Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

expira nr rosii

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
am luat o masina noua in leasing si am primit la ea nr rosii
problema e ca dureaza pana primesc nr negre din cauza calcularii taxei de poluare (nu inteleg de ce masina fiind noua)
ce pot sa fac in acest caz ?
cum pot sa prelungesc nr rosii (am adeverinta de o luna) sau cum pot sa primesc altele

#2
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
se pare ca la romstal leasing nu doreste nimeni sa discute cu clientul si nimeni nu isi asuma nici o responsabilitate

#3
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Dupa ce iti expira cele pe care le ai,te duci la dealer si iei altele,tot pentru 30 de zile.

#4
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 06.10.2006
Desi mentionarea e veche raspunsul acesta e fals, eu m-am lovit de aceasta problema si in consecinta am facut concediul cu o masina a dealerului .....nu am facut decat 3250 km!

Edited by starsteel, 11 November 2008 - 17:55.


#5
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
In momentul de fata poti sa circuli cu nr.rosii 90 de zile.Daca nici in timpul asta nu se rezolva problema,solutia e cea de mai sus  :D

#6
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 06.10.2006
Asta cu 90 de zile chiar nu o stiam....e o reglementare noua?

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,044
  • Înscris: 24.02.2006
era si inainte, dar intr-o alta forma.
ideea e ca numerele rosii sunt valabile 30 de zile, dar poti cere 3 seturi de astfel de numere , cu conditia sa platesti (dupa primul set) taxa de prima inmatriculare.

in vara, cand s-a schimbat legea cu taxa de prima inmatriculare, cei de la rar au fost depasiti de numarul de solicitari, asa ca te puteai trezi ca te programau pentru eliberare CIV (si restul operatiunilor) peste 40-45 de zile. din cauza asta, cei de la politie au schimbat regulile si au inceput sa dea si celelalte 2 seturi de nr rosii fara sa mai fie nevoie sa platesti inainte taxa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate