Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Dezvoltare zona Frumusani

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#127
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Din ultimele informatii disponibile se pare ca VegaPark sunt singurii care mai misca in zona. Ceilalti lucreaza pe linie moarta. Marii tepari raman cei de la Premier cu SouthPark-ul lor.

#128
vegapark

vegapark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2009
Salut,

Ma numesc Robert(proprietar si dezvoltator) si sper sa pot sa va lamuresc cu cat mai multe raspunsuri referitoare atat la zona(proiecte, utilitati etc), cat si la proiectele personale cum este cel denumit de mine Vega Park, toate aceste lucruri la modul cel mai real. Am rugamintea de a accesa si posta intrebari direct pe Vega Park( www.vegapark.ro ) pentru ca informatiile trecute si de voi si de mine acolo sa fie utile si pentru ceilalti utilizatori si vizitatori. Poate impreuna va puteti ajuta unii pe altii sau ne putem ajuta.

O zi buna,

Robert.

#129
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001
ce se mai aude pe aici?

#130
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Pe site-ul VegaPark, Robert proprietarul site-ului, a scris un articol referitor la curentul electric din zona Vasilati-Frumusani.

"Robert" said:

[...]Pentru cei care doresc curentul electric in zona Vasilați – Frumușani, cuprinsă intre fabrica de mezeluri Korani, Pădurea Filastache si Pădurea Popești, sau mai bine spus pentru proprietarii de loturi care sunt interesați de curentul electric direct la lot îi rog să notifice acest lucru mai jos, printr-un comentariu.[...]

Ii rog pe cei interesati sa accesese link-ul si sa se treaca in lista. Eu am facut acest lucru deja. :)

#131
lilblue1234

lilblue1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2009
buna,

Deranjez cu o mica intrebare: Cam cat este impozitul/an pentru un teren de aprox  600mp in Zona Frumusani?

Am tot citit ca ati fost la primaria Vasilati sa il achitati dar nimeni nu a specificat cat este.

Multumesc.

#132
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001
50RON a fost impozitul.....cu stima....

View Postlilblue1234, on 10th October 2009, 12:11, said:

buna,

Deranjez cu o mica intrebare: Cam cat este impozitul/an pentru un teren de aprox  600mp in Zona Frumusani?

Am tot citit ca ati fost la primaria Vasilati sa il achitati dar nimeni nu a specificat cat este.

Multumesc.


#133
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001
nimeni....ati inghetat sa inteleg? stii careva ce se mai intampla prin frumusani.....

#134
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Nici o noutate din pacate. Eu trebuie sa ajung la primarie sa platesc impozitul pe anul asta. Apropo, are cineva drum pe acolo sa ma ajute si pe mine? :)

#135
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001

View Postgoesalajan, on 19th January 2010, 18:43, said:

Nici o noutate din pacate. Eu trebuie sa ajung la primarie sa platesc impozitul pe anul asta. Apropo, are cineva drum pe acolo sa ma ajute si pe mine? :)

eu o sa mai astept putin pana prin februarie.....e ceva de mers si acum parca nu am chef.....

#136
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Mdap. Nici eu nu prea am chef. Sa vedem cand reusesc sa imi iau o zi de concediu sa o rezolv.
Intre timp, saptamana trecuta le-am dat un mail celor de la Premier. I-am intrebat care mai e treaba? Daca se mai face ceva pe acolo, vreo noutate. Dar nimic, nici macar nu au bunul simt sa raspunda. Neseriosi. In 2008 cand am cumparat terenul de la ei erau f de treaba si cu multe promisiuni (cartier rezidential, asfalt, electricitate etc.). Cum s-au vazut cu banii in cont situatia s-a schimbat radical. Nici o informatie noua, nici o realizare promisa ...

Nu recomand vre-un business cu ei. Ha ha, sunt penibili.

#137
danielivascu

danielivascu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.09.2007
Salutare tuturor

Am trecut azi prin zona  :)
Drumul arata mai bine decat m-am asteptat, totusi daca n-aveti o masina mai inaltuta e mai bine sa mai aveti rabdare
Programul primariei Vasilati (pentru cei ce vor sa-si plateasca impozitul) era 8-12, de luni pana vineri. Exista si un numar de telefon: 0242 532 532

#138
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Ce ma enerveaza cu impozitul asta. Joia trecuta mi-am luat special o zi de concediu ca sa ma duc pana la Vasilati sa platesc impozitul si ghici ce? Dimineata cand ma uit pe geam raman masca, ningea la greu. Mi-a fost frica sa mai plec sa nu raman inzapezit pe acolo. :) Nu se poate rezolva si altfel? Nu putem plati on-line sau intr-un anume cont?

#139
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001
Salut,

Multumesc de info dragi "con-tarani" a se citi vecini. Eu nu am vorbit cu tipul de la care am cumparat, probabil ca intr-o zi o sa-mi iau si eu concediu sa ma duc sa platesc. Pt goesalajan, nu cred ca poti plati ONLINE. Oricum 50RON cat a fost anul trecut, nu are cum sa fie mai mult, plus ca eu mi-am platit impozitul pe un teren intravilan in comuna Leresti, Arges unde am si casa si a fost ~50RON si terenul este mult mai mare, deci nu cred ca este problema, ajungem noi in august, sept :)
Altceva ati mai auzit?

Have phun....

#140
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
@Calculici nasol ca nu putem sa platim on-line. Am reusit ieri sa ajung la primaria Vasilati si sa platesc impozitul. 30 lei pt 423 mp. L-am intrebat pe nenea de la casierie daca mai stie ceva de zona noastra, de drumul ala daca o sa se asfalteze vreodata dar nimic. A zis ca nu se aude nimic si ca slabe sanse, totul e mort. :(

La intoarcere m-a mancat undeva si am zis sa ma intorc pe ruta Vasilati-Galbinasi-Fundeni-Pantelimon. Pot sa zic ca mi-am facut nervi de imi venea sa cobor din masina si sa merg pe jos. TOT drumul a fost plin de gropi imense. Efectiv nu aveai pe unde sa mergi, am mers cu viteza a 2-a aproape tot drumul. Abia in apropiere de A2 a inceput asfaltul sa fie in regula. Nu va recomand drumul ala, este un cosmar.

#141
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001
deci 30RON pt 423mp, noi avem 550mp parca. OK. Multumesc de info referitor la drumuri. O sa incerc si eu sa merg pana acolo sa vedem daca putem sa platim, poate luna asta....

#142
kosmid

kosmid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.01.2007
vad ca cei de la prolex o dau innainte cu cartierul lor
www.evolia.ro

#143
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
Hmm, arata interesant. Acum sa vedem si ce se va realiza. Pe mine ma intereseaza mai mult sa realizeze proiectele din zona lacului Pasarea (Vasilati).

#144
ds_marius

ds_marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.09.2009
Am trecut in martie prin frumusani, si in zona "aleii cu plopi", mai in fata de south park, am vazut niste stalpi de lemn montati pe marginea drumului (DN4), cabluri electrice pe jos etc.
Stie cineva despre ce e vorba sau daca e mai veche instalatia?

Edited by ds_marius, 24 May 2010 - 20:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate