Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

De ce fitness & bodybuilding?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Marco

Marco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2004
Sa-mi spuna si mie cineva, va rog, de ce merge lumea la sala de fapt? Oamenii vor sa arate mai bine sau vor sa fie sanatosi si puternici?

#2
kristik

kristik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 03.12.2004
Nu, oamenii nu vor sa arate mai bine, si nici sa fie sanatosi, si nici mai puternici...  :rolleyes:

Tu ce crezi ?

#3
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

Marco, on Dec 16 2004, 11:12, said:

Sa-mi spuna si mie cineva, va rog, de ce merge lumea la sala de fapt? Oamenii vor sa arate mai bine sau vor sa fie sanatosi si puternici?

<{POST_SNAPBACK}>

cred ca 90% din barbati se duc "sa arate bine"
si mai exact: la strand sa stea intr-o pozitie absolut penibila, numai ca sa vada restul strandului ce pectorali "are ei" ... si daca se poate sa fie si lantul cainelui la gat si 2-3 celulare in mana si unu' la slip e perfect!
pe strada, niste carpe inguste si daca se poate si cu gaurele mari si dese (sita) ... pe post de tricou, maieu, etc ... si un mers la fel de "natural" ca si statul la strand ...
la femei, (mai exact pustoaice de 15-17 ani) motivul este "agatarea masculului cu muschiu' pe el"
18-25 ani "sa nu fac burtica si sa mai dau jos pe ici, pe colo ..."
25-30 - recuperare ca doar ce au nascut
de la 30 in sus probabil ca se mai gandesc si pe la sanatate sau se gandesc la sotii lor ... si anume: daca nu ma mentin in forma, se uita la alta!
in concluzie ... cred ca prea putini se duc la sala doar pentru faptul ca sport -> sanatate ...

#4
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Si eu ma duc la sala, dar cand am inceput motivul nu era nici unul de mai sus. Imi tot zicea profu de sport ca nu exista nota pentru mine si am zis ca tre sa iau atitudine. Dupa 2 luni se vad diferente clar si nu stiu ce sa zic, dar poate chiar ma simt mai bine. Ideea e ca daca ma trezeam la ora 11 dimineata eram obosit toata ziua, acum ma trezesc la 8 si ma duc la sala, dupa o ora de facut mishcare vin aksa, fac un dus, si parca sunt mai odihnit decat inainte.

#5
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
unii vor sa arate mai bine, altii vor sa fie mai sanatosi, iar unii chiar sunt obsedati!

#6
Marco

Marco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2004

BorisFlokow, on Dec 16 2004, 12:16, said:

Si eu ma duc la sala, dar cand am inceput motivul nu era nici unul de mai sus. Imi tot zicea profu de sport ca nu exista nota pentru mine si am zis ca tre sa iau atitudine. Dupa 2 luni se vad diferente clar si nu stiu ce sa zic, dar poate chiar ma simt mai bine. Ideea e ca daca ma trezeam la ora 11 dimineata eram obosit toata ziua, acum ma trezesc la 8 si ma duc la sala, dupa o ora de facut mishcare vin aksa, fac un dus, si parca sunt mai odihnit decat inainte.

<{POST_SNAPBACK}>

Cam asa am patit si eu. Si vreau sa spun ca si aratam, si ma simteam ca o leguma. Acum este altceva, tot organismul este alert, de un an de zile nici nu am mai racit, de exemplu, ... Ma simt foarte bine si asta iti da si un sprijin moral excelent. Vad ca si oamenii din jurul meu aprciaza schimbarile si, chiar daca nu am de gand sa fac performanta, sunt sigur ca am sa fac sportul asta in continuare.

#7
Marco

Marco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2004

Swap, on Dec 16 2004, 12:09, said:

cred ca 90% din barbati se duc "sa arate bine"
si mai exact: la strand sa stea intr-o pozitie absolut penibila, numai ca sa vada restul strandului ce pectorali "are ei" ... si daca se poate sa fie si lantul cainelui la gat si 2-3 celulare in mana si unu' la slip e perfect!
pe strada, niste carpe inguste si daca se poate si cu gaurele mari si dese (sita) ... pe post de tricou, maieu, etc ... si un mers la fel de "natural" ca si statul la strand ...
la femei, (mai exact pustoaice de 15-17 ani) motivul este "agatarea masculului cu muschiu' pe el"
18-25 ani "sa nu fac burtica si sa mai dau jos pe ici, pe colo ..."
25-30 - recuperare ca doar ce au nascut
de la 30 in sus probabil ca se mai gandesc si pe la sanatate sau se gandesc la sotii lor ... si anume: daca nu ma mentin in forma, se uita la alta!
in concluzie ... cred ca prea putini se duc la sala doar pentru faptul ca sport -> sanatate ...

<{POST_SNAPBACK}>

OK ... asta tine de cultura, de educatie ... nu de sport. Dar tu, cand te duci la mare sau cand te dezbraci ca sa te ... "joci" cu prietena ta, nu iti e jena ca iti atarna burtile si gusa sau esti atat de slabanog si bolnav incat ai ajuns sa arati ca un extraterestru?

Edited by Marco, 16 December 2004 - 13:30.


#8
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ca sa nu stea non stop in fata calculatorului/ Tv-ului , fac miscare pentru Hertz.

#9
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
raspuns valabil in cazul meu:
1. fizic
2. cum ma simt (odihnit, revigorat, etc)
3. sanatate (aici trebuie neaparat sa bagi niste fitness nu numai anaerobe)

#10
Marco

Marco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2004

cutler, on Dec 16 2004, 15:57, said:

ca sa nu stea non stop in fata calculatorului/ Tv-ului , fac miscare pentru Hertz.

<{POST_SNAPBACK}>

Cuttler! That's the spirit, man!

#11
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

Marco, on Dec 16 2004, 13:29, said:

OK ... asta tine de cultura, de educatie ... nu de sport. Dar tu, cand te duci la mare sau cand te dezbraci ca sa te ... "joci" cu prietena ta, nu iti e jena ca iti atarna burtile si gusa sau esti atat de slabanog si bolnav incat ai ajuns sa arati ca un extraterestru?

<{POST_SNAPBACK}>

he he ... nu inteleg de unde vine "tonul" asta iritat !!! te-am "atins" cumva?
uite ca nu ma duc "la sala" si nu am nici burti, nici gusa care sa atarne, nu imi e jena de cum arat, nu sunt slabanog, nici bolnav ...
fac sport ... dar cu prietena mea ... nu stau sa ma "joc" ca tine ...
"Si vreau sa spun ca si aratam, si ma simteam ca o leguma" - lasa "joaca" si treci la lucruri serioase ...
nu prea stiu cum arata un extraterestru ca sa fac o comparatie! :P (dar poate arata si bine ...)
si totusi care este problema ta de ai "sarit" asa?! :boxing:

#12
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
hai sa studiem ceva:
se inregistreaza 2 useri noi, la diferenta de cateva zile,
gabriela22 - Joined: 12-December 04
Marco - Joined: 16-December 04
amandoi au cate 6-7 posturi despre fitness, bodybuilding si aerobic, si ne spun sus si tare pe mai multe thread-uri:
gabriela22 "am gasit o sala ca lumea langa Parcul Izvor - Palatul Parlamentului. Au tot ce vrei, atmosfera e foarte prietenoasa, te ajuta, te invata sa lucrezi,nu rade nimeni de tine si nu au preturi mari. Adresa e: http://vreau sa fac reclama gratis pe forumul softpedia" ...
pe acelasi thread, Marco: "1. Ca sali, intr-adevar **** da clasa. Am schimbat destul de multe si ... jos palaria!"
acum inteleg de ce ai sarit asa ...

#13
Marco

Marco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.12.2004

Swap, on Dec 17 2004, 08:33, said:

hai sa studiem ceva:
se inregistreaza 2 useri noi, la diferenta de cateva zile,
gabriela22 - Joined: 12-December 04
Marco - Joined: 16-December 04
amandoi au cate 6-7 posturi despre fitness, bodybuilding si aerobic, si ne spun sus si tare pe mai multe thread-uri:
gabriela22 "am gasit o sala ca lumea langa Parcul Izvor - Palatul Parlamentului. Au tot ce vrei, atmosfera e foarte prietenoasa, te ajuta, te invata sa lucrezi,nu rade nimeni de tine si nu au preturi mari. Adresa e: http://vreau sa fac reclama gratis pe forumul softpedia" ...
pe acelasi thread, Marco: "1. Ca sali, intr-adevar **** da clasa. Am schimbat destul de multe si ... jos palaria!"
acum inteleg de ce ai sarit asa ...

<{POST_SNAPBACK}>

Swap, tu mi-ai raspuns indirect la intrebare. Esti, probabil, un frustrat. Pasul urmator ar fi sa te apuci de sport!  :lol:

#14
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
Motivul pentu care eu m-am apucat de Body-Building:eram prea slab, si nu-mi placea cum aratam, insa acum , dupa destul timp de "practica" sunt destul de multumit de mine(desi intotdeauna e loc de mai-bine).
Insa vreau sa ating o problema foarte importanta: femeia-care-nu-face-sport-dar-merge-la-mcdonald's, care atunci cand o cunosti, si e imbracata, arata super-bine, insa cand ajungi sa o vezi dezbracata, iti blestemi zilele.  :puke: Parerea mea este ca femeile trebuie sa faca mai mult sport decat barbatii.  :coolspeak:

#15
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
atentiune, culturisti!
aceia dintre voi care va holbati in oglinda in toate pozitiile mai mult de 5 minute pe zi (si aici pun un prag exagerat) si haliti galeti intregi de prafuri si sute de pastile si batoane, totul in numele sportului si al miscarii, e timpul ca dupa ce iesiti de la sala sa intrati la domnu cu studii de psihopupu pentru o analiza mai atenta.

in rest, numai de bine. tragi, tragi, dar sa nu exageram. io cind ii vad pe aia la concursuri de culturism (ma refer la aia de la mama lor) parca vad niste bobine explodate care rinjesc fortat. cit despre femeile culturiste: get the hell outta here!!! sau poate ca sint doar un frustrat misogin care nu concepe ca o femeie sa aiba titele mai tari decit el...

si ce e mai trist, majoritatea celor care se apuca de asa ceva intreaba: "in cit timp o sa ajung ca [nu_stiu_ce_super_umflat_absolut_nenatural_si_de_ce_nu_hidos]?". cind de fapt ei vor sa stie: "in cit timp o sa pot sa ma umflu ca un curcan ca sa-mi suplinesc lipsa unei personalitati minime, pentru a atrage puicutele anoste si insipide cu tite si fund misto, a caror pasiuni sint dansul, modelingul si calatoriile?"

#16
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
@Mosotti:
Sa inteleg ca faci parte din categoria frustratilor, carora prietenii cu "muschi" le sufla femeile???
Insa nu de asta ma iau de tine, ci pentru ca esti un alt fraier care crede ca "unde-s muschi nu e creier" si de aceea am sa-i spun ca te inseli amarnic, pentru ca foarte multi dintre baietii pe care ii stiu eu de la sala au terminat diverse facultati (nu neaparat ANEFS-ul),iar asta ar trebui sa fie o garantie, (in plus nu garanteaza nimeni ca daca esti "descentrat" esti si destept). Plus, nu oricine se duce la sala, practica culturismul profesionist (cum ai "vazut" tu in america), dealtfel nici culturistii nostrii "profesionisti" nu practica culturismul precum cei din State. cei mai multi oameni se duc la sala pentru a arata bine, si cum afost si cazul meu "sa nu-i sufle vantul" cand merg pe strada. Eu nu vad nimic rau in dorinta cuiva de a arata bine, numai ca la unii oameni aceasta dorinta iese la suprafata si ii "trage" catre sala, in timp ce la altii ea ramane ascunsa si se manifesta sub forma de frustrare si invidie directionata catre cei care arata mai bine decat ei  :P .
P.S.: Daca vrei si tu sa stii.......... "prafurile", cum le numesti tu, sunt suplimente nutritive care sunt (sau ar trebui) folosite de orice sportiv, nicidecum steroizi cum cred cei mai multi fraieri necunoscatori.   :notangel:

#17
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce spun io si ce intelegi tu, e clar ca nu esti din aia cu facultate care merg la sala, sau daca esti a fost o facultate particulara neacreditata. dorinta de a arata mai bine nu are nimic de-a face cu inghitirea a zeci de galeti de prafuri (suplimente nutritive la standarde occidentale yeah, baby) si nici cu privitul obsesiv in oglinda si nici cu purtatul de zdrente transparente si nici cu mersul fandosit cu bucile strinse si bratele incordate incercind fara succes sa pari un semizeu. asa arati mai bine numai la tine in creier. din pacate, apreciez ca 70% dintre culturisti sint niste johnny bravo obsedati si n-au nici o legatura cu sportul si miscarea ci cu narcisismul excesiv. da, sint un frustrat pe care-l bate vintul si-l duce departe de femeia furata de arnold swhartzenburger

#18
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
Intr-un anumit fel sunt de acord cu tine (unii baieti exagereaza, etalandu-si exagerat fizicul) dar nu uita ca fiecare are dreptul sa aleaga (chiar si hainele pe care le poarta), poate sa mearga cum vrea, nu ai ce sa-i faci pt. ca traim intr-o tara libera (nu?) si trebuie sa ne toleram intre noi. Poate ca nici cei despre care spui tu nu te plac, te-ai gandit la asta???
Asa, ca sa stii, mie chiar nu-mi place sa ma imbrac in haine mulate (si cu gaurele), insa, sigur nici nu imi place sa vad toti skilozii cu tricouri fara maneci, si mulate, la aia ar trebui sa te uiti, pt. ca n-au nici o scuza.........  :nonobad:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate