Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

masa de pranz la serviciu

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
rayon_de_lumiere

rayon_de_lumiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
hello,
voi ce mancati la serviciu in pauza de masa?
ca eu m-am saturat de mancat fast food, si cipsuri..
de vreo 3-4 zile am trecut pe iaurt si grisine...
vreau ceva cat mai sanatos posibil si care sa si tina de foame...eventual nu cu prea multe calorii...
cand ne ducem la restaurant, mai iau ciorba de pui a la grec sau mamaliguta cu branza...dar in ultimul timp, de cand cu frigul stam numai in birou si comandam porcarii...

am nevoie de idei  :D

P.S. pt moderatori:- daca mai exista un topic asemanator puteti sa-l inchideti sau sa mutati postul acolo...eu m-am uitat si nu am vazut, dar e posibil sa-mi fi scapat!

#2
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Mai era, intr-adevar, ceva de genul asta, aici: Ce mancam la lucru?. Ideea e ca, daca nu poti iesi (de frig? - mie mi s-a parut vreme frumoasa zilele astea) sa mananci ceva consistent in oras, tot la sandwich-uri si Sana ajungi, nu de alta, dar orice incercare mai "curajoasa", gen mancare chinezeasca sau ceva gatit etc. cam "da peste nas" celor care nu iau masa in acel birou. Cand tu esti cel care ia masa nu prea bagi de seama, dar unele "stimulente olfactive" pot deveni foarte greu de suportat pentru ceilalti.

Edited by KoShiMin, 01 October 2008 - 19:01.


#3
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

View PostKoShiMin, on Oct 1 2008, 20:01, said:

Mai era, intr-adevar, ceva de genul asta, aici: Ce mancam la lucru?. Ideea e ca, daca nu poti iesi (de frig? - mie mi s-a parut vreme frumoasa zilele astea) sa mananci ceva consistent in oras, tot la sandwich-uri si Sana ajungi, nu de alta, dar orice incercare mai "curajoasa", gen mancare chinezeasca sau ceva gatit etc. cam "da peste nas" celor care nu iau masa in acel birou. Cand tu esti cel care ia masa nu prea bagi de seama, dar unele "stimulente olfactive" pot deveni foarte greu de suportat pentru ceilalti.
Pregateste-ti de acasa niste sandvisuri. :)

#4
rayon_de_lumiere

rayon_de_lumiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
idee e ca nu mananc paine si in plus, nu-mi place sa ma duc cu pachetelul de acasa ... am si eu piticii mei pe creier

de facut facem comanda la diverse firme de cattering dar in special la pizza si inca una italiana care au mai mult paste... si cateva salate dar nu-mi place cum sunt facute...

azi ca a fost mai cald am fost la terasa de alaturi si am mancat ciorba de pui... dar zilele trecute am mancat la birou...
ooff, greu...


P.S. : rog moderatorii sa lipeasca cele 2 topicuri, imi cer scuze :(

Edited by rayon_de_lumiere, 01 October 2008 - 20:05.


#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
shaorma :) deocamdata nu m-am saturat de ea :P mai ales cand e cu muuuuuuuuuult usturoi :)

#6
rayon_de_lumiere

rayon_de_lumiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
yaks! multe grasimi, paine si usturoi pe deasupra  :calich:

Edited by rayon_de_lumiere, 01 October 2008 - 21:30.


#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o viata avem :)

#8
rayon_de_lumiere

rayon_de_lumiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
pai tocmai, ca o viata avem, deci mancam sanatos ca sa traim mult si sa fim sanatosi! ;)

#9
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postrayon_de_lumiere, on Oct 1 2008, 22:47, said:

pai tocmai, ca o viata avem, deci mancam sanatos ca sa traim mult si sa fim sanatosi! ;)

neaaaah! ca sa murim sanatosi  :D

vezi ca iezista catering si cu ciorbite, tocanite, ciulama, ficatei si alte bunataturi.

da' am si io o curiozitate: daca acum v-o fo' frig   :w00t:  sa mergeti sa bagati la ghiozdan la iarna ce faceti, hibernati?  :rolleyes:

Edited by charme, 01 October 2008 - 21:54.


#10
rayon_de_lumiere

rayon_de_lumiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008

View Postcharme, on Oct 1 2008, 22:51, said:

neaaaah! ca sa murim sanatosi  :D

vezi ca iezista catering si cu ciorbite, tocanite, ciulama, ficatei si alte bunataturi.

da' am si io o curiozitate: daca acum v-o fo' frig   :w00t:  sa mergeti sa bagati la ghiozdan la iarna ce faceti, hibernati?  :rolleyes:

stiu, insa nu ai cu cine sa te intelegi  :rolleyes:

ideea cu hibernatul e chiar buna!  :lol:

faza e ca nu avem prin jur decat o bodega micuta, unde putem sta doar afara...  :mellow:


P.S.: te cunosc de undeva? stilul tau de a scrie mi se pare cunoscut!

Edited by rayon_de_lumiere, 01 October 2008 - 21:58.


#11
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postrayon_de_lumiere, on Oct 1 2008, 22:57, said:

stiu, insa nu ai cu cine sa te intelegi  :rolleyes:

P.S.: te cunosc de undeva? stilul tau de a scrie mi se pare cunoscut!

eh, mi-s celebra prin zona  :lol:  (nu neaparat pe aria asta, pe-aci am fost ocazional si pasnic  :notangel:  desi... on second thought, parca pe-aci a inceput circul  :coolspeak:  nevermind ).

#12
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
pizza , shaworma , mc , kfc depinde de starea de chef scot masina din parcare sa iau ceva sau comand o pizza

#13
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
pizza sau alte rahaturi comandate (rahaturi - salate / chinezi / meniuri ) cand e timp o fuga pana in plaza-kfc/McD  / si cand e timp de lafaiala restaurant cu specific romanesc  (cea mai buna varza cu ciolan vazut in partile astea ale tarii). Cand nu e timp sandwich de la automat + croissant + snickers/bounty/twix/mars (alea care ziceati voi ca au melamina).

Inainte unde lucram 12 ore era cam aceeasi chestie doar ca daca vroiam intr o zi sa merg 2 ore la cumparaturi mergeam si mi cumparam ce vroiam de unde vroiam (namely sworma sau fructe).

#14
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Eu mananc atat de mult dimineata, incat la munca nu mai am nevoie de mare lucru. Cateva fructe + un fagaras (branzica Fagaras de Monor!) reprezinta masa mea de cativa ani incoace. Uneori o cana de lapte cu cereale, ca sa mai schimb meniul. Sau un iaurt cu musli. Seara nu mai am nevoie de mancare. :)

#15
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
facem si un chestionar sa vedem cate femei fac foamea in intervalul orar 18-22

#16
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Noi, la birou, avem o firma de catering care ne aduce mancare... iar joia este "chinese day", de la WuXing :)

View PostBebeluska, on Oct 16 2008, 11:31, said:

Eu mananc atat de mult dimineata, incat la munca nu mai am nevoie de mare lucru. Cateva fructe + un fagaras (branzica Fagaras de Monor!) reprezinta masa mea de cativa ani incoace. Uneori o cana de lapte cu cereale, ca sa mai schimb meniul. Sau un iaurt cu musli. Seara nu mai am nevoie de mancare. :)

deci nu mananci decat dimineata... Sa mai mergi si pe la medic din cand in cand!  :huh:

#17
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postcosminnuss, on Oct 16 2008, 13:24, said:

deci nu mananci decat dimineata... Sa mai mergi si pe la medic din cand in cand! :huh:


Deci mananc si la pranz, din cele mentionate. Seara mai mananc doar cand mi-e foame, dar mai rar.

#18
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

View PostBebeluska, on Oct 16 2008, 09:31, said:

Eu mananc atat de mult dimineata, incat la munca nu mai am nevoie de mare lucru. Cateva fructe + un fagaras (branzica Fagaras de Monor!) reprezinta masa mea de cativa ani incoace. Uneori o cana de lapte cu cereale, ca sa mai schimb meniul. Sau un iaurt cu musli. Seara nu mai am nevoie de mancare. :)

Ce papi tu atat de mult dimineata ?
Eu nu am idee....
:huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate