Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Fitness, aerobic

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#343
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Sa si adaugi masa musculara si sa slabesti in acelasi timp nu poti. Pentru inceput slabeste, si apoi mai pune ceva masa.

#344
catalintu

catalintu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.03.2007
nu sunt gras.. sunt chiar "subtirel" ..dar vreau sa scap de grasimea de pe abdomen

#345
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Atunci trebuie sa ai grija la ceea ce mananci, in primul rand si apoi sa te apuci de alergari.

#346
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Cate ore dupa masa e indicat sa faci cardio, 2-2.5 ore este destul ?

#347
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Oricand dupa 2 ore, ar trebui sa fie digerata in mare parte mancarea.

#348
kill_something

kill_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 01.01.2010
Dupa o luna de pauza am revenit la sala,dar vreau sa schimb tehnica de antrenament..asa ca vine intrebarea:
Pot creste in masa musculara cu exercitii cu greutatea corpului? ,bineinteles ca cand or sa devina mai usoare seriile o sa adaug greutati(pe mine,daca ma intelegeti).

#349
SlimShady2010

SlimShady2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2010
eu fac la sala programul urmator :
Luni :piept+bicepsi
Marti:spate+triceps
Miercuri:picioare+umeri
Joi: ce am facut luni
Vineri: ce am facut marti
Sambata : dak am chef sa ma duc fac iar picioare +umeri.. + ca acasa fac flotari..de 3 ori pe sapt..in total peste 200 :D

am 1.85 si in jur de 67 de kg..as vrea sa mai pun cateva kg pt ca sunt destul de slab..e bun programul sau ce modificari as putea face ca sa fie mai bn?

#350
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
Posteaza la "programe de antrenament". Programul tau e total gresit.

#351
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010

View PostGlobalMods, on 2nd May 2010, 23:34, said:

Sa si adaugi masa musculara si sa slabesti in acelasi timp nu poti. Pentru inceput slabeste, si apoi mai pune ceva masa.
GlobalMods cu tot respectul, se poate. Bine, in cazul meu s-a putut :) Am combinat exercitiile pt cardio cu antrenamentele de forta(cu greutati) :peacefingers:

#352
Salilik

Salilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 11.01.2009
Am si eu o mica intrebare...
Este bine,sanatos, folositor la ceva sa faci flotari in maini si cu picioarele in sus? de ceva timp am inceput sa ma antrenez si fac 25 de flotari dar mai multe u pot din cauza faptului ca-mi vine sangele...
Decand am inceput sa fac flotari in maini flotarile normale mi se par o joaca, fac 50 in acelasi ritm dupa care obosesc dar nu din brate ci din abdomen :)

Deci e bine sau nu sa fac flotari in maini?

#353
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Salilik - Daca vrei vreun studiu, ceva spus de doctor = nu am
Problema asta se rezolva facând treptat: flotari normale, apoi cu un scaunel mai mic, apoi urci pâna unde vrei (poti) cu picioarele, în cele din urma ajungi la cele sprijinite cu picioarele pe perete
Baga încalzire înainte, îti dai seama ca daca ma scol acuma de la birou si bag flotari la perete este clara treaba ca ametesc

Edited by Aether, 15 January 2011 - 22:13.


#354
Bacardi1

Bacardi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.04.2011
Salut. Imi puteti recomanda cateva programe bune de aerobic..? - dar sa le si pot gasi pe 'net.

#355
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,713
  • Înscris: 21.08.2008
Am 180cm 75kg si 40 ani, constitutie atletica fara sa am grupe musculare definite. Problema este ca in ultimii ani nu am mai tras de fiare ca in trecut si rezistenta este scazuta. Am facut citeva iesiri pe cursiera si eram de toata jena desi nu aveam nimic din echipamentul normal al unui ciclist. Va intreb ce antrenament ar trebui sa urmez pentru a creste rezistenta la oboseala (acum daca fac 30 genuflexiuni sint gata sau 25 flotari) si mai ales ce trebuie sa maninc inainte de cursa... am din suplimente un stoc de batoane proteice si ca lichid pulberi Isistar pentru refacerea nivelului de electroliti.
Dupa o panta nu foarte inclinata insa a naibii de lunga am constatat ca mi s-au blocat coapsele, a trebuit sa cobor si sa ma linistesc putin.Voi ce folositi pentru combaterea mai rapida a acidului lactic? In timpul cursei sa iau unul-doua batoane din astea cu carbohidrati si dupa aceea o masa cu proteine? NU vreau in nici un caz sa ajung la consumarea masei musculare (atit cit este) pe post de combustibil!

#356
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Pentru rezistenta la efort, consuma multe paste inainte.

#357
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,713
  • Înscris: 21.08.2008
Notat. In timpul turelor maninc carbohidrati si dupa ce termin tura iau proteine? Nu ma refer la prafuri ci la alimente care contin aceti principii alimentari. In cel mai rau caz voi folosi dizolvata in apa pulbere Isostar dar ma refer la partea solida a alimentatiei. Din pacate nu maninc dimineata dar de miine voi minca, sper sa imi fie bine.

#358
andi1234

andi1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.11.2011
Salut! Astazi eu si sora mea am hotarat sa facem aerobic acasa! Ne-am documentat un pic pe youtube, am ales niste video-uri ritmice, am mai luat si de pe strog cate ceva, niste muzica si suntem gata. De maine la treaba!
Nu vrem sa slabim prea mult, mai mult sa ne mentinem si sa avem o piele mai frumoasa.

Voi faceti aerobic acasa?

Unde ati gasit niste DVD-uri care v-au ajutat? Ce melodii folosite pentru aerobic stiti?

Sper ca mai sunt pe aici oameni/fete cu astfel de initiative ca sa avem ce povesti!

#359
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011

View Postandi1234, on 2nd November 2011, 23:04, said:

Sper ca mai sunt pe aici oameni/fete cu astfel de initiative ca sa avem ce povesti!


Da, mai sint niste entitati care fac miscare.

Pai cu goagal' cred ca rezolvati toate problemele, mare grija la vecini...   :rolleyes:

#360
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
va recomand un software misto numit yourself fitness

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XJFNL8a9qPM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by onlyone, 03 November 2011 - 00:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate