Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Jurnal (continuare 2)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
Nemee

Nemee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2007
Nu rezist. Am incercat sa ma abtin. Nu pot!
Jurnalul meu e cel mai fain! are pareri, idei, si sfaturi! Il iubesc! smile.gif

Sa iti spun despre familia mea. Si o parte din.. copilaria mea.

M-am nascut intr-o noapte friguroasa de februarie, chiar de ziua mamei mele, cu greu s-a hotarat sa pastreze al 2-lea copil (eu fiind acela). Din pacate.. am aflat mai totul, ea nu vroia sa ma aiba, iar tatal meuf acea presiuni asupra ei, vroia sa avorteze. Dar bunica mea i-a spus ca daca va avorta, nu mai are ce cauta in curtea ei, I-a spus sa imi dea nastere, iar dupa sa ma dea ei. Asa era vorba lor.. Dar dupa ce m-am nascut, au decis sa ma pastreze.

Deci ii datorez viata acestei minunate femei.
Bunica mea, este o femeie exceptionala, ramasa vaduva la varsta de 40 de ani, cu 8 copii, dintre care 3 sugari (2 erau gemeni), tot a reusit, cu mult chin, truda si credinta, nu s-a dat batuta. Iar astazi arata inca asa de bine, nu este abatuta de viatza grea princ are a trecut, ba chiar se bucura, caci a reusit. Mereu imi da sfaturi, si o iubesc, stii vorba, "cine nu are un batran sa si-l cumpere".

Niciodata nu ama vut o relatie prea apropiata cu tatal meu. L-am urat. Inca de cand eram mic, eu fiind mai firav din sine, mai sensibil, poate mofturos, dar totusi extrem de cuminte, ma facea mereu prost.. natang, bun de nimic, si insista pe faptul ca nu voi deveni nimic in viitor.
Apoi a plecat. A plecat in strainatate, si nu s-a mai intors pentru urmatorii 5 ani. Timp in care, eu am crescut. Dar nu am uitat.
I-am amintit de vorbele lui dese, nelegiuite din cauza bauturii, el fiind un inrait al alcoolului. Acum ii pare rau, a pierdut mult, dar nu mai mult ca mine, nu mi-am imaginat niciodata, dar uite ca.. am avut de suferit, am tanjit dupa o discutie tata-fiu, dar a trebuit sa raman fara, si am supravietuit.

Mama este o femeie... care la randul ei a fost de mutle ori incercata de viatza, o iubesc. Desi uneori avem pareri diferite, dar e normal.

Am o sora, este cu 5 ani mai mare ca mine, si la anu' se marita. Ce repede trece timpul! Am vorbit mai serios cu ea, si i-am spus "mai.. noi ieri ne bateam pe ultima eugenie, si tu.. te mariti?" Oricat de ciudat mi se pare, a crescut, si eu la fel.

Acum, parintii mei sunt in pragul divortului. Nu suport pe nici unul sa spuna de celalalt lucruri urate. Evit sa ma bag, desi ma afecteaza, si pe mine si pe sora mea. Un lucru e cert pentru mine,d aca ma pune sa aleg intre cineva, nu aleg pe nimeni. Chiar daca am fost tot timpul alaturi de mama, nu pot sa trec cu vederea faptulc a totusi, tatal meu a plecat acolo sa-mi asigure o viatza mai buna. Si apreciez mult asta.

Am cunoscut-o pe strabunica mea... vai ce femeie adorabila!
Mi-o amintesc, parca era ieri, se trezea dis de dimineatza, si isi aranja parul ei alb, dar frumos ingrijit, lung pana la fund, si-l prindea intr-un cui mare.. putin ruginit, se uita atenta in oglinda, desi statea singura de mult timp, batrana, de asemenea trecuta prin multe... zambea, si zambea frumos, ii statea bine. Imi e dor de ea, s-a stins cand aveam eu 11 ani. Am plans.

Gata, de ajuns cu familia, oricum "prietenii tii alegi, familia nu!"

Ca bine zici, am rectii de nevasta geloasa fatza de amicul meu, si acumv ad, ce penal sunt!
Off.. asa sunt eu, ma atasez repede de persoane. Poate prea tare!
Am sa incerc sa nu mai fiu asa.

Acum.. sa iti spun, ca orice alt adolescent am avut si intrebari despre sexualitatea mea. Unele chiar recente! Asa ca, am pus piciorul in prag, vreau sa ma descopar. Asa ca recent am iesit cu un baiat, gay.. Eram speriat la inceput.
Iar mint!
Nu eram. Eram chiar relaxat spre uimirea mea. Inca ma prea complicam sincer, tipu' este super de treaba, am povestit multe, foarte multe. M-am inselat in privintza persoanelor gay. Am iesit de cateva ori, si cu inca cativa prieteni de ai lui, nu toti erau gay, sau bi etc. Ba chiar mi s-a si propus "hai nu stai cu mine sa ne uitam in noaptea asta la un film?" dar.. amicul meu gay, auzind asta a si sarit, "auzi da ce crezi ca el e asa usuratic?", m-a surprins, mi-a zis sa nu ma bag in deastea.. el imi ia apararea vad. infine, nu ma prea complic cu deastea, nu cred ca sunt gay una peste alta :/. Dar atunci? hmm..

Mie imi plac persoanele, pentru mine inseamna enorm de mult sa am pe cineva langa mine! Adica indiferent daca e fata sau baiat. Am avut si prietene, si .. mi-am pierdut virginitatea de la varsta de 14 ani.
Dar
Parca imi plac si baietii, dar nu imi pot imagina o realtie. nu pot. Nici macar un act sexual. poate uns arut, o mangaiere, nimic mai mult.

Iar fatza de amicul meu bun.. nu cred ca asi putea face asta vreodata, imi e ca un frate, il iubesc, ca pe un frate.

Iata un efect al lipsei discutiei cu tatal meu. Eu nu am reusit sa-mi fac o imagine a unui barbat bine. Asa ca imi insusesc anumiti "eroi", iar eu dupa cred ca e ceva in neregula cu mine. Am citit si pe asta..

La scoala, plictisitor, imi e dor de colegii vechi. Foarte. Sper sa ma acomodez.

Ceea ce m-a infiorat azi a fost profu' de biologie.
Intra in clasa, un om batran, de statura medie, plin de riduri, cu niste ochii de un albastru-alb "de ti-e frica se te uiti"
Si cu o voce foarte insistenta.
Ceea ce m-a infiorat este ca, din spusele colegilor, "lui ii plac baietii" M-am speriat, apoi mi-au spus ca el a avut doar fete. infine.
Ne-a predat partile corpului uman, si.. ne explica pe corpul lui,
"partea de sus" <aratand pe piept>
"partea de mijloc" <aratand pe stomac>
si "partea de jos, pelvisul" <batandu-si de doua ori peste penis>
M-a degustat! Ceilalti radeau. Ce om! sincer i se parea normal ce facea?
Ba mai mult, are tendinta de a-si pune mana pe fund mai tot timpul, iar sa ii demonstreze partile unui picior colegului meu, i-a aratat foarte senzual gamba piciorului.

Mi-au spus colegii ca face intentionat, sa atraga atentia sau nustiu ce.. pe mine m-a degustat, nu-mi pare deloc normal, nici moral. Dar nu mai comentez.

Azi dupa scoala, am fost la amicul meu, ne-am uitat la mondenii pe youtube, am mancat ceva, dupa care ne-am jucat! mereu ne jucam, ne batem mai tot timpul, bine bataie asa in joaca.. dar ne ciondanim mai tot timpul, facem glume, etc.. apoi am facut culmea si ceva teme, si asa el e mai bun ca mine la mate.

Cam atat, te las scriu prea urat, prea imprastiat, prea grabit, prea gresit. Prea multe!

Cu drag,
elevul_turmentat

P.S. - Imi pare rau nu imi pot spune numele, cei ce pun commenturi isi vor gasi raspunsul pe viitor in paginile ce "va-sa vina".

Edited by Nemee, 17 September 2008 - 22:46.


#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
Suspend. O zi. Poate așa ai timp sã studiezi oferta de bloguri de pe Softpedia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate