Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 

Nokia E72

- - - - -
  • Please log in to reply
4421 replies to this topic

#145
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nu am putut da edit, asa ca voi posta succesiv.
am fost pe vasile milea. o doamna foarte de treaba mi-a raspuns negativ, NU exista pe stoc acolo. intr-adevar sunt (din ce am tras cu ochiul) 700 bucati la depozitul central. am rugat-o sa imi rezerve o bucata, si cred ca maine sau miercuri ajung (miercurea si vinerea este zi de "aprovizionare").

#146
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Dar de ce va grabiti? O sa fie pt toata lumea. Mai bine astept sa isi ia citiva decit sa am vreo surpriza gen E52.

#147
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
l-am asteptat vreo 2 luni :D + ca de obicei deviceurile care vin sa "repare" problemele versiunilor anterioare sunt net superioare.
de exemplu N95 8 gb este NET superior lui N95 din cateva puncte de vedere, mai putin importante decat diferenta dintre 71 si 72 :)

#148
nellu

nellu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 03.09.2006

View Postdemential, on 19th November 2009, 15:31, said:

l-am asteptat vreo 2 luni :D + ca de obicei deviceurile care vin sa "repare" problemele versiunilor anterioare sunt net superioare.
de exemplu N95 8 gb este NET superior lui N95 din cateva puncte de vedere, mai putin importante decat diferenta dintre 71 si 72 :)

judeci corect, dar asta nu se numeste e71 etc, este e72 si parerea mea e ca nu este e facut sa repare ceva din e71, plus ca daca  gandesti asa e52 s-ar fi vrut sa repare ceva din e51 dar se pare ca e tocmai pe dos, dar ma rog adevarul este undeva la mijloc :)

Edited by nellu, 19 November 2009 - 16:48.


#149
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006
Iote de ce-si permit operatorii sa vanda telefoanele cu preturile astea nesimtite din Romania: pentru ca toti berbecii se reped sa le goleasca rafturile...
VDF UK ofera E72 GRATUIT!!!

#150
poth

poth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 30.10.2009

View PostkkLM, on 19th November 2009, 17:47, said:

Iote de ce-si permit operatorii sa vanda telefoanele cu preturile astea nesimtite din Romania: pentru ca toti berbecii se reped sa le goleasca rafturile...
VDF UK ofera E72 GRATUIT!!!

Da,il ofera gratuit la abonament de 30 lire sterline (144RON)

#151
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
s-a spus destul de clar ca E72 este CONTINUAREA lui E71, si de ce sa nu recunoastem totusi este o varianta imbunatatita, daca studiem din punct de vedere al camerei si al bateriei.
nu stiu "istoria" lui E51/E52, asa ca nu pot continua analogia :)
astept sa ma sune vodafone romania sa imi spuna ca l-au primit in vasile milea :)
astept de asemenea si alti "fani" sa ne spuna unde l-au gasit/de unde l-au achizitionat.

#152
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View Postpoth, on 19th November 2009, 18:09, said:

Da,il ofera gratuit la abonament de 30 lire sterline (144RON)

O afirmatie irelevanta. La noi fie la Vodafone, fie la Orange poti sa dai si 700 de lei pe abonament ca pretul telefonului nu scade cu mai mult de 100 euro. Si la noi sunt abonamente mari dar nu avem telefoane la 1 euro sau gratuite. Ma refer la telefoane bune (cele care la liber sunt 300-500 euro) nu la telefoane care oricum nu fac mai mult de 1 euro (gen Nokia 2690 sau SE W205).

#153
SpyKid

SpyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.03.2008

View Postpoth, on 19th November 2009, 18:09, said:

Da,il ofera gratuit la abonament de 30 lire sterline (144RON)

Era bine daca unul dintre voi ar fi spus mesajul pana la capat.
30 lire / luna timp de 24 luni. Asta este perioada contractuala .

Din cate am auzit este ca imbecilii de perlamentari + guv. ro  vor sa creasca TVA -ul cat de curand, iar dupa alegeri vor sa lase cursul euro de capul lui ( pana pe la vreo 45.000 ). Deci ce facem, ne bagam ca berbecii sau mai asteptam ?

Edited by SpyKid, 19 November 2009 - 20:35.


#154
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Nokia N72 sau Samsung Omnia 2 ? http://telefonultau....dium-Black.html
Parca in ultimiul timp Samsung, LG, HTC au progresat mult.

#155
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

View Postpoth, on 19th November 2009, 18:09, said:

Da,il ofera gratuit la abonament de 30 lire sterline (144RON)
Asa si? Arata-mi tu un abonament echivalent (ca pret pentru ca la beneficii nu se pune problema - va avea oricum mai putine minute/date/mesaje) la VDF Romania pe care daca il contractezi pe 2 ani iti ofera macar un amarat de E51/71/66/82/95-2 gratuit (vorbim de modele care au deja peste 1-2 ani), arata-mi ce abonament trebuie sa contratez la acelasi VDF Ro ca sa imi scada macar 100 euro din pretul acestui telefon (intre cel mai ieftin si VDF 400 diferenta la pretul terminalului este de 20 eur).

#156
SpyKid

SpyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.03.2008

View PostFarrell, on 19th November 2009, 21:01, said:

Nokia N72 sau Samsung Omnia 2 ? http://telefonultau....dium-Black.html
Parca in ultimiul timp Samsung, LG, HTC au progresat mult.

Omnia 2 sau HTC sunt in alta categorie de telefoane si de pret,  poate cu Nokia X6 .

#157
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006
Astept si eu cateva impresii de la cei care l-au achizitionat.
Saptamana viitoare vine la magazinul NOKIA local, m-au anuntat prin e-mail.

O sa ma duc sa-l butonez putin. Daca e prea scump o sa-l iau de la Germanos... macar dau garantie pe viata :P
Stie cineva cat o sa coste la Internity?

#158
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
deci pana la urma AZI n-am de unde sa mi-l iau, nu ?
la nokia de pe stefan cel mare, langa germanos, a fost cineva ?

#159
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
singurul loc unde am fost este vodafone de pe vasile milea. astept sa ma sune azi cum mi-a promis :)

#160
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,133
  • Înscris: 15.03.2005
Eu am fost in Plazza si prin Vitan, cica azi le aduc din depozit si ma suna. Oricum, daca aflati daca sunt si gri va rog sa-mi spuneti.
Nu ma intereseaza din alta parte, la altii costa 390E (adica vreo 1900 lei) in conditiile in care de la vodafone il iau cu vreo 1300 de lei.

#161
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
pe mine m-a sunat ACUM 2 minute centrala de la Vodafone (nu doamna de la vasile milea) si mi-a spus ca EXISTA pe stoc la :
reprezentanta magheru (langa cinematograf scala, paralel cu diverta)
reprezentanta vitan (intre mall vitan si calea dudesti).
intr-adevar, pentru abonatii vodafone este un pret foarte bun daca ai cateva puncte si daca faci prelungire. pe cateva site-uri este 390, si la "oferta" il pot scoate undeva la 320.
am vazut pe forumuri straine pareri despre el. cica ar fi probleme cu garmin-ul si camera foto se misca mai incet ca e71, dar se vad mai bine.
ma rog, era doar o parere a unui user :)) oricum abia astept sa il iau.

#162
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
te rog frumos, ca sa nu fac un drum degeaba. cand il iei intreaba daca luat LA LIBER, este NECODAT sau imi da cod ceva...
altfel astept pana apare la germanos/internity

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate