Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Gold FM

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
600 replies to this topic

#469
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
cica nu,  http://radiogoldfm.r...u-sarpe-si-aga/

#470
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Tocmai de aceea întrebasem.Vazusem pe site de matinalul lui Șarpe. Totuși cred că revine din 20 ianuarie.

#471
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
Cronica nu daca au deja matinal goldu pregatit.. Posibil sa nu se fi inteles la contract.

#472
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
Update: Huidu zice ca din Februarie incep si pe GOLD , dar sunt inca incertitudini , nu am inteles bine cu marmota sau cine ar putea veni la ei.... Asa ca wait si we`ll see!!
Oricum nu pot comenta prea multe din ce stiu  despre GOLD... dar numai are viata lunga va zic sigur :) ....

Edited by Cristy0007, 11 January 2020 - 14:27.


#473
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Înseamnă că ori se te redenumestedin nou în Radio Total că și așa e pe net online de vreo 1 an jumate și e ținut de Șarpe și Alina Dumitriu .,ori se vinde frecvența cuiva gen Șerban Huidu.sau o Șerban o cesionează de la societatea care o deține că este în insolvență de câțiva ani ,iar Șarpe și Alina au emisiuni pe Gold din plăcere,eu așa știu de acum 2 ani de când a revenit cronica în fm.

#474
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
Total sigur nu va fi Posted Image .... As putea spune dar din pacate nu pot. Dar momentan va fi un Vibe fm in deriva .... si cu asta am spus tot.
Totusi fecventa este buna cu aproximativ 1,5kw pe iesire si PAR de vreo 6KW , este cel mai tare local din Bucuresti fara retea, tinand cont ca Seven are doar 600w pe iesire si maxim 3kw PAR, dar cu inaltime mai mica ca etaje fata de GOLD,fiind cel mai slab.
Daca GOLD nu se simte bine, oare Seven cum este ? Dupa cate incercari are Spiru , m-as mira sa mai tina mult, sper ca Jazz fm va reusii sa preia ceva in Bucuresti ,ar schimba ceva.

Edited by Cristy0007, 12 January 2020 - 00:38.


#475
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Eu totuși cred că va cumpăra Șerban ,dar văd că mai are licență până în iunie 2021.Ar fi tare dacă nu va fi Total să revină unul dintre Contact ,21,Fun sau Uniplus.Ar fi o lovitură în fm dacă ar reveni unul dintre cele amintite mai sus.

Eu totuși cred că va cumpăra Șerban ,dar văd că mai are licență până în iunie 2021.Ar fi tare dacă nu va fi Total să revină unul dintre Contact ,21,Fun sau Uniplus.Ar fi o lovitură în fm dacă ar reveni unul dintre cele amintite mai sus.

#476
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
Exclud oricare din variantele tale.

Dar varianta cu Huiudu are mici posibilitati totusi.

#477
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Ai avut dreptate cronica pe Gold din februarie. Mi-a răspuns Șerban pe Facebook.Decât să vină Jazz fm în București mai bine rămâne așa Gold
Totuși ar fi o lovitură în fm revenirea Radio Contact sau Radio 21.

Să vedem ce va fi.Eu oricum momentan în afară de Gold mai ascult ProFM atât.

#478
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,874
  • Înscris: 06.11.2018
EXCLUSIV. Bogdan Chirieac, în discuții pentru preluarea unui post de radio

EXCLUSIV. Bogdan Chirieac, unul dintre fondatorii publicației online DCnews, este în discuții pentru preluarea unui post de radio.

Potrivit informațiilor Paginademedia.ro, Chirieac negociază preluarea postului de radio Gold FM, care, în prezent, este în insolvență.

Surse din interiorul Gold FM care și-au păstrat anonimatul au confirmat pentru Paginademedia.ro că "suntem în discuții", dar procesul nu a ajuns încă la o concluzie finală.

Contactat de Paginademedia.ro, Bogdan Chirieac nu a răspuns întrebării legate de stadiul discuțiilor pentru Gold FM.

Gold FM emite pe frecvența 96,9 (fosta frecvență a Radio Total. De altfel, radio Gold FM este în fostul sediu al Total de la etajul 16, de la Lujerului).

Deţinătoarea licenţei audiovizuale pentru Gold FM este societatea Expresiv SA, ai cărei acţionari sunt:
  • Radoway Limited (Cipru) – 56,25% (reprezentanți ai Radoway erau, în urmă cu câțiva ani, copiii lui Sorin Ovidiu Vîntu)
  • Sindicatul Naţional Petrom-Energie – 43,13%
  • Cornel Nistorescu – 0,62%.
În insolvență de câțiva ani. Diverse încercări de matinal

Expresiv SA este în insolvență din septembrie 2016. La cererea societății, Tribunalul București a deschis procedura, încă în derulare.

Administratorul judiciar al Expresiv SA este Artemis Legal Insolvency.

În ultimii ani, Gold FM a trecut prin mai multe încercări editoriale. "Vârful" a fost în 2015, când matinalul Gold FM a fost realizat de Mihai Dobrovolschi, într-o perioadă în care Radio Guerrilla a rămas fără licență.

Au trecut, pe rând, pe frecvența Gold FM, dimineața:

Sursa: https://www.paginade...i-post-de-radio

#479
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
Cum spuneam mai sus..... dar nu vrea nimeni sau nu se doreste a se dezvalui inca nimic. Nu stiu acum , doar daca ar prelua DcNews , ce ar putea face cu el, clar nu ar mai fi gold fm , ci un radio generalist si de stiri. Posibil DcNews fm Posted Image

Edited by Cristy0007, 24 January 2020 - 00:00.


#480
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Chirieac e o mare cutra. Pacat de postul asta, chiar au avut o perioada buna, cand mergeau pe muzica alternativa. Apoi l-a stricat Huidu. si Chirieac o sa-l ingroape de tot.

#481
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
De azi a inceput din nou Cronica carcotasilor . E din nou show in fm.

eu chiar ma bucur. altii probabil nu.

#482
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,402
  • Înscris: 04.05.2017
Au revenit cu un playlist mai pe gold. Au scos comercialele si bolnavi amandoi....

#483
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
sunt dezamagit ca difuzeaza iar doar muzica veche. acum ascult  si pe playlist la winamp scria mira ft florian rus strazile din bucuresti, in schimb rula prince igor  o melodie veche din 1997 sau 1998.ma obisnuisem cu mixul de muzica veche si cea noua comerciala.

#484
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Am inceput sa-i ascult noaptea inainte de culcare, imi place muzica pe care o dau, chiar daca repeta unii artisti (de ex. l-am auzit pe Cat Stevens in fiecare seara. Tipul e bun, dar as vrea sa mai varieze melodiile si artistii).

Aseara era in blanik, acum vad ca si-au revenit. In momentul asta e Coldplay - The Scientist :OK:

#485
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Ce se mai aude de  Gold? Se mai vinde? E în  derivă  ca muzică din vară.

#486
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Geo din Videle nu mai  știi  nici tu nimic  de vânzarea  acestui post de radio??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate