima factura
-Pentru al treilea Digi.mobil trebuie sa ai deja doua telefoane mobile de la ei
-Toate telefoanele consuma din acelasi numar de minute incluse in pachet

Quote

Ai telefon fix?
Primesti un telefon mobil de la Digi.mobil

Ai telefon fix si un telefon mobil de la Digi.mobil si ai factura telefonica mai mare de 20 Ron?
Primesti inca un telefon Digi.mobil

Ai telefon fix si doua telefoane mobile de la Digi.Mobil si factura telefonica mai mare de 30 Ron?
Mai primesti inca un telefon Digi.mobil

Attached File  trei_digimobil.jpg   277.18K   291 downloads


Quote

Sunteti client RDS.Tel, noua telefonie nationala RCS & RDS, si nu ati ridicat inca telefonul mobil cu minute incluse, fara abonament, de care puteti beneficia?
Nimic mai simplu! Titularul de abonament este asteptat cu un act de identitate in cel mai apropiat punct de lucru RCS&RDS, acceseaza www.rcs-rds.ro pentru a afla punctele de lucru din orasul tau.

Pentru mai multe detalii despre oferta suna la 0314004600 pentru Bucuresti sau Infoline-ul din orasul tau.
Pentru a apela Infoline-urile locale, fomeaza numarul de telefon dupa modelul 03+cod judet+400401. Numarul de telefon va fi de forma 03xx400401

Attached File  trei_digimobil_2.jpg   267.6K   175 downloads

Edited by Blackhawk, 15 October 2008 - 18:55.


#2
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
Eu am de cateva luni 1 fix + 4 mobile RDS :D

#3
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
4 mobile :o Cum naiba?
Ai 3 telefoane digi si o factura de peste 40 RON si iei si pe al patrulea?
atunci trebuie sa ma duc si eu sa mi-l iau pe al 2 le-a si pe al treile peste o luna. ca eu am factura peste 40 RON lunari.

#4
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Da, stai sa vezi ce incepe una sa murdareasca pe aici!
Am primit si eu pliantele, 3 mai exact, identice. robabil ca sa le dau prietenilor. NU am cui sa le dau deoarece a cam aflat lumea!
Nu am vazut nicaieri oferta cu 4 mobile, asa ca...

#5
LeNoR

LeNoR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 07.10.2006
Pai 1 mobil il am de anul trecut cand a aparut prima oara treaba cu Digimobilul, al doilea e pe un abonament separat si prin august am mai primit inca doua pentru ca am depasit 30 RON

Edited by LeNoR, 15 October 2008 - 19:31.


#6
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008

View PostBlackhawk, on Oct 15 2008, 20:18, said:

Ce spuneam, la curatenie. Si acum o urmeze inca cateva pagini de aiureli. Odata era amuzant, acum ramai uimit  -_-
Mai bine close decat asa
Si pe mine ma distra. Acum imi face scarba!

View PostLeNoR, on Oct 15 2008, 20:30, said:

Pai 1 mobil il am de anul trecut cand a aparut prima oara treaba cu Digimobilul, al doilea e pe un abonament separat si prin august am mai primit inca doua pentru ca am depasit 30 RON

Smechere! Si eu am 10, cu cele ale vecinilor! Glumesc acum!

#7
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008
Uau!

Nu am stiut treaba asta. Pai eu in fiecare luna factura de telefonie RDS, e in medie de 70-80 RON. Recordul a fost 150 RON :|

Pai ma duc si eu sa mai imi dea unul, ca are cine il folosi.

Edited by Radu18-, 15 October 2008 - 22:07.


#8
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Nu imi plac aiurelile si sper ca nu veti considera urmatoarele randuri o aiureala:

Cum spuneam si pe un alt thread, telefoanele care sunt impartite de cei de la RCS&RDS nu satisfac nevoile tuturor utilizatorilor si ajung in sertare in loc sa fie folosite de cei care au cu adevarat nevoie de ele, in timp ce cartelele Digi.Mobil sunt folosite in alte telefoane ce suporta 3G.

Ar fi mai ieftin pentru RCS&RDS sa ofere doar cartelele Digi.Mobil preactivate celor ce nu au nevoie de telefon HUAWEI, si sa nu mai conditioneze in acest caz clientul sa faca un cost suplimentar pentru obtinerea cartelei.

Avantaje
* Pentru client
- scapa de stresul pierderii unui telefon in plus,
- isi alege singur un telefon capabil 3G cu mai multe functii, telefon ce corespunde exigentelor sale
- castiga un abonament de familie convenabil
* Pentru RCS&RDS
- reduce costurile presupuse de cumpararea de telefoane HUAWEI
- imparte mai eficient telefoanele pe care le are in stoc
- castiga un numar mai mare de clienti activi, cu investitii mai mici
- costul suplimentar per abonament de grup va creste oricum (chiar daca nu este stimulat ca cel din oferta curenta) pentru ca 3 + 1 telefoane consuma mai multe minute decat un singur telefon.

#9
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View PostRadu18-, on Oct 15 2008, 23:02, said:

Pai ma duc si eu sa mai imi dea unul, ca are cine il folosi.

In Brasov se asteapta sa vina mobilele :|

Stie cineva daca e posibil, sau cum se procedeaza/plateste ca sa imi dea in custodie un telefon cu camera?

#10
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

View PostRadu18-, on Oct 21 2008, 21:21, said:

In Brasov se asteapta sa vina mobilele :|

Stie cineva daca e posibil, sau cum se procedeaza/plateste ca sa imi dea in custodie un telefon cu camera?

Nu se mai dau de mult timp telefoane cu camera. Cel mai probabil vei primi un Huawei U1000s.

#11
rdh30flda

rdh30flda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 09.01.2007

View PostKoal, on Oct 20 2008, 13:11, said:

Nu imi plac aiurelile si sper ca nu veti considera urmatoarele randuri o aiureala:

Cum spuneam si pe un alt thread, telefoanele care sunt impartite de cei de la RCS&RDS nu satisfac nevoile tuturor utilizatorilor si ajung in sertare in loc sa fie folosite de cei care au cu adevarat nevoie de ele, in timp ce cartelele Digi.Mobil sunt folosite in alte telefoane ce suporta 3G.

Ar fi mai ieftin pentru RCS&RDS sa ofere doar cartelele Digi.Mobil preactivate celor ce nu au nevoie de telefon HUAWEI, si sa nu mai conditioneze in acest caz clientul sa faca un cost suplimentar pentru obtinerea cartelei.

...
In mare ai dreptate, dar gandeste-te si la ce am scris mai jos:

Prin costul suplimentar vor sa incurajeze sa il folosesti si la convorbiri in afara retelei. 200/300 mii nu e mult avand in vedere ca nu trebuie sa platesti abonament lunar pentru acea cartela ;)  

RDS vrea sa nu "imparti" acelasi telefon intre digi si alta retea si iti ofera un telefon 3G NOU la un pret pe care o persoana fizica nu l-ar putea obtine. Un telefon performant costa la productie 15$ (unul fara touch screen sau carcasa din materiale speciale). Telefoanele pe care le imparte rds NU intra in aceasta categorie, deci nu cred ca plateste mai mult de 25$ pe bucata incluzand transportul din moment ce cumpara in asemenea cantitati (probabil costa si mai putin).

Recunosc si eu as vrea un sim digi, dar pentru ca in zona in care stau e doar UPC nu am de ales. Cel mai mult astept o oferta pentru trafic de date nelimitat, putin mai ieftina decat Vodafone/Orange/Zapp.

#12
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View PostRhadoo824, on Oct 21 2008, 21:27, said:

Nu se mai dau de mult timp telefoane cu camera. Cel mai probabil vei primi un Huawei U1000s.

Am fost astazi si am luat inca 2 Digi Mobil, tip U1000s. Sunt bune si ele, atata timp cat pot sa vorbesc de pe ele .

#13
mazoom

mazoom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.11.2008
Incepand de azi nu se mai ofera al doilea,treilea DIGI.mobil daca ai factura mai mare de 20 respectiv 30 de lei. Oferta promotionala a luat sfarsit. Chiar sunt curios ce impact o sa fie, cu siguranta sunt multe persoane care au avut facturi peste 20;30 de lei dar nu au reusit sa isi ridice telefonul pentru ca nu gaseau in sediile comerciale.

#14
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eh na, si tocmai initiatorul topicului nu ajunge sa-l ia pe al treilea. :P Mai trebuia inca o saptamana :(
Oricum merge si asa, vroiam doar sa-l pun in sertar pe primul u1220s care are penalizari uriase de 100euro pt telefon si cartela, iar cand imi fac abonament de 2euro cer un alt telefon/cartela in loc sa mi-l transfere pe cel existent + un lg ku250 pt mine ;)

Per ansamblu, cu noile tarife si clauze e mai avantajos noul abonement de 2euro, dar pentru cei care vroiau sa vorbeasca moka intre 3mobile si un fix poate fi o pierdere.

#15
zoozoo

zoozoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 18.07.2007
Oooo, ce pacat ca nu am gasit mai devreme acest topic! Aveam 5 mobile! Faza asta nu am gasit niciunde promovata... -_-
O intrebare...pentru al doilea, treilea etc. mobil se platea ceva in plus? Practic se putea comunica intre ele din cele 1000 minute in retea, incluse?

Edited by zoozoo, 04 December 2008 - 22:04.


#16
mazoom

mazoom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.11.2008

View PostBlackhawk, on Dec 4 2008, 21:51, said:

Eh na, si tocmai initiatorul topicului nu ajunge sa-l ia pe al treilea. :P Mai trebuia inca o saptamana :(
Oricum merge si asa, vroiam doar sa-l pun in sertar pe primul u1220s care are penalizari uriase de 100euro pt telefon si cartela, iar cand imi fac abonament de 2euro cer un alt telefon/cartela in loc sa mi-l transfere pe cel existent + un lg ku250 pt mine ;)

Per ansamblu, cu noile tarife si clauze e mai avantajos noul abonement de 2euro, dar pentru cei care vroiau sa vorbeasca moka intre 3mobile si un fix poate fi o pierdere.

Pai factura era emisa inca de pe data de 15-18 noiembrie. Teoretic pana ieri, ai fi avut timp sa il ridici pe al treilea. Numai ca trebuia sa mergi pe 15-18 noiembrie sa afli ce factura ai emisa ptr luna decembrie, timp ar fi fost 2 saptamani ca sa il ridici pe al treilea. Sau este vorba de factura ptr luna Ianuarie cand te-ai referit ca mai trebuia o saptamana? Nu inteleg de penalizarea de 100 de euro ptr telefon  :huh: Ce s-a intamplat? :D

Edited by mazoom, 04 December 2008 - 22:06.


#17
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postmazoom, on Dec 4 2008, 22:05, said:

Nu inteleg de penalizarea de 100 de euro ptr telefon  :huh: Ce s-a intamplat? :D
Nu s-a intamplat nimic, doar ca e specificata in contract ;)

Quote

Pai factura era emisa inca de pe data de 15-18 noiembrie. Teoretic pana ieri, ai fi avut timp sa il ridici pe al treilea.
Eu le vad imediat pe admin.rdslink.ro, era vorba de cea care apare pe 15-18decembrie, dar cu convorbirile pe noiembrie.. sau ceva. Nu mai conteaza.

Quote

O intrebare...pentru al doilea, treilea etc. mobil se platea ceva in plus? Practic se putea comunica intre ele din cele 1000 minute in retea, incluse?
Nimic in plus, daca aveai de vorbit doar in retea sau doar intre ele era cea mai tare oferta de pana acum. Tot ce-i bun are un sfarsit ;)

Edited by Blackhawk, 04 December 2008 - 22:13.


#18
mazoom

mazoom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.11.2008

View Postzoozoo, on Dec 4 2008, 22:03, said:

Oooo, ce pacat ca nu am gasit mai devreme acest topic! Aveam 5 mobile! Faza asta nu am gasit niciunde promovata... -_-
O intrebare...pentru al doilea, treilea etc. mobil se platea ceva in plus? Practic se putea comunica intre ele din cele 1000 minute in retea, incluse?
Exact. Erau Share 1000 de minute (banuiesc ca ai ab FiberLink2) intre telefonul fix/mobile. Venea o singura factura pentru toate telefoanele. Al doilea telefon il primeai daca aveai factura intr-o luna mai mare de 20 de lei la telefonie. Luna urmatoare daca o aveai de 30 de lei il primeai si pe al treilea.

View PostBlackhawk, on Dec 4 2008, 22:09, said:

Nu s-a intamplat nimic, doar ca e specificata in contract ;)
Chiar nu stiu de acesta penalizare de 100 de euro. :rolleyes:  Nu am auzit nicaieri. Poti fi putin mai explicit? :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate