Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Chevrolet Cruze

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ce tactica la el :D
da are suspensie inedependenta.

#20
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ce tactica bre? pur si simplu imi place mai mult modelul vechi decat modelul nou. ia intreaba-l pe elf, daca mi-a placut sau nu masina lui :lol:

Edited by romaximusro, 23 August 2008 - 14:58.


#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Lacettiurile facute de Daewoo sunt desprinse direct din anii 80 si nu mi se par mai reusite la aspect decat un Cielo. Daca nici masina asta noua nu arata bine in comparatie cu un Cielo inseamna ca s-a intors lumea pe dos.

#22
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu fata de cielo ci fata de espero, leganza, lacetti (mai ales lacetti). oricum la interior din poze arata frumusel.

#23
flrflr

flrflr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 02.07.2008

 romaximusro, on Aug 23 2008, 09:42, said:

da la cruze mare refer. Cel putin la exterior e un mare fas, prefer actualul laceti. Btw cruze-ul asta nou,are suspensie independenta pe spate?


un mare fas zici...ti-o place mai mult megane-ul...de fapt nu poti sa te aia in gusturile omului...

#24
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
hai mai, recunoaste ca ai scoala!  :D

acum ca ai aflat ca se scoate din prod lacetti il lauzi si tu ca oricum nu mai prezinata mare pericol.

oricum, daca GMdat merge pe platforme Opel si preturi daewoo, sunt pe drumul cel bun.

#25
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 filipxxx, on Aug 23 2008, 16:38, said:

Daca nici masina asta noua nu arata bine in comparatie cu un Cielo inseamna ca s-a intors lumea pe dos.

Pai s-a cam intors. :scratchchin:

#26
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Arata bestial noul Chevrolet Cruze  ^_^  http://www.ro.chevrolet-cruze.eu/
Motorul turbo diesel 2.0l 150 Cp este numai bun.
Oare ce pret o sa aiba ? :huh:

Edited by stokarit_s, 11 April 2009 - 09:18.


#27
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Foarte smecher, consola din interior aduce a fiesta dupa ochiu' meu. Sa-l vedem si in actiune. Ce se stie de consum ?

#28
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 vimann, on Apr 15 2009, 16:25, said:

Foarte smecher, consola din interior aduce a fiesta dupa ochiu' meu. Sa-l vedem si in actiune. Ce se stie de consum ?
Din cate am inteles o sa inlocuiasca modelul Lacetti si cred ca o sa coste aproximativ 13.000 de euro. :)
O sa fie lansat cel mai probabil luna aceasta sau luna viitoare.

#29
longlaif

longlaif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2008
o sa coste intre 13.200 si 17.000 de euro,cel mai ieftin fiind cel cu motorul de 1,6 113 cp.va fi disponibil si cu motorul de 1.8 141 cp si diesel-ul ala de 150 cp,in craiova la hypermarket real au expus un cruze de 1,6,alb si arata bestial,iar interiorul este de calitate,pretul afisat pentru acel model fiind de 13.900(parca) cu tva deci mai are ceva optiuni fata de versiunea cheala de 13.200 de coco.din ce am vazut are jante,clima,airbag-uri cat cuprinde vreo 6-8-10 nu am stat sa le numar,cotiera,cd player....,iar luminile alea din interior le-am vazut intr-o poza sunt super,sunt ceasurile intr-o culoare si bordul in alta,parca albastru cu verde ceva de genul.cred ca masina isi merita banii,dar sa asteptam ceva teste sa vedem cum zic astia ca s-ar comporta -_-

#30
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Chevy Cruze

Nu mentioneaza care motor (presupun ca se refera la cel mai mic), dar consumul ar fi pe la 40 mpg, adica vreo 5,9 % :w00t:

Volan reglabil pe inaltime si telescopic  :bouncey:

Edited by vimann, 20 April 2009 - 20:14.


#31
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Atentie la motorul de 1.6, chiar daca are vreo 4CP in plus fata de cel care este acum pe Lacetti, prinde 100 km/h in peste 13 secunde. Cel de 1.8 cred ca te rupe la consum, asa ca, ori diesel-ul de 150 CP ori alta masina.

#32
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005
L-am vazut, pipait si m-am si urcat azi intr-un Cruze.

Masina arata excelent. Interiorul este calitativ muuult peste Lacetti.
Scaunele fata sunt excelent profilate si au suport lombar.
Bordul este imbracat cu un material textil (similar cu cel de pe portiere). Placut si de efect.

La 13.465 Euro DDP - motorizarea de 1.6 in echipare de top - sau 15.270 Euro DDP motorizarea de 1.8; este o varianta demna de luat in seama pentru o familie de nivel mediu.
Cea cu motorizare de 1.8 exista intr-un singur nivel de echipare ce include climatronic, jante aliaj pe 17”, airbag-uri frontale, laterale si cortina, TC, ABS+ESC, senzori parcare si de ploaie, navigatie, incalzire scaune, etc.

Nu am cerut si preturile de la versiunile diesel.

Chiar mi-a placut masina !

#33
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Expusa in Pitesti, langa Muntenia, masina despaseste orice asteptari.Lumea se aduna in jurul ei, pretul este foarte mic pentru ce ofera. Best Buy scrie pe ea, Chevrolet ofera masina perfecta pentru o familie medie: ABS,TCS, 6 Air-Baguri, aer conditionat, servo, plus multe, multe dotari la numai 13.000 eur.

#34
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 Tom_Cat, on Apr 26 2009, 09:42, said:

Expusa in Pitesti, langa Muntenia, masina despaseste orice asteptari.Lumea se aduna in jurul ei, pretul este foarte mic pentru ce ofera. Best Buy scrie pe ea, Chevrolet ofera masina perfecta pentru o familie medie: ABS,TCS, 6 Air-Baguri, aer conditionat, servo, plus multe, multe dotari la numai 13.000 eur.
Si mie mi se pare un best-buy pentru ca are un pret mic si un design bestial. ^_^

#35
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 crazyAlex, on Apr 21 2009, 20:53, said:

Atentie la motorul de 1.6, chiar daca are vreo 4CP in plus fata de cel care este acum pe Lacetti, prinde 100 km/h in peste 13 secunde. Cel de 1.8 cred ca te rupe la consum, asa ca, ori diesel-ul de 150 CP ori alta masina.

Cred ca ala de 1.8 va avea consumul mai mare in oras un pic, dar va fi mai bun din restul punctelor de vedere. After all, parca era vorba ca ala e motorul default pentru piata americana.

#36
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Ala de 1.8 cu cutie automata imi cam face si mie cu ochiul, versiunea full... dar mai peste un an asa, intai sa vad ce bube are. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate