Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

lichidare

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 24.08.2004
buna ziua,
am fost concediat pe motiv de restructurare. intrebarea mea este: cand trebuie sa primesc lista de lichidare? intreb pt ca, desi a trecut o saptamana de la semnarea preavizului, nu am primit nimic. cand am intrebat cum vom inchide relatia de munca si cand voi sti ce trebuie sa predau am primit un raspuns evaziv, gen "vedem noi". exista vreo prevedere legala?

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Fa o reclamatie la ITM daca nu primesti lista respectiva intr-un termen rezonabil. De asemenea, decizia de concediere cu data si motivul incetarii relatiilor de munca.
Exista posibilitatea sa nu-ti fi incheiat legal contractul de munca si sa dea din colt in colt acum cand trebuie sa lichidati conturile.

De asemenea, in cazul restructurarii, angajatorul este obligat sa nu angajeze nici o persoana pe postul respectiv timp de un an de zile. Poate s-au trezit intre timp ca mai au nevoie de tine, sau evita sa va despartiti cu acte in regula dintr-un alt motiv.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate