Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 

CFR Cluj și Steaua în Liga Campionilor 2008-2009

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Avem o nouă mama omida în devenire sau ai umblat cu valizele pe la echipe?

Aveți aici echipa probabilă a Hamburgului din dubla cu Unirea Urziceni!

Attached Files


Edited by Codename, 29 August 2008 - 14:24.


#20
zala

zala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 19.05.2008
din pacate in uefa doar dinamo/rapid si probabil timisoara unirea are greu

#21
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Era și normal să nu avem tragere ușoară. Dar, sincer, mie mi se pare destul de bine pe lângă ce ar fi putut să vină.

#22
dragon01

dragon01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 26.04.2007

View PostCodename, on Aug 29 2008, 15:22, said:

Avem o nouă mama omida în devenire sau ai umblat cu valizele pe la echipe?
eu?

#23
mariusbancos

mariusbancos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.06.2007
Sa comentam despre sport si pe http://roblog.forums-free.com.

View PostCodename, on Aug 28 2008, 18:58, said:

[ http://www.uefa.com/ml/images/ucl/header.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

România face istorie în sezonul 2008-2009, aducând pentru prima dată in istorie două echipe în cea mai tare competiție între cluburi din Europa: UEFA Champions League. Echipa CFR Cluj s-a calificat automat în această competiție în urma câștigării Ligii 1 de fotbal din sezonul trecut, în timp ce Steaua București a trecut spectaculos de echipa turcă Galatasaray, după senzaționalul meci făcut de către Rădoi, Bănel, Dayro, Neșu & compania.

În acest topic veți putea vedea evoluția scorurilor, clasamentele din ambele competiții europene în care vor fi distribuite echipele noastre, știri, poze, wallpapers și multe altele! România ia cu asalt Europa în sezonul 2008-2009, iar acesta este singurul topic unde vor fi centralizate toate informațiile oficiale (sau mai puțin oficiale), reacțiile presei, precum și discuțiile utilizatorilor.

Deocamdată ne pregătim cu mare interes de tragerea la sorți care va avea loc peste câteva minute, moment în care vom ști adversarele din Champions League ale echipelor noastre.

[ http://img230.imageshack.us/img230/8582/drawzx8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Câteva lucruri importante:

1. Steaua se află în urna a treia valorică, iar CFR Cluj se află în urna a patra.
2. Echipele noastre NU pot ajunge în aceeași grupă.
3. NU este posibil să joace ambele echipe în aceeași zi. Prin urmare, atât serile de marți, cât și serile de miercuri vor găzdui meciuri ale echipelor noastre.
________________________________________________________________________________

Attachment steaua.pngSteaua București (Grupa F)

Steaua  -  Bayern Munchen (16 septembrie 2008)
Fiorentina  -  Steaua (30 septembrie 2008)
Steaua  -  Olympique Lyon (21 octombrie 2008)
Olympique Lyon  -  Steaua (5 noiembrie 2008)
Bayern Munchen  -  Steaua (26 noiembrie 2008)
Steaua  -  Fiorentina (10 decembrie 2008)

Adrian Ilie: "Steaua se poate gândi la unul dintre primele două locuri"
"Grupa este destul de echilibrată. Totuși, la ce a arătat Steaua în dubla manșă cu Galatasaray Istanbul, consider că se poate gândi la unul dintre primele două locuri. Cred că Steaua are forța de a trece de grupe", a spus Adrian Ilie pentru site-ul stelisti.ro.

Ienei: "Steaua poate trece de Fiorentina și Bayern"
"Este o grupa tare, dar ne așteptam, pentru că la acest nivel nu mai sunt echipe slabe. Ne putem bate pentru locul al doilea. Cred că putem depăși pe Fiorentina și Bayern. Cât despre Lyon, au rămas o formație redutabilă, chiar dacă nu mai sunt jucătorii de acum doi ani", a declarat Ienei.
________________________________________________________________________________

Attachment cfr_cluj.pngCFR Cluj (Grupa A)

AS Roma - CFR Cluj (15 septembrie 2008)
CFR Cluj - Chelsea Londra (1 octombrie 2008)
Bordeaux - CFR Cluj (22 octombrie 2008)
CFR Cluj - Bordeaux (4 noiembrie 2008)
CFR Cluj - AS Roma (25 noiembrie 2008)
Chelsea - CFR Cluj (9 decembrie 2008)

Dragomir: "Chelsea nu bate la Cluj!"
Președintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a spus că CFR Cluj va strînge mai mult de două puncte în grupa A a Ligii Campionilor.

Mureșan: "Am fi mulțumiți cu trei puncte"
"Sînt la masa tratativelor cu AS Roma. Președintele UEFA ne-a felicitat pentru stadion și pentru eforturile depuse pînă aici. E important că am ajuns aici, la acest nivel. Cei de la Chelsea sau Roma vor auzi mai multe despre CFR. Vom încerca să facem minim trei puncte. N-ar fi rău să fim asociați cu Dracula", a spus Mureșan la GSPTV.
________________________________________________________________________________

Topicul va fi updatat pe măsură ce grupele se vor contura, precum și după aceea, cu informații la cald.

Wallpapere Champions League pentru telefonul tău mobil!
Salvează wallpaperele de mai jos și pune-le pe telefonul tău mobil!

[ http://img126.imageshack.us/img126/5386/clwallpaper1we8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://img80.imageshack.us/img80/7433/clwallpaper2iy4.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(320x240)


#24
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Se apropie cu pași repezi primele meciuri din Liga Campionilor. Ceva pronosticuri? :)

#25
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostCodename, on Sep 11 2008, 04:53, said:

Se apropie cu pași repezi primele meciuri din Liga Campionilor. Ceva pronosticuri? :)
da...
o sa facem ce au facut nationalele saptamana asta.

#26
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Mai este o oră până la începerea competiției! Astăzi ne vom delecta cu meciul AS Roma - CFR Cluj. Cine ar fi crezut în urmă cu 5-6 ani că vom vedea în fiecare seară câte o echipă românească în Liga Campionilor?

[ http://www.gsp.ro/usr/casete/149753/prima.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
GAZETA SPORTURILOR - 16 SEPTEMBRIE 2008

#27
suporter-steaua

suporter-steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 14.09.2008
sincer sa fiu nu credeam, dar uite ca se intampla  :)

#28
Sioux-2

Sioux-2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.04.2008
Cred ca CFR-ul a facut cea mai frumoasa figura din istoria Cupei Campionilor. Bravo lor!!! Dar desi toata lumea il felicita pe Trombetta, cred ca totusi marele merit este a lui Ando deoarece el a "inchegat" aceasta echipa. Poate Trombetta a lucrat mai mult la psihic si s-a vazut si asta. O echipa romaneasca condusa dupa primul sfert care sa nu stea "in corzi" si sa revina, ba chiar sa intoarca rezultatul, mai rar. Asta este mentalitatea de Liga Campionilor. Asta am asteptat din '87 incoace dupa Milan-Steaua: 4 -1. Si indiferent ce va face de-acum incolo, CFR-ul va ramane cu un mare + pentru ceea ce ne-a aratat aseara. Intradevar, impensabile...
Azi e randul Stelei si sunt convins ca va face si ea o figura frumoasa. Mai ales dupa victoria Clujului si mai ales dupa blazonul pe care-l au de aparat.
Forza Steaua!!!!!!

#29
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
Hamburger SV 0 - 0 Unirea Urziceni
Slavia Praga 0 - 0 FC Vaslui
Roma 1 - 2 C.F.R. Cluj
............................................................
Steaua 0 - 1 Bayern
Wolfsburg 1 - 0 Rapid Bucuresti
NEC Nijmegen 1 - 0 Dinamo Bucuresti

sus e provincia, jos capitala. ce sa spunem mai mult decat: rusine, de trei ori rusine... capitalistilor!!!  -_-


nu am uitat de Poli, doar ca meciul cu Partizan este un derby al Banatului, asa ca nu-l iau in calcul...  :D

#30
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
conforl legii lu' murfy ala..
ce incepe bine se termina prost.... a scos clujul un rezultat superb...da' restul echipelor ..jale. (mai putin urziceni si vaslui) da' nici ele nu-s favorite la calificare. 0-0 nu e un rezultat tocami rau pentru gazde.
poli e iesita din joc...iar dinamo si rapid au pierdut cu un scor rau...1-0.
nush ce tot bateau campii prostii aia de comentatori ca sunt rezultate pefect recuperabile. mie 1-0 mi se pare un rezultat greu de remontat.

#31
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007

View Postbubalus, on Sep 18 2008, 22:47, said:

conforl legii lu' murfy ala..
ce incepe bine se termina prost.... a scos clujul un rezultat superb...da' restul echipelor ..jale. (mai putin urziceni si vaslui) da' nici ele nu-s favorite la calificare. 0-0 nu e un rezultat tocami rau pentru gazde.
poli e iesita din joc...iar dinamo si rapid au pierdut cu un scor rau...1-0.
nush ce tot bateau campii prostii aia de comentatori ca sunt rezultate pefect recuperabile. mie 1-0 mi se pare un rezultat greu de remontat.
Rapid si Dinamo sunt o dezamagire totala...ma asteptam la mai mult si din partea Timisoarei.

#32
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

View Postbubalus, on Sep 18 2008, 21:47, said:

conforl legii lu' murfy ala..
ce incepe bine se termina prost.... a scos clujul un rezultat superb...da' restul echipelor ..jale. (mai putin urziceni si vaslui) da' nici ele nu-s favorite la calificare. 0-0 nu e un rezultat tocami rau pentru gazde.
poli e iesita din joc...iar dinamo si rapid au pierdut cu un scor rau...1-0.
nush ce tot bateau campii prostii aia de comentatori ca sunt rezultate pefect recuperabile. mie 1-0 mi se pare un rezultat greu de remontat.

acuma, sa fim seriosi, un egal, chiar o-o in deplasare iti da dreptul la 60% sanse de calificare. joci acasa, deja cunosti echipa&jucatorii adversi, ai public si moral, se poate.

un 0-1 in deplasare meci tur este perfect recuperabil, oricum daca vrei sa mergi mai departe trebuie sa dai gol, ideea e sa nu primesti... sa zicem ca sansele ar fi undeva la 40%.

in concluzie sanse au majoritatea... mai putin Poli, nu ptr. ca Partizan ar fi invicibila acasa ci ptr. Tosici, un jucator care va deveni probabil in scurt timp urias....

#33
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postradumiki, on Sep 18 2008, 22:53, said:

acuma, sa fim seriosi, un egal, chiar o-o in deplasare iti da dreptul la 60% sanse de calificare. joci acasa, deja cunosti echipa&jucatorii adversi, ai public si moral, se poate.

un 0-1 in deplasare meci tur este perfect recuperabil, oricum daca vrei sa mergi mai departe trebuie sa dai gol, ideea e sa nu primesti... sa zicem ca sansele ar fi undeva la 40%.

in concluzie sanse au majoritatea... mai putin Poli, nu ptr. ca Partizan ar fi invicibila acasa ci ptr. Tosici, un jucator care va deveni probabil in scurt timp urias....
ce zici tu aici ca 0-0 iti da 60% sanse de calificare e valabil cand scoti acel 0-0 la o echipa macar de nivelul tau. sa nu uitam ca HSV nu e orisicine in fotbal ... eu nu m-as hazarda sa le dau la urziceni 60 %. poate dupa rezultatul de azi le-au crescut sansele de la 10% la 30%...da' nu mai mult.
la vaslui e mai echilibrat...au ceva mai multe sanse dar un 1-1 e un scor f posibil si cred ca accesibil pt. slavia praga.

#34
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003

View Postbubalus, on Sep 18 2008, 22:01, said:

ce zici tu aici ca 0-0 iti da 60% sanse de calificare e valabil cand scoti acel 0-0 la o echipa macar de nivelul tau. sa nu uitam ca HSV nu e orisicine in fotbal ... eu nu m-as hazarda sa le dau la urziceni 60 %. poate dupa rezultatul de azi le-au crescut sansele de la 10% la 30%...da' nu mai mult.
la vaslui e mai echilibrat...au ceva mai multe sanse dar un 1-1 e un scor f posibil si cred ca accesibil pt. slavia praga.

   Numele echipelor (Hamburg, Slavia) impresioneaza, primul 11 a lor din seara asta nu... in afara de 2-3 jucatori ceva mai cunoscuti nu am auzit de ei ca ar avea performante extraordinare.

Vom vedea ce va fi, parerea mea ramane ca la Urziceni Hamburg va fi sufocata.... de atmosfera, jocul Unirii si miza (rusinea) pe cale sa se intample.

Hamburg
1. Rost, 7. Jansen, 2. Silva, 4. Reinhardt, 20. Demel, 11. Olici, 8. De Jong, 27. T Neves, 14. Jarolim, 15. Trochowski, 9. Guerrero

Slavia
28. Vaniak, 10. Jarolim, 3. Brabec, 17. Suchy, 19. Krajcik, 18. Svento, 21. Belaid, 2. Tavares, 26. Cerny, 24. Necid, 4. Hubacek

#35
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View Postbubalus, on Sep 18 2008, 22:47, said:

dinamo si rapid au pierdut cu un scor rau...1-0.
mie 1-0 mi se pare un rezultat greu de remontat.
Dar care ar fi în opinia ta un scor bun cu care să pierzi? 5-0? Dacă și 1-0 e greu de remontat atunci ce să mai vorbim de un 5-0. :rolleyes:

#36
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Imagini cu sosirea echipei Celsii la Cluj.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate