Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

FUNLABS neseriosi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lucianmarius

lucianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.05.2008
Buna ziua

As dori sa va povestesc patania mea, sa stiti sa nu va incredeti in firma de programare FUNLABS Bucuresti

Anul aceste in 2008, in aprilie la targul de joburi din Politehnica Buc, firma FUNLABS cauta noi recruti.
Trecand pe acolo si intrand in vorba cu un reprezentant de-al lor le-am lasat adresa de email, desi nu eram prea interesat de acea firma
Peste vreo sapt sau doua primesc mail de la resurse umane de la Funlabs in care mi se cerea CV-ul
Aranjez eu cv-ul frumos, il trimit pe mail si sunt chemat la un interviu peste vreo saptamana.
Ma duc entuziast la interviu, dau testele de acolo, stau apoi de vb cu team leaderul de la programare si apoi cu managerul, discutam de bani si ma intreaba de cand pot incepe.
I-am zis k sunt ink in anul 3 din 4, ca vreau sa termin si sesiunea asta si k as dori sa incep de la 1 Iulie.
Toate buna si frumoase, am cazut de acord cu 1 iulie si am plecat multumuit.

Cu 3 sapt inainte de 1 iulie sun la firma si o intreb pe tipa de la resurse umane la ce ora sa ma prezint pe 1 iulie la firma.
Aceasta amabila imi spune ca la ora 9:00 si gata.

Trece sesiunea, vine si 1 iulie, eu fiind om de cuvant n-am mai cautat la alta firma fiind ferm convins k o firma mare nu face magarii.
SURPRIZA: cand ajung acolo, astept o ora degeaba k nu era nimeni pana la 10 si apoi knd dau nas in nas cu managerul isi pune mainile in cap si zice k a uitat de mine, k nu mi-a aranjat locul si k nu pot incepe lucrul.
A zis k ma cauta ulterior dupa ce termina cu aranjarea locului, mi-a dat termen o saptamana.
M-a sunat dupa o saptamana, sa-mi explice k nu a aranjat locul:)
Astia sunt FUNLABS.
Aveti grija cu ei.

#2
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postlucianmarius, on Aug 27 2008, 18:02, said:

Buna ziua
Astia sunt FUNLABS.
Aveti grija cu ei.


Buna ziua.
Aha.
Ok.

#3
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007
acum, trebuie sa ne gandim putin si ca exista posiblitatea ca cei de la funlabs sa fi avut nevoie urgent de forta de munca mai devreme fata de data la care te-ai anuntat tu, si poate ca acesta era motivul pentru care ai patit chestia asta. Intr-adevar, nu este ceva o patanie prea fericita, dar acum depinde si de cei din interior, ca pot fi vreo 2-3 nemernici care sa faca astfel de magarii, dar asta nu inseamna ca toata echipa este asa.

intelegi unde bat?

Legat de FunLabs si de angajari, nu stii ce facultate ar trebui sa fac pentru a ma angaja ca modelator 3D? Ma refer la facultatile din Romania.

#4
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Nici n-am auzit de no-nameul FUNLABS. Si numele imi spune ca au chef de joaca, cu clientul...

#5
lucianmarius

lucianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.05.2008

View Postpudramadre, on 29th November 2009, 19:19, said:

acum, trebuie sa ne gandim putin si ca exista posiblitatea ca cei de la funlabs sa fi avut nevoie urgent de forta de munca mai devreme fata de data la care te-ai anuntat tu, si poate ca acesta era motivul pentru care ai patit chestia asta. Intr-adevar, nu este ceva o patanie prea fericita, dar acum depinde si de cei din interior, ca pot fi vreo 2-3 nemernici care sa faca astfel de magarii, dar asta nu inseamna ca toata echipa este asa.

intelegi unde bat?

Legat de FunLabs si de angajari, nu stii ce facultate ar trebui sa fac pentru a ma angaja ca modelator 3D? Ma refer la facultatile din Romania.


Acum sunt manager la o societate germana.
Din ce stiu eu, pentru a te angaja ca modelator nu cred ca ai nevoie de o anume facultate si doar sa le trimiti un cv solid, o scrisoare de intentie serioasa si un sample interesant din munca ta.
Pe langa asta mai trebuie sa ai noroc sa se si uite peste ele.
Mai mult de atat nu ai ce face!

Multa bafta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate