Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

De ce fitness & bodybuilding?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
vreau si eu un barbat Rambo , nu de alta dar niciodata nu am avut parte de asa ceva , toata viata mea numai uscaciuni am intilnit....

#20
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Vreau si eu la salaaaaa. Nu de alta dar imi atarna burta peste chilotzi, gusa ma deranjeaza la guler si manutele si piciorusele sunt ca niste betigase. :lol:

Nu vrea sa se intalneasca nici o fata cu mine?

Dat fiind programul meu de lucru (28 de zile la munca/ 28 de zile acasa) se poate rezolva ceva?
Nu de alta dar la munca dupa 12 ore de program numai la sala nu am chef sa ma duc.

#21
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
@Cristist50:
Sfatul meu este sa mergi macar o luna la sala iar dup-aia vezi cum te simti (nu te astepta insa, ca intr-o luna sa faci pe naighba'n zece..., pt ca nu merge asa). Iar oboseala o sa-ti treaca daca sala va deveni un lucru facut de placere, nu de nevoie (la mine asa a fost).

Iti urez bafta.  :peacefingers:

#22
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Cred ca printre culturisti "umbla" cam aceleasi procente de oameni normali, oameni dereglati si insi paraleli cu realitatea ca in orice sport. Is aceiasi oameni. Nu poate aduce culturismul in sali nici toata crema societatii nici toata drojdia. E sau prea putin sau prea mult ca sa fie el singurul factor. Am vazut si eu : oameni normali care vor o activitate fizica ok, imbecili care-si baga 12 Decanofort-uri in muschi zilnic, fitzosi care vor sa agate mai usor, performeri ok pentru care asta e o pasiune exact cum pentru altii e fotbal-ul, complexati care vor fi mai dezgustatori ca bodybuilderi pentru ca slanina vor avea in plus, atentie (reala) pentru fete nici atat, pusti luati de moda, oameni care au legatura cu alte sporturi (me for an example) dar au indirect si cu forta etc. etc. Si cred ca nu e cazul sa exageram.

Bodybuilding e un sport comod pentru ca e cost-effective. Cu jumatate de ora de sala (daca o faci cu cap, ok) de 4 ori pe saptamana poti nu numai arata ok si sa te simti fit si mai ferit de bolile statului degeaba. Mai e ceva. Studii largi au demonstrat ca fie si jumatate din cantitatea asta de efort e un factor preventiv mai bun pentru raul principal al secolului - maladiile cardiovasculare si mai ales infarctul miocardic - decat aproape orice dieta, si decat destul de multe terapii medicale. Exista desigur si alte forme de a face sport, insa multe sunt outdoor (alergarea e dificil de facut iarna daca esti sensibil la frig), scumpe (incercati sa va apucati de un sport care costa 300 de E pe luna in Ro...), pretentioase logistic (piscine ca lumea in Buc cel putin e un vis frumos) sau pur si simplu necesita asistenta printr-un trainer sau partener ceea ce nu totdeauna e posibil. Motiv pentru care lumea umple salile, asta e ok as matter of principle. De aici incolo incep excesele si erorile, ca peste tot intr-o activitate umana. Ce vad eu in sali is cam 50% oameni ok. Restul is restul, si poate am fost excesiv de pesimist. Just let people be.

Edited by monokeros, 05 January 2005 - 03:07.


#23
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Ce intrebare mai e si asta?Sint cite unii care au doar citiva neuroni si se plictisesc.E pacat de ei  sa stea singurei asa,sa se tot balangane in capsor.Mai bine trag si ei de fiare sa nu moara aia de singuratate

Parerea mea ;)

#24
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
@ebola23:
De crezi asta domnule??? cumva crezi ca daca esti iesit din forma si frustrat de momentul in care te vad prietenii dezbracat, esti mai destept  :nonobad: . Asta e cea mai proasta scuza pe care o poate gasi cineva sa nu se apuce sa traga de fiare.

P.S.: data viitoare incearca o scuza mai de doamne-ajuta.  :notangel:

#25
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
kestia ca nu toti care merg la sala si trag de fiare vor sa se umfle!
nu sunt eu cine stie ce expert, dar stiu ca exista mai multe feluri de antrenament. poti sa cresti in masa musculara, poti sa slabesti sau poti sa faci antrenament pentru tonus muscular. io cred ca cel mai important e sa te simti bine... daca o faci numai sa impresionezi cine stie ce pitzipoanka la strand vara cand esti in slip, atunci las-o balta!
...parerea mea...

#26
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Am facut si eu sala vreo 3-4 luni - mergeam seara - dar in nici un caz nu ma simteam revigorat si fresh... :deadtongue: ... apoi m-am lasat ca a venit baku si nu prea am mai avut timp... iar acum ma tzin de alea 25-50 de flotari pe zi sa ma mentzin macar... :P

P.S: Eu m-am dus la sala ca chiar eram uscat ... da macar in alea 3 luni (n-am luat nimic - proteine, nici glucoza, nimik) s-a vazut ca am facut sala... :P

Edited by The|SpAwN, 05 February 2005 - 20:40.


#27
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
dupa ce ai ajuns la un anumit nivel de dezvoltare, e imposibil sa te mentii doar cu flotari.

#28
flippy

flippy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2004
O alternativa la sala de fitness ar putea fi piscina de inot  ;)
Asfel scapi de multe accidente specifice salii de forta (intinderi, rupturi, afectiuni ale coloanei, etc). Iar pentru cei care nu stiu sa inoate recomand aquagym.
:peacefingers:

#29
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

AlexRmF, on Feb 3 2005, 21:32, said:

@ebola23:
De crezi asta domnule??? cumva crezi ca daca esti iesit din forma si frustrat de momentul in care te vad prietenii dezbracat, esti mai destept  :nonobad: . Asta e cea mai proasta scuza pe care o poate gasi cineva sa nu se apuce sa traga de fiare.

P.S.: data viitoare incearca o scuza mai de doamne-ajuta.  :notangel:

<{POST_SNAPBACK}>


LOOOl.Stai tu cuminte ca esti pe dinafara rau cu aprecierile.Am 1.90,fac sport de cind ma stiu,citeva ore pe zi in fiecare zi.Ai mei sunt profesori de sport,deci stiu cu ce se maninca sportul.Acum 3 ani ajunsesem sa joc in divizia B,la facultate si in onoare sa ajut niste baietasi(baschet).Aveam uneori si 2 antrenamente pe zi,de ajungeam varza seara acasa.Nu mi-e rusine cu nimic,stai cuminte.Mi-am spus si eu parerea despre asta,credeam ca am voie.Multi dintre cei care trag  de fiare in draci,nu au mai mult de 2 neuroni.Parerea mea.Si nu te criza prea tare.Spor la fiare :coolspeak:

#30
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
inotul este o alternativa la miscare, nu poate inlocui exercitiile pe care le faci in sala pentru cresterea masei musculare, sau mentinere.

#31
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Ma rog,ca am 1.90 nu e o explicatie.Ca si Akebono are 2 si ceva.Si tremura sunculita pe el mama mama:).Dar poate mai la vara incolo ne luam la numarat patratelele daca e nevoie:).
Bafta si nu mai fi suparat ca trece.

#32
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
@ebola23
sorry, nu ti-am vazut postul, d-aia n-am raspuns, cat despre patratele.... eu sunt foarte mandru d-ale mele  B)  (nu am grasime pe mine deloc, insa nici nu sunt cine-stie-ce culturist, mai degraba fac fittness cu greutati mari  :D ).

#33
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,760
  • Înscris: 01.10.2002
Eu sunt inginer, vorbesc patru limbi straine, imi asamblez singur calculatorul, imi repar singur televizorul si trag de fiare (acasa)... Cand umblam la sala, cei de acolo erau mai politicosi si mai amabili decat media strazii. Deci chestia cu brute cu 2 neuroni cam cade...

#34
Darkheart

Darkheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.04.2005

ebola23, on Feb 13 2005, 20:18, said:

Ma rog,ca am 1.90 nu e o explicatie.Ca si Akebono are 2 si ceva.Si tremura sunculita pe el mama mama:).Dar poate mai la vara incolo ne luam la numarat patratelele daca e nevoie:).
Bafta si nu mai fi suparat ca trece.

<{POST_SNAPBACK}>


Ebola23, te rog eu, a venit vara, sa-nceapa numaratoarea patratelelor, s-alte masuratori  :D La inaltimea ta, pt calificativul excelent, datele antropometrice sunt mai jos.

Greutate: 110-115 kg
Torace: 1.50 m
Brat: 56 cm
Talie: 86 cm
Coapsa: 78 cm
Gamba: 50 cm   :rolleyes:

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pina vine ebola, ca sa nu te plictisesti, numara patratzele astea

Attached Files

  • Attached File  s.jpg   3.49K   8 downloads


#36
Darkheart

Darkheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.04.2005

Mosotti, on Jul 5 2005, 13:06, said:

pina vine ebola, ca sa nu te plictisesti, numara patratzele astea

<{POST_SNAPBACK}>


Mosotti, te grabesti; ai inteles gresit. Eu admir cum le numara altii  :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate