Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Bataie cu taximetristi

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
azi dimineata (Miercuri 29 decembrie) pe la ora 09:20 in drum spre serviciu pe portiunea cu granit dintre Victoriei si Aviatorilor, mergeam linistit cu al meu trabi. 50km/h, imi mancam senvisul. din spate un taximetrist "grabit" imi tot facea semn cu farurile sa ma dau din calea lui.

sunt satul de dinastia care-mi fac cu farurile (nu conteaza viteza cu care mergi, daca ai trabi trebuie sa tragi pe dreapta), dar astuia fiind asa insistent i-am aratat un deget. greseala fatala. m-a depasit pe linie continua, a tras in fata mea cum a vazut el in filme cu bruce willis de era sa-mi buseasca trabi si era sa mai busim vre-o doua masini si a iesit nervos la mine. am iesit si eu cu intentia sa ne certam (nu-mi place mie sa ma bat).

si tupeistu asta a sarit la bataie - cui arat eu mue? si mi-a scapat una ( nu prea tare ca am apucat sa fac o eschiva) in secunda urmatoare eu eram cu mana in gatul lui si m-am indurat sa-i dau una. el a mai avut o tentativa cu un pumn dar l-am ocolit. in momentul respectiv a iesit din masina lui inca un tip putin mai inalt ca mine si m-am gandit ca ar fi bine sa o las moarta. nu imi place sa fiu depasit numeric.

desi mi-am dorit mult sa-l calc in picioarepe taximetristu ala m-am multumit sa-i iau numarul si anume B-36-YKD de la compania ARIS TAXI.
am facut si o reclamatie la a lor companie mi-a placut ce raspuns mi-au dat: o sa stam si noi de vorba cu el sa vedem ce zice.

mult prea tare.

intrebare: de unde imi iau o bata de baseball rezistenta si usoara?

#2
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Sa-ti iei o bata grea, nu usoara! Sa rupa oase mai repede! Majoritatea taximetristilor sunt niste nesimtiti. Conduc dupa alte reguli de circulatie.

#3
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 28.04.2004
Nu conteaza orasul...categoria asta profesionala are impresia ca regulile de circulatie nu li se aplica. Aceeasi nesimtire crasa e observabila peste tot.

#4
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
cel mai misto ar fi un baston de politie. ala nu rupe oase, nu se rupe, e usor, se muleaza bine pe corp si cel mai important DOARE RAU.

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
@altfel, tre sa fii dur, nu gogoasa. am creat pentru tine ceea ce nici batman nu viseaza noaptea:

Attached Files



#6
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
merci mosotti esti un dulce  :lol:

#7
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Esti exact omul pe care il cautam:

Am o bata de baseball originala WILSON. Este din Aluminiu-Magneziu (Duraluminiu).

Este nou nouta, adusa din state. Eu nu am la ce sa o utilizez(1,91; 100Kg, 8 ani arte matiale :D).


100$

P.S. Nu stiu cum dracu, de cate ori imi frec si eu mainile ca opreste vreun taximetrist tare'n gura, cum ma dau jos din masina incepe: "hai bai moshule, asa se face? Fii si tu mai atent. Peace."

Mie imi face o placere deosebita sa ii refuz pe  taximetristii care ma roaga sa ii las sa se bage in fata mea. Adica nu stiu cum sa va zic...ii refuz pe fata, cu zambetul pe buze. Daca ma intreaba de ce, le raspund simplu: "esti taximetrist!"

Edited by Jaxx, 29 December 2004 - 11:22.


#8
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

altfel, on Dec 29 2004, 10:41, said:

cel mai misto ar fi un baston de politie. ala nu rupe oase, nu se rupe, e usor, se muleaza bine pe corp si cel mai important DOARE RAU.

<{POST_SNAPBACK}>



da lasa niste vanatai..

daca ti-o iei peste umar iti invineteste mana pana la cot.

#9
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003

Jaxx, on Dec 29 2004, 11:18, said:

Esti exact omul pe care il cautam:

Am o bata de baseball originala WILSON. Este din Aluminiu-Magneziu (Duraluminiu).

Este nou nouta, adusa din state. Eu nu am la ce sa o utilizez(1,91; 100Kg, 8 ani arte matiale :D).
100$

P.S. Nu stiu cum dracu, de cate ori imi frec si eu mainile ca opreste vreun taximetrist tare'n gura, cum ma dau jos din masina incepe: "hai bai moshule, asa se face? Fii si tu mai atent. Peace."

Mie imi face o placere deosebita sa ii refuz pe  taximetristii care ma roaga sa ii las sa se bage in fata mea. Adica nu stiu cum sa va zic...ii refuz pe fata, cu zambetul pe buze. Daca ma intreaba de ce, le raspund simplu: "esti taximetrist!"

<{POST_SNAPBACK}>

__________________

cit e ora de bodyguard? dai si la oase? ASTA e omul pe care il caut!!! daca il iei in trabant, cind se da jos cred ca ii cade fata taximetristului.... :o  :peacefingers:

#10
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

cdan, on Dec 29 2004, 10:43, said:

__________________

cit e ora de bodyguard? dai si la oase? ASTA e omul pe care il caut!!! daca il iei in trabant, cind se da jos cred ca ii cade fata taximetristului.... :o  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca trebuie sa-ti cumperi un trabant mai mare... doar nu vrei sa se creeze bancuri de genul: Cum il bagi pe Jaxx intr-un trabant din 3 miscari? Cu raspunsul tipic elefantului, 1.deschizi portiera; 2.il bagi pe Jaxx inauntru; 3.inchizi portiera;

:vampire:

#11
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Acum nu va imaginati ca sunt cine stie ce animal odios...100 de kile la 191 de cm nu e cine stie ce...se simte doar cand calc pe cineva pe cap. In rest arat ca un om normal. :D

Iar ca fapt divers, sa stiti ca sunt foarte pasnic...trebuie sa ma sece vrunu' la ficati rau de tot ca sa incep sa-l altoiesc. Cu cat practici mai mult timp artele martiale, cu atat devii mai pasnic...paradoxal, nu?

#12
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
trebuia sa il inveti o lectie pe ala. au mult prea mult tupeu.
data viitoare

VIOLENTA nu este o solutie, dar poate fi distractiva!

#13
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
Jaxx esti bodyguard?

#14
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004

Clayman, on Dec 29 2004, 10:39, said:

Nu conteaza orasul...categoria asta profesionala are impresia ca regulile de circulatie nu li se aplica. Aceeasi nesimtire crasa e observabila peste tot.

<{POST_SNAPBACK}>

Mai e o categorie cu care am avut eu ceva probleme: soferii de tir. De pe contrasens s-a gandit un turcalau sa intoarca prin fata mea. Aveam doar 100 km/h (fiind afara din localitate). Am oprit, am deschis geamul si m-am uitat la el. Intr-o romaneasca "perfecta", m-a intrebat: "Ceva probleme?". Restul nu il comentez.

Numai bine!

PS: Nu am 100 de kg, dar am bata de baseball in masina :)
PPS: Oricum, cand e de ales intre soferi de tir si soferi de taxi... Cu greu fac diferenta! :)

#15
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
ar mai fi o caegorie intermediara soferii de pe maxi taxi (cred ca astia sunt repetentii clasei ca nu sunt asa de violenti dar sunt extrem de prosti in trafic)

#16
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
dap.. taximeTRISTII sunt extrem de nesimtzitzi am avut si eu o astfel de experientza dar nu s`a ajuns la bataie problema la mine era cu banda 1 .. ( de unde pe galben clipitor potzi sa virezi la dreapta). taximetristu` era al 2-lea pe banda 1 iar eu eram pe banda primul pe banda a doua.. si ce s`a gandit el.. k ar fi bine sa inceapa sa ma semnalizeze pe mine  si sa ma sune.. k sa ma dau la o parte.. si astfel sa ii ocoleasca el p`aia si sa vireze la dreapta. eu sunt calm de fel..  si l`am ascultat.. imi venea sa rad.. zambeam.. :) si tot nu l`am lasat  mai avea putzin si musca din mashina

#17
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,922
  • Înscris: 30.10.2003
Eu zic sa-ti iei si un spray paralizant! Prima oara aplici niste spray pe fata (ochi, gura, nas) si apoi iti va fi mult mai usor sa folosesti bata!

Dar mai bine las-o moarta ca astia sunt in stare sa se adune cu zecile daca unul e in pericol!

#18
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
ia-ti o sabie. eu am una mereu cu mine in portbagaj. odata a fost folosita. poate ti-o vand cine stie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate