Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Nokia E72

- - - - -
  • Please log in to reply
4421 replies to this topic

#577
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006
danutzola, poti arunca un ochi aici: http://migs.wordpres...phone-was-made/

Asteptam rezultatele.

#578
danutzola

danutzola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 31.08.2007
nu stiu ce sa-ti spun, am mai vazut azi chestia asta... nu mi se pare concludenta deloc... cum ar putea fi asta valida 13 this means your cell phone was assembled in Azerbaijan which is very Bad quality and also dangerous for your health... ce legatura are cu sanatatea!? la sar sa faca referire!?...
eu inca nu am luat telefonele de la "baieti" cum se zicea mai sus, dar am de cand... din cate stiu de la cine a mai cumparat, tot un E72, are 0-3 (am vazut mai jos ca e in china)...

mai astept  :huh:

*citesc acum comentariile de acolo

**apropo: a lui tata arata 0-2 si scrie made by hungary ;)

tarile unde se produc telefoanele: http://www.nokia.com...roduction-units

am mai gasit cate ceva interesant, cica acea lista data de pykko ar fi veche, dar in orice caz nu valida (exemplul cu mobilul lui tata e relevant, plus si al prietenelei mele tot cu 0-2 si e in ungaria)... pareri si pareri!

super tare site-ul http://www.numbering...ysis&sub=imeinr

Edited by danutzola, 05 January 2010 - 23:03.


#579
nellu

nellu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 03.09.2006
acuma fiecare cu ce stie, la mine ar fi 03 unde zice nenea ala, ti-am spus ca eu sunt super multumit de telefon dtpdv, la momentul in care l-am cumparat diferenta de pret dintre magazin si baieti era de 700 RON motiv pt care nu ma intereseaza unde e facut atata timp cat e nou, original, are pachet full si functioneaza bine, dar banuiesc ca ca asta tine si de noroc, poti nimeri unul prost si apoi zici ca cele made by nokia sunt nasoale, crede-ma ca am luat pentru sotia mea un e52 made in finland si e pasta dtpdv, scartaie, se vad lumini seara din el parca e ozn, plus ca a fost si in service cu treaba cu microfonul, deci e la alegerea ta.

si sa-ti raspund la pm, eu lam luat de pe Eroilor nr.20

LE:
uite si analiza imei-ului pe site-ul ala (nu sariti sa ziceti ca de ce mi-am pus aici imei-ul ca nu ma intereseaza :D)

Attached Files


Edited by nellu, 06 January 2010 - 09:42.


#580
danutzola

danutzola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 31.08.2007
clar... eu vreau sa iau un E71 si un E72... diferenta de 900 fata de magazine :confuzzled:
pana imi vin culorile pe care le doresc mai studiez :naughty:

ms!

#581
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Revin cu doua chestii.
Prima : de dimineata telefonul meu a refuzat sa ma mai trezesca cu cele 3 alarme obisnuite ci prefera sa faca doar iluminarea aia alternativa si sa stea complet blocat. Nici butonul de power nu a functionat, a trebuit sa scot bateria.
A doua chestie : cum mama zmeilor scot chestia aia cu "Packet data connection active" , sau cand sunt intr-o convorbire imi da un bip si-mi zice "Packet data connection on hold". Aveam Fring instalat si am crezut ca ala imi tot activeaza conexiunea, ca m-am dus la Connection Manager/ Active Connections si i-am dat Disable la Mobile internet, insa aproape imediat se reactiveaza. Mai am instalat pe el World Traveler , Shazam si Slick, insa nu cred ca astea imi reactiveaza conexiunea.
Aveti vreo idee ?

#582
danutzola

danutzola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 31.08.2007
e made by nokia? :D ...

#583
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Nu, in Finlanda. (si nu vad relevanta in afara vreunei ironii la discutiile de mai sus)

Edited by kiphtea69, 06 January 2010 - 10:04.


#584
danutzola

danutzola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 31.08.2007
scuze, era fara ironie, eram doar curios

intr-adevar din ce am citit despre E72 e cam plin de bug-uri, se asteapta un nou update de soft care le va rezolva pe toate

bafta!

#585
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Comparativ cu e52, e72 e Linux. Momentan nu prea ii gasesc foarte multe bug-uri, si la e71 existau freez-uri, si la SE k770i (chiar mai dese decat la asta) asa ca nu il consider un telefon plin de bug-uri. Singura chestie (care sunt sigur ca nu e bug) e treaba asta cu Packet Data Connection, care, in opinia mea , e activata de altceva, insa momentan nu imi dau seama de ce.

#586
criss_caz

criss_caz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 28.05.2007
Salutare,

Al meu E72 il am de aproape 1 luna .. si chiar l-am butonat si testat in draci. Am instalat pe el Nokia Messaging, cu mailuri de la firma si de pe gmail. In rest nu am instalat alte aplicatii ... etc ... nu prea as mai avea nevoie de altceva ...

Dupa o luna de folosire si in comparatie cu E71-le pe care l-am avut si inca il mai am, off topic .. daca vrea cineva un E71 cu garantie de Nokia Shop Timisoara pana in oct 2010, 33 ore vorbite pe el, bine intretinut cu toate accesoriile originale, puteti sa ma contactati pe [email protected] (daca sunteti din TM).

Deci, revenind la comparatii, plusuri si minusuri ...
- nu mi s-a blocat niciodata, o singura data optical navi-ul s-a blocat, l-am restartat si si-a revenit
- niciun freeze (la E71 acel lag ma cam dispera ...)
- la calitatea convorbirii mi se pare clar peste E71
- super ok aplicatia de chat
- GPS-ul imi merge chiar f bine, nu mi s-a intamplat niciodata sa nu mi se conecteze ...
- un minus ar fii constructia incomparabil mai slaba decat E71, se simte mult mai plasticos, mai eftin decat E71 .... cand tii E71 in mana e altceva ...
- husa de E72 mi se pare de kkao ... e nou noutza in cutie, nu o pot folosi ... am o alta husa de la Nokia Shop mult mai practica si protectiva
- mi-am luat si ecran protector de la www.i-shield.ro, chiar iti protejeaza ecranul f bine (exista si folie si pt spate, pt cei extrem de protectivi cu gadgetu lor)
- bateria ma tine cam 4-5 zile fara sa-l opresc noaptea (daca vrei sa te tina si mai mult poti sa tii activ tot timpul power saving-ul)
- tastatura mi se pare mai prietenoasa/practica decat cea de la E71
- lanternutza chiar e buna in anumite conditii
- optical navi ok, te obisnuiesti cu el si il poti folosi au ba ... depinde de fiecare ...

Pff nu prea am bagat minusuri, oi fi subiectiv cu al meu ... da na' sincer dupa o luna de folosire cam astea-mi sunt concluziile. Aaaa un mare minus e ca m-am grabit sa mi-l iau si nu l-am vandut pe dragul de E71 ... Deci daca sunt interesati de E71 astept oferte pe mail.

Mai revin cu pareri/comentarii ...
Cius.

#587
vidysammy

vidysammy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 13.05.2007

View Postkiphtea69, on 6th January 2010, 10:47, said:

Revin cu doua chestii.
Prima : de dimineata telefonul meu a refuzat sa ma mai trezesca cu cele 3 alarme obisnuite ci prefera sa faca doar iluminarea aia alternativa si sa stea complet blocat. Nici butonul de power nu a functionat, a trebuit sa scot bateria.
A doua chestie : cum mama zmeilor scot chestia aia cu "Packet data connection active" , sau cand sunt intr-o convorbire imi da un bip si-mi zice "Packet data connection on hold". Aveam Fring instalat si am crezut ca ala imi tot activeaza conexiunea, ca m-am dus la Connection Manager/ Active Connections si i-am dat Disable la Mobile internet, insa aproape imediat se reactiveaza. Mai am instalat pe el World Traveler , Shazam si Slick, insa nu cred ca astea imi reactiveaza conexiunea.
Aveti vreo idee ?

Transmisia pachetului de date se poate opri tinand apasat cateva secunde butonul de inchidere convorbire!Daca reapare problema s-ar putea sa fie de la casuta de mail.Deschizi contul de mail si dai disconnect!

#588
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Am instalat  NorthPole, e nice...

#589
RHD

RHD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.01.2010
Am stat astazi 2 ore pe forum si am citit fiecare post in parte! Sunt un fan al acestui telefon, vreau sa mi-l achizitionez dar din cate am vazut pe acest forum, si dupa cum mi-a spus si un unchi de-al meu ( care e un mini god in destea ) se pare ca nu face banii! Deocamdata! Astept in continuare un update  la firmware pentru ca in vara tre sa-mi iau un tel pt facultate si un tel business cu net si multe chestii pe el mi-ar fi de folos! Am de ales intre Nokia E75 si Nokia E72 ... Imi plac aman2 foarte mult dar inclin spre Nokia E72, pt ca pare mult mai bn realizat ( dpdv al materialelelor ) , designul e mai atragator si in ultimul rand ( pt mn ) camera de 5 mpx si navi touch-ul ma omoara :)))) Deci, prefer E72! Dar, daca nu se rezolva nimic pana in vara, iau E75 despre care am inteles ca este foarte stabil si mult mai prietenos decat E72!


Repet, nu am avut decat E75 in mana ( al unchiului ) dar asta e parerea mea momentan! Stiutor, nestiutor, asta e!


Oricum, forumul e fff util si sper sa redeveniti activi cu posturile!

Respect!

#590
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
Salutare. Poate cineva sa ma ajute? De unde pot lua sa descarc sa pot scrie si in alte limbi, in afara de ce sunt in tel. Multumesc. Cel mai mult m-ar interesa caractere rusesti.

#591
poth

poth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 30.10.2009

View PostRHD, on 7th January 2010, 15:42, said:

Am stat astazi 2 ore pe forum si am citit fiecare post in parte! Sunt un fan al acestui telefon, vreau sa mi-l achizitionez dar din cate am vazut pe acest forum, si dupa cum mi-a spus si un unchi de-al meu ( care e un mini god in destea ) se pare ca nu face banii! Deocamdata! Astept in continuare un update  la firmware pentru ca in vara tre sa-mi iau un tel pt facultate si un tel business cu net si multe chestii pe el mi-ar fi de folos! Am de ales intre Nokia E75 si Nokia E72 ... Imi plac aman2 foarte mult dar inclin spre Nokia E72, pt ca pare mult mai bn realizat ( dpdv al materialelelor ) , designul e mai atragator si in ultimul rand ( pt mn ) camera de 5 mpx si navi touch-ul ma omoara :)))) Deci, prefer E72! Dar, daca nu se rezolva nimic pana in vara, iau E75 despre care am inteles ca este foarte stabil si mult mai prietenos decat E72!


Repet, nu am avut decat E75 in mana ( al unchiului ) dar asta e parerea mea momentan! Stiutor, nestiutor, asta e!


Oricum, forumul e fff util si sper sa redeveniti activi cu posturile!

Respect!

Te citez : "Nokia E72, pt ca pare mult mai bn realizat ( dpdv al materialelelor )".....cred ca glumesti.

#592
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 27.12.2003
intrebare pentru cei ce au acest telefon: "TAP to silence" exista ? (daca bati in telefon de doua ori face snooze la alarme?) . E66 are asa ceva dar E52 sau N97 nu au (decat daca il rotesti face snooze dar nu si la bataie)

Rog verificati in meniu la "sensors" daca aveti asta. Multumesc.

#593
RHD

RHD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.01.2010

View Postpoth, on 7th January 2010, 16:16, said:

Te citez : "Nokia E72, pt ca pare mult mai bn realizat ( dpdv al materialelelor )".....cred ca glumesti.


Am si spus clar : "pare " !!!!


In mana nu l-am avut niciodata, dar am vazut unul intr-o vitrina si mi se pare mai bn realizat in comparatie cu E75 !

parerea mea! este strict parerea mea! Nu am obligat pe nimeni sa accepte ideea asta!

#594
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View PostRHD, on 7th January 2010, 15:42, said:

Am stat astazi 2 ore pe forum si am citit fiecare post in parte! Sunt un fan al acestui telefon, vreau sa mi-l achizitionez dar din cate am vazut pe acest forum, si dupa cum mi-a spus si un unchi de-al meu ( care e un mini god in destea ) se pare ca nu face banii! Deocamdata! Astept in continuare un update  la firmware pentru ca in vara tre sa-mi iau un tel pt facultate si un tel business cu net si multe chestii pe el mi-ar fi de folos! Am de ales intre Nokia E75 si Nokia E72 ... Imi plac aman2 foarte mult dar inclin spre Nokia E72, pt ca pare mult mai bn realizat ( dpdv al materialelelor ) , designul e mai atragator si in ultimul rand ( pt mn ) camera de 5 mpx si navi touch-ul ma omoara :) ))) Deci, prefer E72! Dar, daca nu se rezolva nimic pana in vara, iau E75 despre care am inteles ca este foarte stabil si mult mai prietenos decat E72!


Repet, nu am avut decat E75 in mana ( al unchiului ) dar asta e parerea mea momentan! Stiutor, nestiutor, asta e!


Oricum, forumul e fff util si sper sa redeveniti activi cu posturile!

Respect!

Omule, cu toate lipsurile lui E72 e un supertelefon. Eu zic ca merita sa ti-l iei. Camera nu e prea buna, nu e telefon multimedia. Am si un 6700, interesant e ca are aceeasi camera, dar e mult mai buna la 6700.
Insa E72 e un telefon business excelent. De cind il am sunt incintat de acest telefon. Nu te lua dupa toti fraierii, merita sa-l achizitionezi. Iar pretul nu e foarte mare, comparativ cu  telefoane ce se vor tari dar sunt niste abureli, gen: Blackberyy 9700, Nokia N97 samd.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate