Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

Trafic nelimitat Cablelink

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
@Ares


1. Trafic "nelimitat" NU inseamna trafic "gratuit" (sper sa ma insel  :rolleyes: )
De exemplu abo la tel mobile sunt Nelimitate, in timp ce cartelele sunt limitate.

2. Daca era chiar nelimitat (adica oricat si platesti $0 in plus) de ce mai sunt afisate preturile pentru depasiri ?

#20
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Ok. Ideea e urmatoarea - eu am depasit cu X mb pe care am platit o suma. Nu cred ca RDS-ul limita in vreun fel cei X mb cu care pot eu sa-mi depasesc traficul alocat (poate doar prin viteza pe care mi-o ofera si prin faptul ca in 24h x 31 zile nu poti sa iei decat un maxim de nu-stiu-cati mb).

Dupa cum vad eu lucrurile si pana acum traficul era nelimitat. Dar dupa un anumit numar de giga, plateai fiecare mb depasit (si crede-ma ca am depasit cu destul in anumite luni si am platit de mi s-a acrit).

#21
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
intrebare:-daca au dublat traficu,pot face downgrade la internet si sa raman cu acelasi abon la telefon,platind o diferenta lunara de 2euroi?adica trec de la abon de5 la 3 euro?

#22
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 25.11.2004

Ares, on Jan 6 2005, 18:34, said:

Salutare!

Nu stiu ce mi-a venit dar m-am uitat pe pagina RDSLink si am ramas blocat...
Scrie pe acolo cuvantul magic - trafic nelimitat... E adevarat ca mai scrie si "In momentul in care traficul inclus este depasit latimea de banda va fi limitata automat la 128Kbps.Traficul este nelimitat. "

Poate sunt eu ramas in urma cu stirile, dar voi aveti mai multe detalii? E pe bune? :)

<{POST_SNAPBACK}>


In Iasi au venit cu oferta asta prin agentii lor inca din decembrie 2004 (stiau ei ca nu vor putea sa instaleze asa ceva pana in 2005) dar nu se sufla nici o vorba la ei la sediu daca ai fi vrut sa inchei un contract inca din decembrie.

#23
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004
Din ce am inteles eu de la un techie RDS, de anul asta (ianuarie 2005) se face "upgrade" si la userii Cablelink vechi, la chestia cu traficul nelimitat (adica dupa x-spe Giga nu se mai trece la trafic platit, ci scade latimea de banda la 128kbps).

#24
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

cagh, on Jan 7 2005, 01:37, said:

In Iasi au venit cu oferta asta prin agentii lor inca din decembrie 2004 (stiau ei ca nu vor putea sa instaleze asa ceva pana in 2005) dar nu se sufla nici o vorba la ei la sediu daca ai fi vrut sa inchei un contract inca din decembrie.

<{POST_SNAPBACK}>


am vb si eu cu un agent pe la inceputul lui dec, insa vroia si contract cu o retea de cartier :))

#25
alexandru_m

alexandru_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.05.2002
Pe asta cu traficul nelimitat am inteles-o (oricum cu greu ajung pe luna la 7-8 sute MB) insa care va fi viteza pentru primii 2 GB, adica pana intervine limitarea la 128kbps ?

#26
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

alexandru_m, on Jan 7 2005, 11:45, said:

Pe asta cu traficul nelimitat am inteles-o (oricum cu greu ajung pe luna la 7-8 sute MB) insa care va fi viteza pentru primii 2 GB, adica pana intervine limitarea la 128kbps ?

<{POST_SNAPBACK}>


unii spun ca au aproape de 256 kbps si sunt foarte multumiti, iar altii nici macar 128 kbps nu prind.
cred ca depinde de zona.

#27
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
eu am cablelink de vreo 4 zile, si pot sa va zic precis ca:
- traficul este nelimitat, insa daca depasesti traficul inclus in abonament, latimea de banda se reduce la 128, si se plateste traficul suplimentar
- si abonatii vechi pot beneficia de noua latime de banda daca isi schimba vechiul modem (asta puteti vedea si in oferta RDS, la paragraful "modemul...")

#28
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Nu cred ca este asa. Traficul este nelimitat, doar viteza scade. Pe pagina lor au disparut tarifele cu depasirea  :coolspeak:

http://www.rdslink.r..._abonamente.htm

Probabil ramasesera acolo datorita profesionalismului RDS :D

#29
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

lg, on Jan 7 2005, 13:25, said:

eu am cablelink de vreo 4 zile, si pot sa va zic precis ca:
- traficul este nelimitat, insa daca depasesti traficul inclus in abonament, latimea de banda se reduce la 128, si se plateste traficul suplimentar

<{POST_SNAPBACK}>


Deci se plateste traficul suplimentar.
Normal ca traficul este nelimitat. Ce, inainte era limitat? Cine ti-l limita?

#30
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

azertiti, on Jan 7 2005, 16:44, said:

Nu cred ca este asa. Traficul este nelimitat, doar viteza scade. Pe pagina lor au disparut tarifele cu depasirea  :coolspeak:

http://www.rdslink.r..._abonamente.htm

Probabil ramasesera acolo datorita profesionalismului RDS :D

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu cred acelasi lucru ....
Au scos tarifele pentru eventualele depasiri.
Suna foarte bine dar eu optam pentru marirea convorbirilor in alte retele nationale fixe si reducerea convorbirilor in reteaua Rds.Tel.
Sau nelimitat la convorbiri in RTC.
Oricum noua oferta e foarte buna ....

Edited by nsec, 07 January 2005 - 14:49.


#31
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
pe metropolitana cat e viteza ?

ca stiu ca in decembrie, pe fluturas, era 256 kbps (128 kbps pt depasiri), iar pentru metro 762 kbps max.

la abonamentele superioare crestea viteza pe metro (762 kbps, 1024 kbps...)

#32
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
in momentul de fata, ce este considerat metropolitan de catre cei de la RDS?

Edited by TIC, 07 January 2005 - 16:07.


#33
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
la o astfel de oferta cred ca o sa spulbere Astralul! :P

#34
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Stie cineva, daca renunt la RTC pt RDS, parca auzisem ca imi pot pastra acelasi nr de tel??

#35
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
peste vreo 5 ani...e vorba de portabilitatea unui numar....dupa ce intram ion UE!

#36
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Draci, Astralul cand vine cu o oferta similara?  :death:
Dau 12+3,5=15,5$ cand la RDS e doar 9$ si cu trafic mult mai mare si telefonie. x-(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate