Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 

Suntem cei mai buni... La TAXE!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
Alethia

Alethia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 01.11.2006
Daca vreodata nu am fost buni la aia, atunci am fost buni la ailalta. De data asta suntem „buni” la taxe. Si aici chiar suntem demni de toata invidia, suntem tari, suntem crema. Romania este number one pe plan mondial (!) la numarul de taxe pe care agentii economici sunt obligati sa le plateasca la stat. Pentru pozitia pe care o ocupam la acest capitol avem „diploma” din partea Bancii Mondiale. In timp ce amaratii aia din Qatar si Insulele Maldive platesc o taxa, agentu’ economic roman plateste lunar nu mai putin de, atentie!, 113 taxe.

P.S.

Hai la mai multe. Nu m-as mira sa ajungem sa platim 1000 taxe lunar :lol:

#2
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 20.02.2007

 Alethia, on Sep 14 2008, 09:56, said:

Daca vreodata nu am fost buni la aia, atunci am fost buni la ailalta. De data asta suntem ?buni? la taxe. Si aici chiar suntem demni de toata invidia, suntem tari, suntem crema. Romania este number one pe plan mondial (!) la numarul de taxe pe care agentii economici sunt obligati sa le plateasca la stat. Pentru pozitia pe care o ocupam la acest capitol avem ?diploma? din partea Bancii Mondiale. In timp ce amaratii aia din Qatar si Insulele Maldive platesc o taxa, agentu? economic roman plateste lunar nu mai putin de, atentie!, 113 taxe.

P.S.

Hai la mai multe. Nu m-as mira sa ajungem sa platim 1000 taxe lunar :lol:

Eu stiam de peste 200, stiu ca am vazut ceva in Capital.

O sa ma uit sa verific.

Editat de xtremxpert, 14 septembrie 2008 - 10:30.


#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.080
  • Înscris: 24.02.2006
depinde cum le numeri :)

de exemplu, ca sa-ti faci PFA  trebuie sa platesti o taxa.  dar, tot atunci iti cer si o copie legalizata a actului pt sediu, iar pe copia aia notarul iti cere si el bani. de aici diferenta: statul se lauda ca e o singura taxa, dar de fapt tu platesti 2 chestii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate