Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Chevrolet Cruze

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
Sa vedem ce va zice si EURO NCAP :P

#38
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Pai tu ce crezi? Masina e pe platforma Astra I si vine standard cu 6 air-baguri? 5 Stele, Chevrolet a invatat din greseli.

#39
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
posibil sa ia vreo 4 stele jumate si nu 5 datorita greutatii mai mari decat a astrei amortizata de aprox aceeasi zona de deformare si o structura de rezistenta similara. oricum, nu mi-as face probleme dpadv.
in real life masina va fi mai "periculoasa" decat astra. pt vreo vechitura nefericita care i-ar sta in cale.

#40
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005

 undercoverbrother, on Apr 27 2009, 09:24, said:

..
in real life masina va fi mai "periculoasa" decat astra. pt vreo vechitura nefericita care i-ar sta in cale.

You know .... SIZE REALLY MATTER !

#41
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Am vazut 3 Cruze-uri aseara. M-a surprins, arata excelent.

Mie mi se pare o masina f ok, mai ales ca la 16736 euro ddp ai un sedan aratos, modern, 1.8 141cp, cu ESP, baterie completa de airbaguri, jante pe 17, pilot automat, magazie cd-uri, navigatie etc. Si asta fara nici un fel de reducere.

http://www.ro.chevrolet-cruze.eu/
http://www.chevrolet...o/doc/Cruze.pdf

Ciudat, Cruze are sigur cutie automata cu 6 trepte, dar in lista de preturi au scris AT4.

PS: Ah, si e si Euro5.

#42
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007
stie cineva daca navigatia merge si pentru romania? faruri cu xenon nu exista pe lista de optiuni ?

#43
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
A facut cineva test-drive ?

#44
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
La noi am vazut unul expus la Carrefour , 15450 euro varianta 1,8 LT. La intoarcere am intrat la dealer si m-am programat pentru un test-drive, mor de curiozitate :angel:

#45
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
am vazut unul astazi la cateva blocuri de mine. ma asteptam sa fie mai lunga. e destul de inalta si frumusica. o sa revin cu poze in curand pe topic-ul dedicat.

#46
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
A aparut si varianta hatchback:
[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/41/1823/7099340/3/cruze-front.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/41/1823/7099340/4/cruze-rear.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/41/1823/7099340/2/cruze-side.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Versiunea în 5 uși a cunoscutului model Chevrolet Cruze va fi dezvăluită pentru prima dată la Salonul Auto de la Paris, pe 30 septembrie. Acesta este o altă dovadă privind intenția mărcii Chevrolet de a oferi mai multă valoare în schimbul prețului, în cadrul principalelor segmente auto din Europa. Prin introducerea noului hatchback Cruze, clienții au acum la dispoziție un stil alternativ de caroserie pe lângă sedanul tradițional, iar Chevrolet a stabilit noi standarde printr-un autovehicul care oferă o valoare de nivel mai înalt în comparație cu unii dintre concurenții săi cu mai multă experiență în acest segment.
Conform spuselor lui Wayne Brannon, președintele și directorul general al Chevrolet Europe, potențialul de a satisface cerințele mai multor clienți este semnificativ. "Cruze se dovedește a fi o reală poveste de succes. Vindem acest model în 70 de țări din toată lumea și, recent, acesta a depășit modelul Aveo, devenind cel mai bine vândut autoturism al mărcii la nivel mondial." "Modelele hatchback joacă un rol critic pe numeroase piețe. Întregul segment compact din Europa constă în aproximativ 4,8 milioane de unități, care reprezintă peste un sfert din întreaga piață, iar modele hatchback reprezintă aproximativ 65% din acest volum. Prin urmare, așteptați-vă să observați o creștere a activității comerciale în anumite regiuni, ceea ce va transmite mesajul că Chevrolet este acum un jucător serios și de top în Europa."
Chevrolet Cruze hatchback păstrează aceeași "postură" dinamică ca și sedanul, dar cu o linie fluidă și atrăgătoare a acoperișului, caracteristică pentru un coupe, și consolelor scurte atât în față cât și în spate. Caroseria acestuia va oferi aceleași reacții rapide pe șosea, fiind construită cu ajutorul noului sistem de șasiu integral (BFI), completat printr-o reglare de ultimă generație a componentelor șasiului. Utilizarea sistemului BFI are drept rezultat niveluri înalte de stabilitate și rezistență. Portbagajul are un volum de aproape 400 de litri și va fi disponibil cu o banchetă spate rabatabilă fracționat 60/40.
Noul model în 5 uși va fi pus în vânzare în toată Europa la mijlocul anului 2011, iar prețurile vor fi anunțate aproape de data lansării.

Sursa: promotor.

Edited by Marius3k, 10 September 2010 - 08:42.


#47
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
asta chiar ca imi place. trecand peste detalii marunte care pot sau nu sa faca diferenta, e unul din cele mai dracoase hatchuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate