Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Atunci cand simti ca innebunesti..

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
underdesire

underdesire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 07.08.2005
care dintre voi imi mai poate spune ca a simtit ca o ia razna? ca eu asa simt. simt ca se rastoarna lumea peste mine. simt ca ma sufoc. simt ca o sa imi pierd simtul realitatii. m-a apucat o stare ciudata in care ma simt ca intr-o cusca. nu stiu ce sa mai fac. nimic nu imi mai pare un scop.
viata mi se pare asa.. o inertie fara sens. inafara de intuneric nu imi mai e teama de nimic. imi era teama sa imi pierd dragostea. am pierdut-o. mai ramane intunericul. il pierd?
ma simt intr-o cusca. o serie de evenimente m-au determinat sa nu mai cred nimic din ce credeam. am impresia ca psihic sunt blocat. am impresia ca nu mai pot face nimic sa imi influentez cursul vietii.
de fapt nu am impresia. chiar cred asta. acum o luna nu aveam nimic. eram vesel. om serios cu pofta de viata. azi? azi mi-e frica sa ma mai urc la volan. azi mi-e teama de ziua de maine. am impresia ca zilele mele se inrautatesc.
ma simt ingradit psihic. nu mai inteleg nimic din ce se intampla in jurul meu.
si nu e un atac de panica. e o stare permanenta. daca ma uit la ce am scris in ultima vreme pe forumul asta ma sperii!! asta nu sunt eu.

simt nevoia sa ma urc in masina si sa plec in lume. nici nu imi pasa daca ma descurc sau nu. as pleca in momentul asta. si as vrea sa am motive sa raman. vreau sa fug! dar unde? ma voi simti urmrit oriunde de.. de cine? ma simt urmarit si constrans! da. constrans.
de ce am user aici pe forum? de ce ma numesc cum ma numesc? de ce nu avem scop in viata? cine a inventat rahatul asta de dragoste?
mi se pare viata scurta si totusi nu as vrea sa fie prea lunga in conditiile in care ma trezesc dimineata si ma apuca tristetea ca e prea devreme si nu am ce face toata ziua. nu mai stiu cum sa fac timpul sa treaca. trece tot mai incet. imi poate fi timpul inamic?
nebun nu-s! sau? asa vine nebuneala?
sunt om normal, fac facultate, ma tin de ea! am permis auto. stiu sa interactionez cu oamenii.
doar ca nu mai simt interes acum pentru nimic. ce rost are si facultatea? de ce nu as pleca in lume? ce rost au banii? ce rost are viata?
sau "viata" e sa te casatoresti asa aiurea, faci copii si te duci pe apa Sambetei?
de ce nu ne spune nimeni ca "dragoste" e o boala care distruge creierul si afecteaza si fizic omul? pentru ca au incercat-o si cei dinaintea noastra si nu vor sa avem o viata linistita!
care mai are impresia ca ramane in urma totul? care dintre voi se trezeste dimineata si ii este ciuda ce e abia 10-11 si se gandeste ca e prea devreme?
nu beau. nu fumez. nu iau droguri. nu iau medicamente!
ce nu-i bine cu mine? cu cine sa vorbesc? nu mai are nimic sens.
poate imi explica cineva de ce am scris topicul asta! ca nu imi mai explic nimic. ma simt batran, fara rost. trece timpul prea incet. cum il dam inainte?
si liniuta asta clipitoare scoate cuvinte in continuare! din mintea mea!
e vreunul psiholog pe aici?
nu mai inteleg nimic! nu mai simt nimic!

Edited by underdesire, 19 September 2008 - 23:00.


#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o sa-ti treaca. du-te si te culca, manca o inghetata si incearca intre timp sa nu te arunci pe geam :)

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Du-te la femei. Really.

#4
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Subscriu la ce a spus Sebulbus, plus ai putea sa iei o 'doza' consistenta de indiferenta; merge uns! ;)

#5
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
underdesire@, la prima vedere ești un al doilea Cioran. Vezi poate publici ceva.

Altfel poți încerca niște chestii verzi, îți vor schimba starea de spirit la 162 de grade B). În primul rînd Alfalfa (de fapt lucernă-3 capsule pe zi) și apoi țelină proaspătă rasă sau suc de țelină+castraveți sau morcovi.
Toate acestea oferă confort psihic și optimism.

Quote

Administrare:
1-2 capsule de 3 ori/zi inainte de masa, timp de 60-90 zile dupa care se face o pauza de 30 zile.
Indicatii:
Ca supliment fitoterapic in tratamente alopate ale unor tulburari digestive acute si cronice, hepatite cronice; fortifica sistemul imunitar si incetineste procesele de imbatranire, asigura un somn mai odihnitor, creste puterea fizica, pofta de viata.
Mai adaugă și niște mișcare ca să fie rețeta completă.

De fapt toate conduc către hormonii numiți DHEA și cortizol.
DHEA mai este numit și hormonul tinereții fiindcă nivelul său scade o dată cu vîrsta, scăzînd capacitatea de refacere a organismului. Iar aceste plante îți vor da un "bobîrnac" ca să poți reveni iar în picioare, după care TU SINGUR vei vedea ce ai de făcut!

Edited by Mirovaia_Scorb, 19 September 2008 - 23:41.


#6
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Si nu uita sa bei si o galeata de apa pe zi, la lucerna. Sper ca stii bancul.

#7
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
underdesire, te rog continua pe SL, acolo unde ai inceput povestea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate