Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat
 Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina
 Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 

Totul despre TURCIA 2

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7278 replies to this topic

#631
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008
Va multumesc pt. raspunsuri.

Nu-mi fac probleme cu securitatea mashinii in parcare, ideea era sa existe loc de parcare, si sa nu-mi perceapa taxa extra de parcare, acum e totul clar, multumesc.

Sant convins ca atat Limak Lara cat si Royal Wings sau Royal Dragon sant chiar peste asteptarile si nevoile mele, totul este sa si gasesc oferte pt. marimea buzunarului meu, la cel putin unul dintre acestea.

PS.
Asa zisa criza mondiala vad ca deocamdata nu afecteaza pretul ofertelor la aceste hotele.  :)

#632
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt w140'

daca faci contractul devreme biletul îl iei mai ieftin (noi am platit în februarie pt 2 persoane si 1 copil 1300 euro pt 10 zile la început de septembrei).
evident că fiecare își aranjează concediul în funcție de banii pe care îi are, de prioritățile și modul propriu de relaxare.

PS: criza se termină în iunie așa ne-au anunțat oficialii, deci la vara nu mai suntem "crizați"!

#633
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008
pt. 'criss_65'

Din acest motiv am si inceput deja sa caut, in speranta ca voi gasi o oferta pe masura, majoritatea rezultatelor pe net (agentii de turism romanesti) si la aceasta ora inca ofera Revelion in Antalya  :)
Nu stiu daca e frumos sau "sanatos" sa intreb aici "in gura mare" de la ce agentie au fost biletele pt. Limak Lara, sau daca stie cineva ce agentii "serioase" au preturi realiste, si ofera un serios Early Booking Discount, pentru rezervare/contract facut inca de pe acum.
Multumesc anticipat.

Edited by w140, 03 January 2009 - 20:38.


#634
hmady

hmady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.01.2008

 w140, on Jan 3 2009, 21:36, said:

pt. 'criss_65'

Din acest motiv am si inceput deja sa caut, in speranta ca voi gasi o oferta pe masura, majoritatea rezultatelor pe net (agentii de turism romanesti) si la aceasta ora inca ofera Revelion in Antalya  :)
Nu stiu daca e frumos sau "sanatos" sa intreb aici "in gura mare" de la ce agentie au fost biletele pt. Limak Lara, sau daca stie cineva ce agentii "serioase" au preturi realiste, si ofera un serios Early Booking Discount, pentru rezervare/contract facut inca de pe acum.
Multumesc anticipat.

Eu am fost atit in TURCIA cit si in GRECIA cu ....... sunt seriosi, ofera Early Booking  copilul pina in 6 ani gratis(bine aici depinde si de hotel) daca vorbim de cele 2 hoteluri, no prob
Apeleaza cu incredere la ei sunt seriosi nu dau tepe ca alte agentii, dar ma tem ca acum e cam devreme poate pe la sfirsitul lui ian. inceputul lui februarie

Edited by criss_65, 04 January 2009 - 17:33.


#635
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008
pt.'hmady'
Multumesc pentru informatie, sper sa gasesc oferte raportate la "vremurile" actuale  :)

Edited by w140, 03 January 2009 - 22:13.


#636
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
in schimb ......... "uita" sa te anunte ora de plecare a avionului si mai mult decat atat, modificarea orei de zbor. noi am stat 7 ore in aeroport aiurea din cauza lor in schimb alti turisti (de la alte agentii) au venit la timp. si acum ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca plecarea era cu 7 ore mai devreme??? :cursing:
EXPLICATIA: persoana la care ne-am inscris a intrat cateva zile in concediu si nimeni nu s-a mai sinchisit de noi... :thumbdown:

Edited by criss_65, 04 January 2009 - 17:33.


#637
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

 gogoroiu, on Jan 4 2009, 00:59, said:

scriu azi un post și Cristina se găsește să îl șteargă că nu sunt "conform"...  
trebuie să vedeți ce-mi zice doamna:

"la multi ani, gogoroiu si un 2009 bun!
nu stiu de ce mai repet: ți-am șters postul pt că era off topic ! cu franțuzoiaca lui root.... folosește PM sa-l feliciți, în rest, aștept feed back-urile tale.
o seară bună,
cristina tudor"
Bai fratilor voi sunteti seriosi? Ce frantuzoaica are Rott??? Parca era in Bora Bora , apropo Rott vreau si eu o bora boraica sau cum se zice (am acordu sefei :P ) Na ca si eu sunt off , da mai Criss ce dracu....? .... acu si asa suntem pe langa ca nu a venit nimeni sa ne  povestesca despre revelion in Turcia (in afara de Astrul la Istanbul :first: ) deci merge si asta ca tot ne plictisim .
Si pe W 140 il lamurim noi pana la urma unde sa mearga daca vrea sa tina seama de sfatul forumistilor da' la mine nitica rabdare ca sa treaca aburii sarbatorilor :rolleyes:
Gogo,  off ne off mai bagi ceva pe globu tau???
aaaaaaaa
LA MULTI ANI SI SANATATE !!!!

Edited by ANDOX, 04 January 2009 - 01:51.


#638
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008

 ANDOX, on Jan 4 2009, 01:47, said:

...
Si pe W 140 il lamurim noi pana la urma unde sa mearga daca vrea sa tina seama de sfatul forumistilor da' la mine nitica rabdare ca sa treaca aburii sarbatorilor :rolleyes:
...
Daca-mi gasesti o oferta pe placul 'portofelului' meu, ma declar convins, si scapati de mine pana la anul viitor  :) , e la mintea cocosului  :D
Multumesc anticipat.

Edited by w140, 04 January 2009 - 02:22.


#639
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Oferta ioc ca si eu sunt turist  ;)
Dar daca mergi cu masina gasesti "de toate pentru toti " ...in Turcia
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KY1tSDyTboA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Totul e sa mergi cu inima deschisa la orice si sa nu te enervezi pentru "orice nimic " cand o sa stai la 5* UAI !!!!
Tine minte nimic si niciunde nu o sa gasesti ceva perfect .
In rest sunt sigur ca daca ne spui ce vrei sa faci in vacanta o sa primesti raspunsuri si o sa ai o vacanta de vis :coolspeak:

#640
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008
Scuze  :) , am crezut ca stii ceva agentii cu preturi moderate, si care ofera un serios Early Booking Discount, pentru rezervare/contract facut de pe acum.

Mai caut, si astept sugestii.
Multumesc anticipat.

Edited by w140, 04 January 2009 - 03:22.


#641
hmady

hmady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.01.2008

 artemisa24, on Jan 3 2009, 23:25, said:

in schimb JEKA "uita" sa te anunte ora de plecare a avionului si mai mult decat atat, modificarea orei de zbor. noi am stat 7 ore in aeroport aiurea din cauza lor in schimb alti turisti (de la alte agentii) au venit la timp. si acum ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca plecarea era cu 7 ore mai devreme??? :cursing:
EXPLICATIA: persoana la care ne-am inscris a intrat cateva zile in concediu si nimeni nu s-a mai sinchisit de noi... :thumbdown:

Eu cind am fost cu ei nu am fost cu avionul, am fost cu masina personala iar sejurul cumparat de la ei a fost ok. din toate punctele de vedere
Pentru cine am raspuns tot cu masina se duce,nu intra in calcul avionul.Daca tu ai patit chestia cu 7 ore de asteptat avionul nu-i de loc placut, erori se mai iintimpla, e regretabil dar asta e
Dar ce sa mai zica cei care au plecat cu Alibaba si s-au trezit pe la alte hoteluri???sau ca nu au sejurul platit deloc??? sau ca nu i-a luat nimeni de la aeroport si au fost nevoiti sa-si ia un taxi iar transferurile le-au platit din tara
Pe linga toate astea, ca ai asteptat in aeroport si la noi in tara, totusi nu-i asa de grav pe linga ce au patit altii. E regretabil nu ar trebuii sa se intimple dar inca traim in Romania

#642
vacanta2007

vacanta2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 30.12.2006

 w140, on Jan 3 2009, 00:55, said:

Multumesc pentru informatii, iar daca e cazul nu voi evita sa te caut, deocamdata adun informatii.

De trei zile sap pe net in legatura cu litoralul Turcesc pt. sezonul 2009.
Adevarul este ca dupa ce 13 ani la rand am fost vara de vara in concediu la Kusadasi, acum parca as incerca sa merg in Antalya.
Fac ce fac, si tot la Royal Wings si la Royal Dragon ma trezesc ca tanjesc  :) , nu stiu ce sa zic, dar am inpresia ca cele doua au ceva comun atat la propriu cat si la figurat.
-Diferenta de pret intre cele doua este foarte mica, RW fiind cu aproximativ 3-5 euro/persoana/zi mai scump decat RD in majoritatea ofertelor.
-RW este la 17 km de centrul orașului Antalya, si este dat in folosinta în anul 2004, cu o suprafață totală de 72.000 m2.
-RD este la 48 km de centrul orașului Antalya, si este dat in folosinta în anul 2008, cu o suprafață totală de 50.000 m2.
-Cei 5 ani de experienta a echipei RW, fata de doar 1 an experienta a echipei RD, poate sa fie un avantaj sau un dezavantaj pt. client.
-RW, la 18 reviews, grad satisfactie 95.44% - vs - RD, la 4 reviews, grad satisfactie 98.25%

Stie cineva cum e cu parcarea auto la Royal Wings si la Royal Dragon ?, deoarece eu calatoresc de placere intodeauna cu autoturismul (la volan).

Dupa cum spuneam, santem o familie compusa din, 2 adulti (45-50 ani) + 1 copil (fetita 7 ani), durata sejur in hotel 10-12 nopti, All-Inclusiv, primordial un hotel cu facilitati pt. copii, loc de parcare auto, nu santem adeptii sporturilor, si nici a vizitarii muzeelor sau vestigilor, preferand mai degraba aglomeratia oraselor, terase, Mall-uri, magazine, expozitii, gradini ZOO, etc.

Buna Ziua,

Am stat in vara 2008 la Royal Wings. Parcarea este gratuita. La intrarea in hotel am lasat cheile de la masina la receptie si le-am luat la final

#643
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008

 vacanta2007, on Jan 4 2009, 11:44, said:

Buna Ziua,

Am stat in vara 2008 la Royal Wings. Parcarea este gratuita. La intrarea in hotel am lasat cheile de la masina la receptie si le-am luat la final
Multumesc pt. raspuns.
Banuiesc ca a trebuit sa lasi cheile masinii la receptie deoarece parcarea nu este foarte mare, sau este prea aglomerata si probabil ca in anumite situatii unele masini trebuiesc miscate.
Pe mine nu ma deranjaza nici daca parchez masina pe strada, sau pe un camp din apropiere  :)  , doar sa pot pleca cu masina din parcare de cate ori vreau/doresc fara a deranja.

#644
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

 w140, on Jan 4 2009, 14:05, said:

Multumesc pt. raspuns.
Banuiesc ca a trebuit sa lasi cheile masinii la receptie deoarece parcarea nu este foarte mare, sau este prea aglomerata si probabil ca in anumite situatii unele masini trebuiesc miscate.
Pe mine nu ma deranjaza nici daca parchez masina pe strada, sau pe un camp din apropiere  :)  , doar sa pot pleca cu masina din parcare de cate ori vreau/doresc fara a deranja.


Cind am ajuns la RW am lasat cheia la cel care se ocupa de parcare. A parcat masina si ne-a trimis bagajele in camera. Cum ne-am mai plimbat prin zona, am luat cheia de la receptie a doua zi. Parcarea e mica (incap cel mult 20 de masini). Dar nu erau in ea decit trei, dintre care doua de Romania. In seara din ziua precedenta plecarii mi-au cerut cheia de la masina. A doua zi era spalata si termosul pe care il lasasem in masina era plin cu cafea.

#645
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 Paperotzi, on Jan 4 2009, 18:13, said:

Cind am ajuns la RW am lasat cheia la cel care se ocupa de parcare. A parcat masina si ne-a trimis bagajele in camera. Cum ne-am mai plimbat prin zona, am luat cheia de la receptie a doua zi. Parcarea e mica (incap cel mult 20 de masini). Dar nu erau in ea decit trei, dintre care doua de Romania. In seara din ziua precedenta plecarii mi-au cerut cheia de la masina. A doua zi era spalata si termosul pe care il lasasem in masina era plin cu cafea.
Se pare ca turcii stiu sa-si castige clientii.
Cu ce agentie ai fost?

#646
kyd76

kyd76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.01.2009
Va salut,
   ceva impresii despre Hotelul VEVENETIA PALACE DELUXE RESORT din Lara????

#647
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
pt. hmady
eu am spus doar ce mi s-a intamplat cu ei, vrand sa atrag atentia ca nu sunt perfecti. in rest, fiecare pe pielea lui.....

#648
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 30.04.2008

 Paperotzi, on Jan 4 2009, 18:13, said:

Cind am ajuns la RW am lasat cheia la cel care se ocupa de parcare. A parcat masina si ne-a trimis bagajele in camera. Cum ne-am mai plimbat prin zona, am luat cheia de la receptie a doua zi. Parcarea e mica (incap cel mult 20 de masini). Dar nu erau in ea decit trei, dintre care doua de Romania. In seara din ziua precedenta plecarii mi-au cerut cheia de la masina. A doua zi era spalata si termosul pe care il lasasem in masina era plin cu cafea.
Jos pălăria...mai lăsat fără replică  :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate